Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Честито за ползващите Ubuntu. Излезе 16.04 работи идеално на този етап не съм забелязъл забележки :happy-minion:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Mozo написа:

Тези икони се регулират елементарно - влизаш в режим на редактиране на панела и оразмеряваш панела. Те се сменят спрямо неговия размер : )

Нещо не се получава :)

snapshot37.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Marchiano написа:

Честито за ползващите Ubuntu. Излезе 16.04 работи идеално на този етап не съм забелязъл забележки :happy-minion:

Много алчно за ресурси, това Ubuntu. Препоръчителни 2GB RAM и двуядрен процесор на 2 GHz. Сега ще го разгледам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ghostBG86 написа:

Много алчно за ресурси, това Ubuntu. Препоръчителни 2GB RAM и двуядрен процесор на 2 GHz. Сега ще го разгледам. :)

Чак пък алчно.

http://s19.postimg.org/a76qnvqwh/top.png

За Ubuntu Desktop, вероятно са препоръчителни. Но, дори и LXDE да ползваш, пак трябва да предвидиш 1 GB свободна памет за уеб браузърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Invocation написа:

Нещо не се получава :)

snapshot37.png

Нещо се е бъгнало при теб явно, не съм имал подобен проблем досега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това новото Ubuntu, май има дерт, с AMD драйверите. И се препоръчва, потребители с такъв хардуер, засега да избягват тази версия. Някой имали повече и по-конкретно инфо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ghostBG86 написа:

С това новото Ubuntu, май има дерт, с AMD драйверите. И се препоръчва, потребители с такъв хардуер, засега да избягват тази версия. Някой имали повече и по-конкретно инфо?

Някакъв проблем имаше с графичния сървър. Но, мисля, че ставаше въпрос само за фирмените драйвъри и, трябва вече да е оправен. Пусни един жив диск и ще разбереш, ако има проблем.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента го правя. След малко, ще докладвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С торента май чат-пат се оправих (ту ъплоудва, ту не - шшантава работа). Не съм видял, че qpdfview не четял epub-и, оффффф. Мислех, че ще заменя уиндоуския "СуматраПДФ", да бе. Толкова ли е сложно да се портира програмата към Линукс. Авторът нали е позволил. С wine не става. Куцо е.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Методи Дамянов написа:

С торента май чат-пат се оправих. Не съм видял, че qpdfview не четял epub-и, оффффф. Мислех, че ще заменя уиндоуския "СуматраПДФ", да бе. Толкова ли е сложно да се портира програмата към Линукс. Авторът нали е позволил. С wine не става.

От четците за pdf файлове, мисля, че само Okular за KDE чете epub формат. Иначе - четците за електронни книги нямат проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблемът да се инсталира едно Calibre? И какво точно не му работи на Sumatrapdf?

8765591J.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Mozo написа:

Какъв е проблемът да се инсталира едно Calibre? И какво точно не му работи на Sumatrapdf?

8765591J.png

Ми не знам или аз не мога да го конфигурирам или... Това в wine ли е? Okular не помня какво ме дразнеше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това на картинката е през Wine. Okular можеше да е страхотна програма, но е бъгава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...аддонче към браузъра/мозила,хром/ и не се занимавайте с глупости!;)

Screenshot from 2016-04-22 22:21:32.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Методи Дамянов написа:

С торента май чат-пат се оправих (ту ъплоудва, ту не - шшантава работа). Не съм видял, че qpdfview не четял epub-и, оффффф. Мислех, че ще заменя уиндоуския "СуматраПДФ", да бе. Толкова ли е сложно да се портира програмата към Линукс. Авторът нали е позволил. С wine не става. Куцо е.

Парадоксът дори е че ползва енджин, който е тръгнал от Linux и сега също върви отлично на него.

Трудно не е, просто трябва доста внимание за да се получи качествено приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Методи Дамянов написа:

Ми не знам или аз не мога да го конфигурирам или... Това в wine ли е? Okular не помня какво ме дразнеше...

Нямам идея какво конфигурираш, инсталира се точно както под Windows. Сваляш, цъкаш няколко пъти Next и работи :) Само не не можах да разбера какво толкова ценно има, което друга програма няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Mozo написа:

Нямам идея какво конфигурираш, инсталира се точно както под Windows. Сваляш, цъкаш няколко пъти Next и работи :) Само не не можах да разбера какво толкова ценно има, което друга програма няма?

Ами, вероятно най-вече навика. Ама и програмата си е супер. Ок, де, ще ползвам две. Но иначе аз дълго време бях потребител на Фоксит. Открих по случайност суматрата и се родих. Преди имах различен пдф четец, дежевю четец (преди ми се налагаше да чета доста в този формат заради дипломната си работа - от години не съм го правил) и за електронни книги. Супер досадно. Това прогче едно елегантно, мъничко, обаче мощно - табулиране, помнене история на отваряни книги, момента, до който съм стигнал - интуитивна първа страница (библиотеката). И не иска нет (не, че е важно...).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичкото това го може Calibre. Чудесна програма и я има нейтив за Linux icon_thumleft.gif Ето ти на български да четеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Melmak ® написа:

Okular можеше да е страхотна програма, но е бъгава.

Тя е страхотна програма, нямам представа за какви бъгове говориш, ползвам я всеки ден, и 4-ката и 5-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За електронни книги (извън pdf и djvu) винаги съм ползвал fbreader, понеже е само четец. Calibre има и други функции, които не са ми нужни (и ако ми притрябват винаги може да се инсталира с няколко клика).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, bvbfan написа:

Тя е страхотна програма, нямам представа за какви бъгове говориш, ползвам я всеки ден, и 4-ката и 5-цата.

Последният път, когато пробвах крашваше на поразия, а май и не само това, но и памет гълташе. Но пък рендирането на фонтовете определено си заслужава, ако има стабилна версия.

преди 17 часа, бат'начо написа:

За електронни книги (извън pdf и djvu) винаги съм ползвал fbreader, понеже е само четец. Calibre има и други функции, които не са ми нужни (и ако ми притрябват винаги може да се инсталира с няколко клика).

Така е, но има и отделен четец към пакета, който не е лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм виждал дори 1 краш, а паметта се оправлява достатъчно умно, ако имаш проблеми сподели файл.

akgac9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !
Има ли в този форум някой от Добрич, още по-добре със сервиз или фирма, да отида с лаптопа си и да инсталираме актуалната USU Мини и всичките приложения и настройки, които са ми нужни, да ми отговори на въпросите, да ми обясни минимума за кратко време, да си платя и да не си блъскам главата с безкрайно четене и бъркотии ?
Минал съм един платен базов курс преди 5-6 години, имам и книги и статии, но не мога да се съсредоточа върху материята, имам други задачи.
Преди 2 години прочетох, каквото трябва и си инсталирах тогавашната USU Десктоп, настроих каквото успях и досега съм с нея. "Каквото успях" значи без swap - дял или файл.
Повече подробности има тук : https://www.kaldata.com/forums/topic/219213-уиндолс-и-линукс-на-един-диск/?hl=уиндолс&page=2

Сега се опитвам да направя Live флашка в Windows XP, виждам червен текст, че Уиндоус няма да се поддържа никога, да не се опитвам да свалям. А в Линукс така и не се научих как да инсталирам приложения.

Няма смисъл да ми давате инфо как да го направя сам, имам базови пропуски и досега нищо не се е получавало в конзолата.

Пак да подчертая, търся човек в Добрич.

Благодаря ви !

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2016 г. at 10:35, Недко написа:

Здравейте !
Има ли в този форум някой от Добрич, още по-добре със сервиз или фирма, да отида с лаптопа си и да инсталираме актуалната USU Мини и всичките приложения и настройки, които са ми нужни, да ми отговори на въпросите, да ми обясни минимума за кратко време, да си платя и да не си блъскам главата с безкрайно четене и бъркотии ?
Минал съм един платен базов курс преди 5-6 години, имам и книги и статии, но не мога да се съсредоточа върху материята, имам други задачи.
Преди 2 години прочетох, каквото трябва и си инсталирах тогавашната USU Десктоп, настроих каквото успях и досега съм с нея. "Каквото успях" значи без swap - дял или файл.
Повече подробности има тук : https://www.kaldata.com/forums/topic/219213-уиндолс-и-линукс-на-един-диск/?hl=уиндолс&page=2

Сега се опитвам да направя Live флашка в Windows XP, виждам червен текст, че Уиндоус няма да се поддържа никога, да не се опитвам да свалям. А в Линукс така и не се научих как да инсталирам приложения.

Няма смисъл да ми давате инфо как да го направя сам, имам базови пропуски и досега нищо не се е получавало в конзолата.

Пак да подчертая, търся човек в Добрич.

Благодаря ви !

Blog.bg - безплатен блог хостинг и блог портал 

Досадата си е досада. Качих едно Лубунту, с голям зор го натъкмих, но сега не ми излизат клиповете от някои сайтове. От Ютуб вървят, във Фейса вървят, но в Блог БГ, например - ядец. В Хромиума твърдят, че липсва някаква поддръжка на някаква приставка, а в Мозилата май за плъгини нещо се споменава. Нагласях плъгини , качих VLC плеър - нищо не се получава . Някой има ли идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване