Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Купувам монитор. Предложения.

Гост

Препоръчан отговор

Здравейте. Предварително се извинявам ако съм пуснал темата на грешно място.

Търся си евтин монитор втора ръка. Бюджета ми е максимум 40 лв. - иска ми се някъде към 20-30 лева да ми излезе.

Като марка нямам претенции, важно е да вади добри цветове. Да не е CRT и да е с резолюция 1280x1024.

Да няма изгорели пиксели.

Надявам се да може да помогнете за тази сложна задача, която ви зададох. Предварително ви благодаря за помощта и насоката, която ще ми окажете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да спомена за какво ще се използва монитора. Няма да го използвам всекидневно за моя компютър, а към него ще включвам компютри, които ще преинсталирам. Сега ми е малко сложна процедурата всеки път да откачам кабелите от моя компютър, затова смятам да купя още един монитор и ми се вижда, че 50 лв. са доста за монитор, който ще се ползва за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един KVM суич няма ли да ти свърши работа? Цък. Към този даже можеш да вържеш 4 компютъра и само да ги сменяш :)

Едит: Ето ти даже с кабели ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да спомена за какво ще се използва монитора. Няма да го използвам всекидневно за моя компютър, а към него ще включвам компютри, които ще преинсталирам. Сега ми е малко сложна процедурата всеки път да откачам кабелите от моя компютър, затова смятам да купя още един монитор и ми се вижда, че 50 лв. са доста за монитор, който ще се ползва за това.

Не казваш какъв е твоя монитор?

Ако е с два входа - какъв ти е проблема единия комп твърдо на единия вход, а другия вход да си стои свободен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя монитор е смотан. Набутаха ми го от фирмата в която си поръчах частите за компютъра под предлог, че има голямо намаление на него. Монитора ми е: fujitsu sl23t-1

Има 2 HDMI порта, но няма как софтуерно да превключвам кой да използвам. Също така почти няма настройки за цветове и тн.

Предпочитам да купя друг монитор, защото смятам да го ползвам и за други цели. И е препоръчително да е с VGA.

Повечето от компютрите които правя или са с малък или с голям HDMI порт. Затова ще ги закачам в VGA порта на видео картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора ми е: fujitsu sl23t-1

Има 2 HDMI порта, но няма как софтуерно да превключвам кой да използвам. Също така почти няма настройки за цветове и тн.

Предпочитам да купя друг монитор, защото смятам да го ползвам и за други цели. И е препоръчително да е с VGA.

Повечето от компютрите които правя или са с малък или с голям HDMI порт. Затова ще ги закачам в VGA порта на видео картата.

Освен двата HDMI порта има и VGA. Ако не си забелязал или не е паднал някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен двата HDMI порта има и VGA. Ако не си забелязал или не е паднал някъде.

Да има и VGA, но аз нямам VGA на видео картата ми. Имам DVI-D и за да ползвам VGA ще използвам преходник. Очаквам и други предложения за монитори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BabaKoika
      Привет,

Това е първият ми пост, извинявам се, ако не съм в правилната секция!

Наскоро получих стар BenQ w1070 прожектор. Всичко работи перфектно, но на картината се появяват перпендикулярни вертикални черни линии на равно разстояние една от друга. Интересното е, че изчезват, ако на няколко пиксела отляво цветът е черен (при друг тъмен цвят избледняват). Мисля, че проблемът не е свързан с драйвъри или кабели (линиите се появяват в началния скрийн на прожектора също). От малкото, което успях да намеря в гугъл, повечето хора смятат, че проблема е свързан с електричеството в прожектора.
      Отварях прожектора, но не мога да видя нищо нередно (нямам големи знания в тази област)!
      Прикачам снимка, която намерих в интернет от човек със същия проблем, но за съжаление без решение. Можете да забележите как линиите не се появяват по очертанията на прозореца (в неговия случай е отдясно)

Надявам се проблемът да е лесно решим и да съм уцелил правилното място за намирането на съответното решение  
    • от Frozenangell
      Здравейте, има ли фолио или протектор ( матиран ),който може да се сложи на един 23-24 инчов монитор или такова нещо няма.
      Благодаря предварително.
    • от Wuzaka 69
      Здравейте,днес се преместих да живея другаде,та свързах си всичко на компютъра-мишка,клавиатура,двата монитора,колони и всичко друго.
      Обаче,щом включа компютъра,към нито един от двата монитора не идва картина,показва,че няма сигнал,клавиатурата светва,но мишката не работи.
      Пробвах стария компютър,той работи,но новия,не.
      Искам да кажа,че компютъра го ползвах,няколко часа,преди да го изключа и всичко си беше наред.
      След като се преместих,реших да го включа,за да го ползвам,но не искаше да покаже картина,както обясних по -горе
      Благодаря ви предварително.

• от iletoo66
      Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм  и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е ACER . Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F3 и F4 ,  Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.
      ВЕРСИЯТА НА ЛАПТОПА МИ Е ACER СЪС WINDOWS 10 ВЕРСИЯ 1809
    • от Veselin Chokoev
      Здравейте,
      ще се радвам да получа насоки за избор на монитор: 
      Настоящата компютърната конфигурация е:
      http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-550-aero-itx-2g-oc-v809-2466r
      http://www.vario.bg/intel-pentium-g4600-bx80677g4600
      http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-8gb-cmk8gx4m1a2400c14
      http://www.vario.bg/gigabyte-ga-b250m-d3h

Компютърът го използвам за:
      - интернет, поддръжка на няколко мои сайта. 
      - филми и онлайн телевизии;
      - игри - не;
      Бюджетът - до 700 лв.
      Размер около 27" 
      Бюджетът и размерите може да варират.
      Прекарвам доста часове на компютъра, та по възможност да е нежен за очите

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване