Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

търся някакъв ефективен начин за редиректване на множество файлове към един url чрез .haccess

Видях доста примери за редирект 301, обаче винаги е за 1 към 1 линка. В случая се чудя дали мога да бъдат много към 1.

И ако може някакви примери.

ПП Не ме устройва с регулярни изрази, понеже самата група от адреси е различна като синтаксис и няма някаква логика.

Редактирано от crazymonster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай пример - какво точно искаш да направиш?

Редактирано от borovaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай пример - какво точно искаш да направиш?

Примерно искам адресите: example.com/page.php , example.com/page2.php, example.com/page45.php да сочат към example.com

Обаче не искам за всеки да правя по отделна команда, ами някак с един. Не знам дали може да стане. Примерно да ги подавам като списък или нещо от сорта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Примерно искам адресите: example.com/page.php , example.com/page2.php, example.com/page45.php да сочат към example.com

Обаче не искам за всеки да правя по отделна команда, ами някак с един. Не знам дали може да стане. Примерно да ги подавам като списък или нещо от сорта?

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^page[0-9]*\.php$ / [R]
    </IfModule>
    Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^page[0-9]*\.php$ / [R]
    </IfModule>

Да, явно не дадох добър пример. Самите линкове не са подобни, за да използвам.регулярни изрази.

Примерно:

example.com/page.php , example.com/hdhe2.php, example.com/45sds.php да сочат към example.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, явно не дадох добър пример. Самите линкове не са подобни, за да използвам.регулярни изрази.

Примерно:

example.com/page.php , example.com/hdhe2.php, example.com/45sds.php да сочат към example.com

За по-сложни неща става или с по-комплексен регекс, или със съвпадение на едно измежду няколко правила, или примерно с RewriteMap, което е по-сложна история.

Можеш да прабваш и да търсиш съвпадение само за определени файлове, а останалите да се радиректват.

PS: Между другото, каква е целта на това занятие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За по-сложни неща става или с по-комплексен регекс, или със съвпадение на едно измежду няколко правила, или примерно с RewriteMap, което е по-сложна история.

Можеш да прабваш и да търсиш съвпадение само за определени файлове, а останалите да се радиректват.

PS: Между другото, каква е целта на това занятие?

Идеята е да редиректна стари линкове към нови. Но са много и нямат никаква синтактична близост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята е да редиректна стари линкове към нови. Но са много и нямат никаква синтактична близост.

Вариантите, които съм ти дал, вършат работа - просто виж кой е най-удачният.

Иначе, ако файловете са с разширение php, можеш направо в тях да сложиш код за редиректване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от denyo_vn
        От известно време се ровя за информация по въпроса, но така и не намерих точно това което ме интересува. Става дума за сайт с няколко езикови версии написан на html (щото от това разбирам). На всяка страница ще си има знаменца за ръчен избор на език. БГ версията смятам да е на domain.com, а чуждоезиковите на domain.com/en/, domain.com/de/ и domain.com/ru/. Въпреки, че по-големата част трафика към един сайт идва от Гугъл и тогава това което искам няма значение, все пак ми се иска като влезе на domain.com, потребителя автоматично да бъде пренасочен към езиковата версия на сайта според настройките на браузера му. Ако нямам подходяща езикова версия, искам да се зарежда английската. Имам три питанки: 1. Има ли по-подходяща организация за автоматичен избор на езикова версия от това което съм си наумил, от гледна точка на SEO. 2. Как конкретно да го изпълня това ("моя" вариант или евентуалния друг който ми препоръчвате). Предполагам с php, htaccess или нещо друго от което не разбирам много. Java Script не знам дали има такива възможности, но не ми се ползва, щото нали не бил SEO friendly. 3. Така както съм си го наумил, ако някой избере версия различна от езика на браузера му и после посети domain.com ще остане малко разочарован, защото пак ще се върже към езика от браузера, но от гледна точка на Гугъл си мисля, че трябва да има някакво съдържание на domain.com а не само скрипт който пренасочва. И не е ли по- SEO friendly ако вместо директории ползвам за езиците представка към името на файла, примерно bg_info.html, ru_info.html, en_info.html... ? Надявам се на готов index.php че наистина не съм в час. Благодаря за отзивчивостта.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.