Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Криптиране/заключване на папки и файлове

stradlin

Препоръчан отговор

Трябва ми програма или начин в уиндоус 7 и 8.1 х64  с който да криптирам или заключа с парола файлове или папки.Преди да ме посъветвате да ги архивирам,ще обясня точно какво ми трябва.

Понеже ще се ползва и за видео файлове с ГБ-ов размер архивирането не ми върши работа поради многото време за изпълнение.Мога да дам пример с едно приложение за Андроид ,което върши чудесна работа. ES File explorer  то има опция encrypt в която си слагаш парола и само за 1,2 секунди 2гб видео е готово ,както и после декриптирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми програма или начин в уиндоус 7 и 8.1 х64  с който да криптирам или заключа с парола файлове или папки.Преди да ме посъветвате да ги архивирам,ще обясня точно какво ми трябва.

Понеже ще се ползва и за видео файлове с ГБ-ов размер архивирането не ми върши работа поради многото време за изпълнение.Мога да дам пример с едно приложение за Андроид ,което върши чудесна работа. ES File explorer  то има опция encrypt в която си слагаш парола и само за 1,2 секунди 2гб видео е готово ,както и после декриптирането.

Просто няма начин. Мога да си представя какво е "кодирането" щом процеса на файл от 2гб минава за 2 секунди. Недей пиши бисери поне.

Иначе ти трябва програма де работи с контейнери. И мяташ всичко там.

Така като те гледам и TrueCrypt ще ти свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма начин. Мога да си представя какво е "кодирането" щом процеса на файл от 2гб минава за 2 секунди. Недей пиши бисери поне.

Иначе ти трябва програма де работи с контейнери. И мяташ всичко там.

Така като те гледам и TrueCrypt ще ти свърши работа.

Не мисля ,че пиша "бисери"   ;) ,чети по задълбочено. Не съм каза че ми трябва свръх сигърност.Просто обикновен потребител да няма достъп до информацията.Онова приложение слага допълнително разширение към това на файла например Video.mp4.eslock  .  Пробвал съм на компютъра да махна .eslock разширението ,но файла продължава да не се отваря,така ,че не е чак толкова афиф ,както си мислиш.Върши работа!!!

TrueCrypt я знам и ми е последен вариант ако няма друг.Просто е по удобно  с десен бутон или при двоен клик да се вкарва парола.

А иначе при TrueCrypt ако се деинсталира ,какво се случва с контейнера,става ли достъпен или се изтрива ?

П.С. в уиндоуса си има някакво криптиране,но не разбрах дали се слага парола и как действа.Аз пробвах, но само ми се оцвети в зелено името на файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто е по удобно  с десен бутон или при двоен клик да се вкарва парола.

Ти последно криптиране ли искаш или ОС без парола да не ти дава достъп до файла защото са две много различни работи.

За криптиране може да ползваш AES Encrypt както я искаш с десен бутон в менюто но забрави просто 2гб да ги смачкаш за 2 секунди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти последно криптиране ли искаш или ОС без парола да не ти дава достъп до файла защото са две много различни работи.

За криптиране може да ползваш AES Encrypt както я искаш с десен бутон в менюто но забрави просто 2гб да ги смачкаш за 2 секунди.

Все ми е тая какъв ще е метода.Целта е да мога само аз да отварям файлове/папки с парола и да става с един от двата описани от мен начина.Дали ще е криптирано,архивирано и кой няма да дава достъп е без значение,само да е бързо.

Има подобен начин с .bat фаилче ама е много елементарен,защото с д.бутон и edit в кода се вижда и паролата  :D .Иначе като вариант е идеален.Ако някой се сеща за начин това да се избегне с виждането на паролата на бат файла ще е супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е тая какъв ще е метода.Целта е да мода само аз да отварям файлове/папки с парола и да става с един от двата описани от мен начини.Дали ще е криптирано,архивирано ,кой няма да дава достъл е без значение,само да е бързо.

Съжалявам аз поне не мога да ти помогна за метод за заключване на файлове понеже нямам опит понеже е доста ненадежден но при теб явно не не от значение.

Някой друг потребител да сподели своя опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за по-малки файлове - направо ги архивирайте в един архив с парола. Дори и със средни по размер ще е удобно. Така поне бих процедирал аз, с криптирания не съм се занимавал. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за намесата, но искам просто да предложа един малко по-различен вариант на това упражнение.
Идеята ми е, ако става въпрос за компютър, да отделиш малко хард-диск място от него и на този дял да сложиш BITLOCKER - http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/protect-files-bitlocker-drive-encryption#1TC=windows-7

проблемът е, че до колкото имам спомени е наличен във версии - ентерпрайс и ултимейт на 7 и следващите уиндоуси. Ползвам го в службата - лично за мен ми върши работа, НО изисква TPM чип на дъното. Може да се използва и за преносими устройства - флашки и външни хардове, но не съм го изпробвал.
Още една идея  - скрит хард диск или папка... сещаш се от онези дето нямат име и са скрити... имаше по нета разни филмчета как се правят, ама това си е ламерска работа...

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е тая какъв ще е метода.

Може да минеш и без парола! ;)

Виж ето http://www.youtube.com/watch?v=OMvs1i05u88!

Успех! ;)

П.П.

Методът е същият и за W7! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е тая какъв ще е метода.Целта е да мога само аз да отварям файлове/папки с парола и да става с един от двата описани от мен начина.Дали ще е криптирано,архивирано и кой няма да дава достъп е без значение,само да е бързо.

Има подобен начин с .bat фаилче ама е много елементарен,защото с д.бутон и edit в кода се вижда и паролата  :D .Иначе като вариант е идеален.Ако някой се сеща за начин това да се избегне с виждането на паролата на бат файла ще е супер.

Хм, като гледам това с бат файла ми се вижда неудобно решение. Има варианти да се преправи, за да не се едитва толкова лесно. Аз обаче бих предприел друг подход.

Пример:

Правиш си два юзера на машината. Единият е администратора, дмек твоя акаунт и един за обикновен потребител без админ права. Естествено отрязваш правата на обикновения потребител до директориите, който не искаш да има достъп и това е. Ако искаш малко по-секюрити, сложи парола в биоса, за да не може лесно да се настройва и примерно някой да буутне с инструмент, за  да бори паролата на администратора. Има и още варианти, но ти викаш, че не ти е необходима, чак такава сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета,но няма да е удобно.Как може да се преправи този бат файл,че да не му се вижда паролата?Някой по адванс има ли тук?

Мисля,че открих начин да не се вижда паролата.

Просто архивирам бат файла с парола :). Само не знам до колко е удачно и дали е сигурно,защото не знам точно какво прави този файл.Къде и как скрива папката Private. И ако се изтрие случайно архива с бат файла какво ще се случи.

П.С. Явно папката със съдържанието не стои в архива ,защото информацията ,която бях сложил вътре беше 200мб,а архива си стоеше на 450кб...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво не ти харесва скороста в архивирането но ако му дадеш да не прави никаква компресия скороста е като да копираш фаила и можеш да му сложиш парола . Иначе ако държиш на по -голяма сигурност с trueCrypt правиш контейнер маунтваш става като дял на харда , работиш си и после го махаш до следващото маунтване с парола .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета,но няма да е удобно.Как може да се преправи този бат файл,че да не му се вижда паролата?Някой по адванс има ли тук?

Мисля,че открих начин да не се вижда паролата.

Просто архивирам бат файла с парола :). Само не знам до колко е удачно и дали е сигурно,защото не знам точно какво прави този файл.Къде и как скрива папката Private. И ако се изтрие случайно архива с бат файла какво ще се случи.

П.С. Явно папката със съдържанието не стои в архива ,защото информацията ,която бях сложил вътре беше 200мб,а архива си стоеше на 450кб...

Щом казваш, че няма да е удобно...

Аз не разбирам кое всъщност няма да е удобно, но карай. На този принцип се управляват десетки потребители в локална мрежа примерно. Що се отнася до папката, то там си е описано. Маха се отметката за скриване на защитените системни файлове и папки и воала, папката се появява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една глупост, folder access се казва, гугълни за него. Тя прави нещо подобно на тоя .bat дето си видял, но си пази паролата в собствена база. Просто добавя в името на папката системен GUID ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между  TrueCrypt и BitLocker? Защо на официалния сайт на TrueCrypt пише "Migrating from TrueCrypt to BitLocker" ?

Че накрая и това: WARNING: Using TrueCrypt is not secure

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване