Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация

Yoanbg

Препоръчан отговор

Здравейте реших вече да разкарам всичко от кутията че ми стана вече бая дърто в момента съм със това по долу но искам вече да мина на интел  ако може да ми предложите нещо по добро от това което съм описал ще съм благодарен

RAM 4GB
Процесор АMD Athlon II X4 645 3.10GHz 
Видео Карта inno3d (NVIDIA GeForce) 1GB 
Дъно Asrock 785GM S3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджет ?

За какво ще се ползва конфигурацята?

Имате ли всичката останала периферя (колони, мишка, клавиутура, монитор...)

Да колега всичко си имам ще се ползва за игра както в момента се ползва тази :) Бюджет не съм определил но предложете 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сглобих я и я предложих на 1 приятел, но виж и ти.

Обща стойност - 1 635.03 лв. с ДДС

Мисля, че за новите игри е супер? Нека и колегите ме критикуват, че от скоро навлизам в тази сфера, за да не подведа автора.   :) Може и по слабо захранване, но ако ти се дава тази цена, взимай. Също ако ще дигаш процесора може да се добави K версията.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за новите игри е супер? Нека и колегите ме критикуват, че от скоро навлизам в тази сфера, за да не подведа автора.   :)

Според мен кутията може да се смени със някоя по евтина например CMN300 Или CM N400 и парите да се вложат другаде

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за новите игри е супер? Нека и колегите ме критикуват, че от скоро навлизам в тази сфера, за да не подведа автора.   :) Може и по слабо захранване. 

Бая голяма цена ми идва интересва ме I5 процесор със какво дъно хубаво е съвместимо това ме интересува иначе кутията е супер и аз я имам

http://www.stantek.com/?i=60402

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бая голяма цена ми идва интересва ме I5 процесор със какво дъно хубаво е съвместимо това ме интересува иначе кутията е супер и аз я имам

Може да се смъкне на i3 и по евтина видеокарта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми кажи колко можеш да отделиш пари, така трудно ще ти се предложи. А щом ще е за игри може да се вземе по-евтин процесор и да се вземе по-добра видео карта. (и Темата е в грешния раздел)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами понеже не си казал точна цена и дадох това. Ти рам имаш, от старата машина ? Можеш да вземеш дъно, процесор, видео карта, а другото го имаш? Кутия хард диск и рам? Може да се дигне рам-а на 8 GB. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми кажи колко можеш да отделиш пари, така трудно ще ти се предложи. А щом ще е за игри може да се вземе по-евтин процесор и да се вземе по-добра видео карта. 

Около 850 лв всичко + хардиск 1тб ако може да ми помогнете шапка ви свалям

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Продавалник колкото обяви искаш на Феноми просто търси 4-ядрен поддържан от дъното. Например 980, 965 или пък 960Т.

Видеокартата трябва да се съобрази със захранването та кажи какво е?

пс. От Интел няма смисъл ако говорим за I3 понеже ще излезе 300 лв. с дъното а Фенома между 100 и 200 лв.

Всъщност за колкото успееш да го спазариш.  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Продавалник колкото обяви искаш на Феноми просто търси 4-ядрен поддържан от дъното. Например 980, 965 или пък 960Т.

Видеокартата трябва да се съобрази със захранването та кажи какво е?

пс. От Интел няма смисъл ако говорим за I3 понеже ще излезе 300 лв. с дъното а Фенома между 100 и 200 лв.

Всъщност за колкото успееш да го спазариш.  ;)

Колега старата конф я продавам нова си правя! искам интел по  горе написах 

Видео карта

Процесор

Захранване

Хард 

Рам памет

Искам да е по добро от това което е в момента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да продаваш нещо за без пари вместо да вземеш един Феном и читава видеокарта пък ако трябва и захранване?

Един Феном и някво добро видео втора ръка да ти излезнат максимум 450 лв. та ще останат и за ново захранване хард и още рам да кажем.

Смисленият вариант за Интел е I5 а не I3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да продаваш нещо за без пари вместо да вземеш един Феном и читава видеокарта пък ако трябва и захранване?

Един Феном и някво добро видео втора ръка да ти излезнат максимум 450 лв. та ще останат и за ново захранване хард и още рам да кажем.

Смисленият вариант за Интел е I5 а не I3.

Ами i5 де интересува ме кое дъно е съвместимо със този процесор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един вариант.

Ако на процесора пише LGA1150 и на дъното трябва да го пише. Това са актуалните иначе I5 има на различни сокети.
9800GT 1GB vs GTX750 1GB - Аз съм ти сложил с 2ГБ но как да е.

пс. Може да се налеят още 30 лв. в по-яко захранване и да се потърси втора ръка АМД карта за оставащите 170 лв.
Ако те притесняват копачки може и Nvidia но вървят по-скъпо. Ето една оферта за 650 TI Boost.
Ако не е ясно Boost е по-добра от чистата TI която от своя страна е по-добра от 750.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега реших че ще ползвам моята рам която е 4гб и в последствие ще ъпна към 8 също така имам и баракуда 1тб и нея ще ползвам спрях се на това добре ли е ?

10173803_854636397909369_671184553360480

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването не е. Цените също не са добри. Какъв е тоя I5 за 447 лв.че нещо недовиждам? Дъното трябва да е 20 лв. по-евтино. 

Гледай в Никем или Скай за да не се набуташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 849.86 лв. с ДДС 

Ето ти, но и аз съм съгласен с колегата @naruto ;) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранванията са в раздел CASE. GTX750 под товар е 55W та и 350W са предостатъчно.

FSP или Corsair за 60 и няколко лева те оправят с 750 или 750TI.

За карти над 300 лв. може да погледнеш 450W FD Integra.

И няма смисъл да се изхвърляш с най-скъпият I5. Най-изгодният I5-4460 ще свърши работа и с много по-добра карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай колко вата пише на етикета понеже е подвеждащо. Препоръчал съм ти добри варианти като втория ще храни и GTX 970 например.

Онова 600W дето е с кутия например си е ментак. Не че няма още по-големи като например Турботата в Плесио. 

RpVx4.jpg

Кутията в комплекта също има минуси. Идва с една перка демек още 8 лв. трябва да изхарчиш да купиш още една такава.

Събира по-къси видеокарти и по-малки охладители. На пръв поглед това се забелязва.

Демек една Evga 430W + CM N300 излиза същите пари и е по-добър вариант - http://nikem-bg.net/cart/2088p1r49615p1rf.html

Не че ти трябва толкова яко захранване както казах картата е 55W а и е ограничена от слота до 75W.

Въпроса е че не е изгоден комплекта дори като цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за кутията ми е cooler master haf922 добавил съм 4 перки от който едната е огромна интересувам се

Всичкото което съм избрал ок ли е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване