Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Борисов: Путин се страхува от мен, затова се отмята

DropTheBeat

Препоръчан отговор

Борисов: Путин се страхува от мен, затова се отмята

Путин се уплашил от заканите на Бойко Борисов и затова се отмята от посещението в България. Това каза самият Борисов пред в. „Преса“.

Идването на Владимир Путин на 9 ноември било уговорено по предложение на руската страна още преди два месеца, разказва Борисов. По думите му това била причината да се изтегли подписването на предварителните споразумения по „Южен поток“ - за да бъде всичко готово за идването на руския президент и от него да се изисква да сложи и своя подпис.

Вчера обаче говорителят на Путин Дмитрий Песков отрече в графика на руския държавен глава да присъства посещение в България.

Според Бойко Борисов отдръпването на руския президент се дължало на заплахата му от вчера, че срещата с Путин няма да е никак приятна за него, ако се окаже, че знае за поисканото от „Атомстройекспорт“обезщетение от 1 милиард евро за отказа от АЕЦ „Белене“. Освен това „това е реакция на решението ми да дам сделката по „Белене“ за разследване по ОЛАФ. Проверката на ОЛАФ ще установи много нарушения. „Белене“ е голяма далавера. Няма да им е приятно на руснаците да се разследва“, подчерта Борисов.

От изказването на Борисов не става ясно защо сделката ще бъде предадена за разглеждане в Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ), въпреки че в проекта АЕЦ "Белене" не са влагани европейски средства. 

Според премиера реакцията на Путин е първосигнална. „Не може така! Какви са тези трънски сметки? Хем сме приятели, хем зад гърба ни действат“, възмущава се министър-председателят.

Той е убеден, че търканията между двете страни не са по вина на България. „Аз съм подписал най-важния договор за „Южен поток“. И то когато има разследване срещу „Газпром“. От ЕС не бяха доволни за това, но въпреки реакцията на Брюксел аз подписах за „Южен поток“. Какво искат повече?“, каза Борисов.

източник: http://offnews.bg/news/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_1/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%B0_101650.html

Е тука вече паднах от смях :D :D :D . Даже в Offnews, където преобладават русофобски коментари, му се подиграват на 'бат Боко. Значи Боко Тиквата си мисли, че е уплашил Путин :D :D :D.

Edit: датата е стара, но пак е смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това шега ли е???? 

Да не би да е жълтината на годината!

Може би е проблясък на ум - тип а ла Борисов :shock11:  :lol6:  :lol6:  :lol6:

Автора но подобно нещо е достоен за подигравка, а ако вярно го е казал и Борисов, то тежко ни! :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: признал съм го.

Е какво! Това е по - малкото зло! Новата алтернатива.

Инак ако не е той то ще дойдат комунистите - ужааас :giggle1:  :lol6: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Edit: датата е стара, но пак е смешно.

Не си взимаш бележка и това е.

От тук нататък дори няма да те предупреждавам и да те моля за сериозност и спазване на правилата - изчерпа си кредита на доверие.  :nono:

Катинар на темата!

Ако някой иска да каже нещо или да бъде преместена - ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване