Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е дъното и RAM на този лаптоп ?

2249

Препоръчан отговор

Привет.

Нещо се обърквам в тази петъчна вечер. Става въпрос за лаптоп Dell Inspiron N5030 . Пълните характеристики са в прикачения файл. Въпросът ми е дали имам възможност да сложа още една плочка RAM ? Тази памет в момента една плочка ли е или две ? Дъното поддържа ли повече памет ? В доклада виждам, че ширината на шината е 64 bit. Това значи ли, че като цяло лаптопа е 64 битов, защото в момента съм с Win 7 Pro 32 bit ?

Благодаря на отзовалите се.

ReportDellN5030.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Нещо се обърквам в тази петъчна вечер. Става въпрос за лаптоп Dell Inspiron N5030 . Пълните характеристики са в прикачения файл. Въпросът ми е дали имам възможност да сложа още една плочка RAM ? Тази памет в момента една плочка ли е или две ? Дъното поддържа ли повече памет ? В доклада виждам, че ширината на шината е 64 bit. Това значи ли, че като цяло лаптопа е 64 битов, защото в момента съм с Win 7 Pro 32 bit ?

attachicon.gifReportDellN5030.txt

Отвори лаптопа и ще видиш с колко плочки е.

П.П.Обикновенно рамта се намира в едно малко капаче отдолу

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

В момента имате една плочка 2GB другият слот е празен и можете да добавите памет до 1333MHz не че, не може и на повече но дъното до толкова поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи мога да сложа още 2 GB на 1333MHz ?

Дъното 64 или 32 bit е ?

Питам, защото в момента съм с 32 битов Win 7. Та ако дъното е 64 бита да му сложа 64 битов Win ... Предполагам, че ще работи по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи мога да сложа още 2 GB на 1333MHz ?

Дъното 64 или 32 bit е ?

Питам, защото в момента съм с 32 битов Win 7. Та ако дъното е 64 бита да му сложа 64 битов Win ... Предполагам, че ще работи по-добре.

Дъното няма такъв параметър като 32 или 64 битово. 

Ако в момента сте с 32 битова ОС и добавите още 2GB памет няма да можете да се възползвате пълноценно от нея защото 32 битовата операционна система няма да я използва цялата. За да използвате всичките 4GB ще е нужно да качите 64 битова операционна система. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как дъното ще дава ограничения за размера на адресируемата памет от процесора ?

Как 32 битова ОС няма да използва пълноценно 4гб рам ?

Не слушай pconline, той не е добре с акъла. Това ще ти кажа засега. Сега нямам време да пиша, но по-късно и аз ще се включа в темата и ще ти дам насоки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсещия кучки пак дойде да сътвори миризлива купчинка. 

Като начало чете по диагонал, а явно не може с едно прочитане да осмисли какво е написано и си измисля, че някой твърди, че дъното ограничава обема на адресируемата памет. Да взема да се цитирам белким с втория прочит осъзнае написаното. 

В момента имате една плочка 2GB другият слот е празен и можете да добавите памет до 1333MHz не че, не може и на повече но дъното до толкова поддържа.

След като производителя е заложил памет на 1333MHz вероятно тя е възможно най-бързата поддържана и ако се добави по-бърза тя ще работи като по-бавната, най-малкото защото ще се приравни по нейната честота. 

Новоизлюпеният господин експерт ще седне да ви увещава как да направите едни неща с пачове и т.н. Дето ще ви покажат че 32 битовата ОС използват и 8GB памет след като създателите от Microsoft са на друго мнение. Не е важно какво ще ви изпише в някакво инфо, а дали реално ще се използва, но нека експерта ви ги разтяга тия теории. Аз нямам излишни нерви за хабене с него, за това приключих с мненията тука. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не слушай pconline, той не е добре с акъла. Това ще ти кажа засега. Сега нямам време да пиша, но по-късно и аз ще се включа в темата и ще ти дам насоки.

Многознаещия, това че имаш проблеми с даден потребител, не значи да бъркаш хората, които питат за въпроси. Колегата е напълно прав, слагаш 4 GB и минаваш на 64 битов, а да кажа на автора, че дъното няма такива работи, по точно процесора има 32-битов и 64-битов. Когато процесора е 64 бита и си с 4 GB е препоръчително 64. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното не дава ограничен за рам паметта, то просто държи всичките чаркове заедно.

Например 32-битовата версия на windows подържа до 3, и нещо си рам памет, а 64 до май беше до 120гб

Слагаш ли 4 гб, слагаш 64 битов windows за да можеш да се възползваш от всичката налична памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума за 32 бит. ОС а конкретно до Windows където създателите му са го ограничили до 4ГБ не 3.5ГБ.

Иначе разни неофициални пачове може и да имат ефект не съм пробвал.

пс. И 64 бит. има ограничения за количествата рам. Повече на официалната страница на Microsoft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи процесорът определя 32 или 64 бита. В моя случай какъв е ?

http://ark.intel.com/products/42925/Intel-Pentium-Processor-T4500-1M-Cache-2_30-GHz-800-MHz-FSB- Процесора е 64-битов. Казахме ти ако си с 4 GB слагай 64-битова версия на windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъ недей. С 64 бит. ще върви по-тежко и ще заема повече място на харда.

Как ще върви по-тежко?! На колко лаптопа съм слагал 64 битова версия с подобен процесор и 4GB рам. Хвърчи си. Даже съм става по-бърз в интернет. При игри вече е различно в зависимост от лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На подобни лаптопи най-добрия избор е 32 бит. Home. Това че не плащате ОС и бухате на всеки 64 бит. Ultimate не го прави по-добър избор.

Дори от Microsoft са ти го написали. Имаш старо поколение Пентиум с 4ГБ рам а не работна машина че да бухаш 64 бит. софтуер.

Даже се чудя дали едно УСУ няма да се представи по-добре от 7 Home.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

лимита на gm45 е 4гб рам и то на 2 платки с по 16 чипа по 2гб, ако добавиш още 2гб ще си на максимума и ползата главно ще е за видеото от получения двуканален режим на паметта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е дали имам възможност да сложа още една плочка RAM ?

Тази памет в момента една плочка ли е или две ?

Дъното поддържа ли повече памет ?

В доклада виждам, че ширината на шината е 64 bit. Това значи ли, че като цяло лаптопа е 64 битов, защото в момента съм с Win 7 Pro 32 bit ?

1. Да 

2. Да имате една плочка от 2GB на 1333MHz и имате празен слот.

3. Да

4. Е по този въпрос се усра темата. Моето мнение е, ако добавите още 2GB памет сложете 64 битова ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от първия линк в публикацията ми по-горе:

Dell Inspiron N5030 - 15.6" - Pentium T4500 - Windows 7 Home Premium 64-bit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от тази тема останах леко объркан. Нима единствената полза от 64 битовите процесори е да се адресира повече РАМ памет. Закакво са им тогава на смартфони с 1 до 3 ГБ РАМ памет 64 битови процесори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бива така директно да се сравняват нещата.

Не, не е само до размера на адресиране на повече памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване