Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Семейна кола до 45к

mihailvi

Препоръчан отговор

Здравейте, родителите ми желаят да закупят нова кола до 45 000. Нито те, нито аз разбираме нещо по темата, затова реших да потърся съвет тук. Те по-скоро желаят "джипка" по техните думи :clown: , т.е. кросоувър, но всякакви обосновани предложения са добре дошли. Въпреки, че нямам голяма представа от автомобили гледах някои ревюта и се спрях на следното - шкода октавия, киа спортаж 1.7д със старт/стоп с-ма, нисан кашкай. Прочетох и че така наречените кросоувъри общо взето нямат кой знае какви предимства (освен височината си) пред обикновен седан, но пък освен шкодата до тези пари, не открих потенциални възможности откъм седани. Както повечето хора, желаем максимум икономичност и колкото се може повече екстри и издръжливост откъм изработка на колата. Благодаря предварително за отговорите и моля не ме нападайте, че съм нууб и нямам представа, просто се опитвам да открия най-добрия възможен избор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нууб не бих ти казал и не знам защо тази чуждица влезе в българския език. Тя има значение на новобранец, а не на глупак, но както и да е.

Ако ще давате толкоз пари за кола и нямате представа ти и родителите ти за какво става на въпрос си наемете специалист, който разбира от коли, за да може да Ви даде плюсове и минуси за даден модел кола, каква и е поддръжката и т.н. По форумите отговор на въпроса си няма да намериш.

Да, колеги ще изкажат мнение и може да те насочат и да придобиеш бегла представа, но само дотук.

Аз лично не бих дал 45 000 лв за кола, но това е мое мнение. Ето защо:

1. Пътищата ни са в отвратително състояние. Онзи ден ходих до Хисаря и просто ахнах. Ако това е магистрала аз съм космонавт.

2. Такава кола иска необходима поддръжка и не във всеки сервиз могат да ти я правят.

3. В момента българина няма никаква култура на пътя.

4. Имаше и няколко случая в Плевен с кражби на скъпи коли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш издръжлива кола търсиш преди 2005 (бях го прочел някъде тука, съжелявам ако е тотална простотия)

Тотална е !  Това са на професора простотиите.

Забелязвам че си на всяко гърне мерудия без изобщо да имаш личен опит в теми които пишеш.

Иначе за тези пари трябва да излезе нещо добро за семейна кола съдейки по голяма част от потребителите да се хвалят какви коли си купуват и са пре доволни в бюджети по 10 000 лева.

Шкодилака определено заслужава внимание но всеки си има приоритети ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да откриеш най-добрия избор тук, а в шоурумите. Като извадят родителите ти 45 бона, навсякъде ще им правят отстъпки и ще ги канят на тест драйв. Не виждам с какво може да помогне един форум, още повече, че не е автомобилен. А дали си заслужава нов автомобил за нашите пътища...ами не знам. Аз от 9 години близо съм все с нови коли, които след 5 години стават стари де, но сега проблеми с окачване не съм имал, с изключение на една изкривена джанта и гума за боклука. но гумата я смених с резервната, а джантата изправиха за 25 лева. Тук в България за автомобилите се съди явно по 5-10 годишните служебни автомобили нов внос, които по дефолт са поне на 200 000 км преди да бъдат продадени. А няма амортисьор или окачване, които след 200 000 да не са з смяна. Амортисьорите в зависимост от автомобила, след 100 000 км са на 50% работоспособни, ама откъде да знае това Ганьо, купувайки кола на 120 000 с върнат поне 100 000 километраж? После дупките му били виновни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за тези пари може да се вземе и нещо 2-3 годишно, на малко километри, гаранционно и доста по-добро от тези "джипки", които се изкарват от магазина.

Говоря за покупка от официален вносител, разбира се, а не от Горубляне.

Да не говорим за възможности, ако се вземе нещо по-скъпо с един оперативен лизинг, където имаш малка първоначална вноска, голяма остатъчна стойност и много приятни и невисоки месечни вноски.

Последния вариант също им се признава и ДДС, ако имате фирма работеща, което си е също така оптимизиране на цената.

От кой град сте?

За мен спокойно в този ценови диапазон и с изброените по-горе варианти направо може да се яхнете на BMW X5 или на BMW X3 и то с прекрасно ниво на оборудване.

Също така при тези автомобили срещу невисока сумичка се удължава гаранцията, която включва и безплатно обслужване до определени километри, което си е едно немалко парично перо.

Много може да се изпише и изговори по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Колега, за тези пари може да се вземе и нещо 2-3 годишно, на малко километри, гаранционно и доста по-добро от тези "джипки", които се изкарват от магазина.

Говоря за покупка от официален вносител, разбира се, а не от Горубляне.

Да не говорим за възможности, ако се вземе нещо по-скъпо с един оперативен лизинг, където имаш малка първоначална вноска, голяма остатъчна стойност и много приятни и невисоки месечни вноски.

Последния вариант също им се признава и ДДС, ако имате фирма работеща, което си е също така оптимизиране на цената.

От кой град сте?

За мен спокойно в този ценови диапазон и с изброените по-горе варианти направо може да се яхнете на BMW X5 или на BMW X3 и то с прекрасно ниво на оборудване.

Също така при тези автомобили срещу невисока сумичка се удължава гаранцията, която включва и безплатно обслужване до определени километри, което си е едно немалко парично перо.

Много може да се изпише и изговори по темата.

Съгласен съм с всичко, освен с препоръката ти за BMW.!!! Едно Мондео за 25К ще им върши чудна работа. Лично един приятел си взе , едно доста запазено Мондео "2014 год." мисля, че беше го взел за 10К евро на 70 км. Има си 5 години пълна гаранция, вътре супер уютно. Само не разбрах, какъв точно автомобил си търси момчето дизел/бензин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване