Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на Ubuntu с CntOS?

IvoB

Препоръчан отговор

Начи, последните няколко години ползвам убунту за десктоп и сървър, но.. на моменти ми идва в повече постоянното обновяване на софтуера, пък аз съм консерва. Гледам ЦентОС 6 с ъпдейти до 2020, и много ме блазни мисълта да си ползвам старите програмки с нейтив гноме2.

Ще имам ли някакви проблеми, главно с избора на софтуер и мултимедия, скайпове, видео и т.н, с репозиториите как стои въпроса?

Некой от ползвателите да каже с две думи тази и тази реп. задълже, тези за това и това и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук пиша разни неща за CentOS , аз го ползвам за десктоп вече 6/7 месеца и мога да кажа че е скала.

Относно софтуера съм подкарвал почти всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според Киберкоп ти трябва това , за да си спестиш някои от проблемите http://distrowatch.com/table.php?distribution=stella

Stella-та я знам, но се предпочитам оригиналите, затова и не можах да харесам Минт-а. Какви проблеми да спестявам? :)

ивоарч мерсаж, сега разцъквам блога ти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Начи, последните няколко години ползвам убунту за десктоп и сървър, но.. на моменти ми идва в повече постоянното обновяване на софтуера, пък аз съм консерва. Гледам ЦентОС 6 с ъпдейти до 2020, и много ме блазни мисълта да си ползвам старите програмки с нейтив гноме2.

Ще имам ли някакви проблеми, главно с избора на софтуер и мултимедия, скайпове, видео и т.н, с репозиториите как стои въпроса?

Некой от ползвателите да каже с две думи тази и тази реп. задълже, тези за това и това и т.н.

За сървър - скайп и мултимедия не ви трябва. CENTOS ще ви върши добра работа. За десктоп - не случайно, някои програми в Ubuntu, като уеб браузърите се обновяват постоянно. Няма универсална операционна система или, ако има, подобно на патицата в английската поговорка в нищо няма да е много добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Слагаш Arch и приключваш, защото е rolling release.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно си твърде зает да рекламираш Arch, и не може да прочетеш какво точно пита колегата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IvoB, на 22 Ное 2014 - 8:09 PM, написа:snapback.png

Колегата е прав. Има явно противоречие между въпроса и отговора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване