Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов лаптоп - съвети ?

Препоръчан отговор

Здравейте, какво мислите за този компютър ? Не искам да е геймърски възможно е товарене с леки игри , но не и бързи . Най-вече за силни прогами и т.н ? 

DISPLAY 15.6" (39.6 СМ) LED HD 1366X768CPU INTEL® CELERON® N2840 1M CACHE, UP TO 2.58 GHZRAM 4 GB DDR3HDD 500 GBVIDEO INTEL HD GRAPHICSDVD RW SUPER MULTI DLWIRELESS 802.11B/G/N, BLUETOOTH 4.0ACER CRYSTAL EYE HD WEBCAM, SD CARDREADER2X USB2.0, 1XUSB 3.0 HDMI,VGA,OS WINDOWS 8.1 64-bit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този бюджет,нямате особен избор.Ако можете,посъберете още пари.Но не очаквайте чудеса.И тия машини не са за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този бюджет,нямате особен избор.Ако можете,посъберете още пари.Но не очаквайте чудеса.И тия машини неИ са за игри.

Интересува ме дали компонентите са читави? Разбирам ,че лаптопа не е за игри не търся геймърски с интел и5 , и7. Интересува ме дали ще мога да си върша работата с него ? Иползване на AutoCad, SolidWorks, Photoshop и т.н.? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали компонентите са читави? Разбирам ,че лаптопа не е за игри не търся геймърски с интел и5 , и7. Интересува ме дали ще мога да си върша работата с него ? Иползване на AutoCad, SolidWorks, Photoshop и т.н.? 

Търси с около 4гб рам памет и процесор по изискванята на програмите (все пак е по-добре в повече от изискванята)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси с около 4гб рам памет и процесор по изискванята на програмите (все пак е по-добре в повече от изискванята)

Той е с 4гб рам. Как смятате читави ли са компонентите на интел ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той е с 4гб рам. Как смятате читави ли са компонентите на интел ? 

Ами процесора му е по-близък до тези, слагани в смартфони и таблети, отколкото до станд. мобил. процесори!

В този ценови диапазон има модели с НЕзапоени към дъното процесори и с малко по-добра производителност, но са далеч от средното като мощности!

Минималното е това: Lenovo Essential B5400 59-423552

Но малко не уточняваш какви "леки игри" ще се играят ... Иначе това Леново ще ти е достатъчен за тези "силни програми"

Но да знаеш, че и CS да играеш, лаптопа ще вдига над 70-75 градуса, които са неблагоприятни температури в дългосрочен план и може рязко да се скъси живота на лаптопа!

ЕДИТ
А и 4-те гига рам на Леновото няма да ти бъдат достатъчни, защото не малка част от тях, ще бъдат използвани от видеокартата!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами процесора му е по-близък до тези, слагани в смартфони и таблети, отколкото до станд. мобил. процесори!

В този ценови диапазон има модели с НЕзапоени към дъното процесори и с малко по-добра производителност, но са далеч от средното като мощности!

Минималното е това: Lenovo Essential B5400 59-423552

Но малко не уточняваш какви "леки игри" ще се играят ... Иначе това Леново ще ти е достатъчен за тези "силни програми"

Но да знаеш, че и CS да играеш, лаптопа ще вдига над 70-75 градуса, които са неблагоприятни температури в дългосрочен план и може рязко да се скъси живота на лаптопа!

Бюджета ми е такъв  и нямам как да си позволя по бърза машинка. Имам настолен компютър ,с добри параметри, но няма как да се разнася из цяла България.Благодаря за съветите  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е такъв  и нямам как да си позволя по бърза машинка. Имам настолен компютър ,с добри параметри, но няма как да се разнася из цяла България.Благодаря за съветите  ;)

Ами лаптопите в твоя бюджет(550лв.) са подходящи само за интернет и филми и дори и за сърфиране ще се затрудняват, а да не говорим за AutoCad....

Събери пари и си вземи Леновото... защото ако си купиш тези лаптопЧЕТА от 550 лв. няма да ти вършат никаква работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

N2840 е зле и за тежки програми не само за игри та ще се ограничиш до интернет.

Нещо като телефон с голям екран на които ще е по-комфортно гледането на филми. 

пс. i3-4000M е съвсем друга бира та там и леки игри са възможни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този бюджет втора ръка, новото ще е все посредствено.

И това не е добра идея, защото за Autocad и ако е 2-ра ръка, ще му трябва 100% отделна видеокарта!

А, лично мнение - лаптопа 2-ра ръка с отделна видеокарта, си е безумие! 

За мен, единствената алтернатива, си е Леново-то...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя процесор е пълна скръб, за тези програми ви трябва минимум i3 и е желателно 8гб рам (или поне да ъпгрейднете някой друг месец след покупката). Присъединявам се към мнението на колегите, че в тоя бюджет е  по-подходящо нещо втора ръка. Ако Аутокад се използва само в 2Д и основната работа я вършите на настолна машина, не се притеснявайте - вероятно ще минете и без външно видео. Просто работата ще е по-некомфортна с по-големи файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване