Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с температурата на AMD Athlon x4 760k

bcityb

Препоръчан отговор

Преди няколко седмици си закупих една бюджетна конфигурация, направена от колегата - psycho_666 , но днес забелязох нещо много странно. Вижте какви температури на процесора показват двете програми и с колко се разминават.

Ето това е конфигурацията.

http://nikem-bg.net/cart/50842p1r1143p1r52157p1rf.html

1zxy34h.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се доверил на тази програма, вероятно датчика подава грешна информация.

Програмата съм я тествал и сравнявал с CPUtemp и двете показват еднакви температури. Мисля, че първия път като я пусне не дава всичката информация. Презареди я да ти даде конкретно за всички ядра и ги сравни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да рестартвам програмата, температурата все е висока. В момента процесора е натоварен на 70%, а овър драйв ми показва температура 2,5 градуса. Айда 64 - 80 градуса. HWMonitor 117 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, вече реших, че със стоковия няма да стане и в най-скоро време ще си взема ново охлаждане. От прочетеното до тук ми стана ясно, че най-изгодно и ефикасно е Evo 212. Въпросът ми е дали ще се вмести в кутията ми и дали няма да пречи на единият рам слот. Кутията ми няма марка, но ще ви пратя снимки.

2znwbk0.jpg

2b6074.jpg

3463x4j.jpg

zurvja.jpg

312u0ch.jpg

Забелязвам и други евентуални проблеми за загряването като:

1. Охлаждането на захранването издухва горещия въздух към процесора

2. Компютъра стои в тясна дупка на бюрото.

3. Задната част на компютъра е в близост до радиатора на парното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Охлаждането на захранването изсмуква а не издухва горещия въздух от кутията което е много вредно за него но не и за процесора.

2. Няма вентилатори на задната страна на кутията които да изкарват горещия въздух. Преден да вкарва студен не е ясно има ли?

3. Долепена до радиатора?! Еми учудвам се че още работи.  :D

пс. Купи си нова кутия задължително със долен монтаж на захранването и две 120 мм перки за въдушен поток.

Евтин вариант е CM N300 за пълноразмерни дънни платки или N200 за микро ако търсиш нещо по-ниско и късо но пък по-широко.

Охладител за процесора няма да помогне понеже горещия въздух пак няма да се разсейва от кутията и всичко ще продължи да прегрява.

пс2. За момента отдалечи кутията от парното и отвори страничния капак поне малко да се разсее горещината.  

Направо на балкона го изкарай да му замръзне задника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казал съм ти какво е решението но дори като купиш новата кутия е желателно да преместиш бюрото на някоя от другите три стени на стаята.

Самото бюро няма значение колко е малко но нищо не трябва да запира отпред (вратичка на бюрото) вентилатора да смуче студен въздух.

А отзад да има към 10 см. отстояние от стената. Принципно нормалните бюра плота им е издаден та и да го опреш в стената ги има.

Ако бюрото е от нестандартните вземи рулетка и измери разстоянието от кутията а не плота до стената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ако помислиш и сам ще се сетиш. Процесора не е единственото което грее а горещия въздух си остава в затвореното пространство.

Може да се купят само перки за отпред и отзад на кутията което ще помогне донякъде но не и за захранването.

Демек моят съвет е изцяло нова кутия. CM N200 / 300 вървят по 70 лв. с долен монтаж са и идват с 2 х 120 мм перки

та не трябва нищо допълнително да им се купува. Имат и USB3 на панела. За тия пари са много практичен избор.

пс. Трябваше да вземеш новия 860К с по-ниско TDP е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, не ми се дават пари за кутия, но като няма избор така ще е. Само незнам къде мога да преместя бюрото, но с това неможеш да ми помогнеш. Евентуално можеш да ми обясниш каква е разликата в долни и в горния монтаж на захранването?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в момента захранването смуче горещият въздух от вътрешността на кутията.

Като вземем предвид че и кутията няма перки отзад смятай какво му е.

Това не само кара перката да работи на по-високи обороти демек повече шум ами съкращава и живота му.

Когато е отдолу ще смуче студен въздух извън кутията та тия проблеми изчезват.

Те съвременните кутии все са такива но го споменах ако решиш вместо препоръчаните да си търсиш нещо втора ръка.

Та гледай за това и колко перки и с какъв диаметър има в кутията.

Това го споменавам понеже колко отвора има не значи че и толкова перки са включени а пък малките са таралеж в гащите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

N300 е страхотна кутия. Много ми хареса и сиг нея ще си взема.

И задължително компютъра да е отдалечен от всякакви източници на отопление. Ако все пак мястото ти е удобно и не искаш да се местиш намери начин компютъра да е поне на 2 метра от радиатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване