Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с интернет

Miro40

Препоръчан отговор

След проба на Линукс дистрибуцията-TILIX-ми изчезна жичния интернет.Имам само безжична връзка.Какво може да е станало с мрежовата карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под коя дистрибуция е това и как създаваш жичната връзка. И, за жична връзка от рутера ли става въпрос ? Tilix e EOL от много години и, освен да вземеш тапета за друго не можеш да я ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под коя дистрибуция е това и как създаваш жичната връзка. И, за жична връзка от рутера ли става въпрос ? Tilix e EOL от много години и, освен да вземеш тапета за друго не можеш да я ползваш.

Линукс дистрибуцията,която ползвам е Ubuntu 14.10.Точно така.Става въпрос за жичната връзка от рутера,която е вързана за Лаптопа.Ползвам още O.S Windows 7 Ultimate,и там също не работи тази връзка.Там внастройките и отстраняване на проблеми,информацията е,че Unidentified network-няма мрежов достъп,а отккритите проблеми са:"VirtualBox Host-only Network"-няма валидна IP конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не мога да схвана общата картинка.

Тук се намесва адаптер на виртуална машина. Той какво общо има? Би ли бил малко по-подробен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За виртуална машина не мога да ти помогна. За реална, първо е добре да провериш кабела, след това мрежовите връзки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрий съществуващата безжична мрежа, извади кабела, постави го отново и създай нова.

Когато добавям/създавам/ нова Ethernet жична връзка,излиза поле,където трябва да въведа=Постоянен хардуерен адрес и под него друго-Подменен хардуерен адрес.Какво да пиша там?Какви са тези адреси?

За виртуална машина не мога да ти помогна. За реална, първо е добре да провериш кабела, след това мрежовите връзки. 

Аз нямам и не съм инстарилал виртуална машина.Аз просто записах Tilix на флашка и го стартирах за да го разгледам.Не съм го инсталирвал на диска.Правил съм същото и с други дистрибуции,но такъв проблем не е имало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не мога да схвана общата картинка.

Тук се намесва адаптер на виртуална машина. Той какво общо има? Би ли бил малко по-подробен.

При създаване на Linux Live дистрибуция,няма ли някаква връзка с виртуална машина,после при пускането и,без да я инсталираш на диска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато добавям/създавам/ нова Ethernet жична връзка,излиза поле,където трябва да въведа=Постоянен хардуерен адрес и под него друго-Подменен хардуерен адрес.Какво да пиша там?Какви са тези адреси?

Аз нямам и не съм инстарилал виртуална машина.Аз просто записах Tilix на флашка и го стартирах за да го разгледам.Не съм го инсталирвал на диска.Правил съм същото и с други дистрибуции,но такъв проблем не е имало.

Това за подмененият MAC адрес го наричат клониране. Ако не ти се налага да клонираш адреса на друга машина, просто ползвай автоматичната настройка.  С добавянето на връзката и кликването на нея, би трябвало да се свържеш, ако е поставен кабел. С десен бутон върху аплета на мрежата>>информация за връзките може да видиш адреса на устройството, въпреки, че едва ли ще ти трябва. Командата ifconfig също ти дава подробна информация за връзките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за подмененият MAC адрес го наричат клониране. Ако не ти се налага да клонираш адреса на друга машина, просто ползвай автоматичната настройка.  С добавянето на връзката и кликването на нея, би трябвало да се свържеш, ако е поставен кабел. С десен бутон върху аплета на мрежата>>информация за връзките може да видиш адреса на устройството, въпреки, че едва ли ще ти трябва. Командата ifconfig също ти дава подробна информация за връзките.

Намерих хардуерния адрес,въведох го.но долу бутона"Запазване"/ОК/, не е активен.Не става и с Ентер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш някой бутон, който изключва мрежата ? Кликни с десен бутон върху аплета на NM и виж, поставена ли е отметкана "Включване на мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш някой бутон, който изключва мрежата ? Кликни с десен бутон върху аплета на NM и виж, поставена ли е отметкана "Включване на мрежата.

Има отметка на "Включване на мрежата".Ако имам друг компютър ще разбера дали е картата,ама нямам.Все пак благодаря за вниманието.Може би ще извикам техническата подръжка на интернет доставчика за да чуя и тяхното заключение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При създаване на Linux Live дистрибуция,няма ли някаква връзка с виртуална машина,после при пускането и,без да я инсталираш на диска?

Сам не искаш да си помогнеш и не виждам как някой друг би могъл. Попитах те вече да бъдеш малко по-подробен но категорично отказваш и вместо това продължаваш да даваш откъсечни противоречиви твой опити. Последно в каква среда нямаш Интернет? Как си свързан? Казваш, че не си инсталирал виртуални машини, а този "VirtualBox Host-only Network"-няма валидна IP конфигурация", който си цитирал в поста си №3, какъв дявол е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сам не искаш да си помогнеш и не виждам как някой друг би могъл. Попитах те вече да бъдеш малко по-подробен но категорично отказваш и вместо това продължаваш да даваш откъсечни противоречиви твой опити. Последно в каква среда нямаш Интернет? Как си свързан? Казваш, че не си инсталирал виртуални машини, а този "VirtualBox Host-only Network"-няма валидна IP конфигурация", който си цитирал в поста си №3, какъв дявол е?

Свързан съм с интернет чрез рутер.Жична връзка/кабел/,която не работи и за която става дума тук,и отделно има безжична връзка,която ползвам в момента.Тоест ако разбирам правилно,лаптопа има две мрежови карти.Жична и безжична .Не ми работи жичната/връзката с кабела/.А тази информация"VirtualBox Host only Network" ,я имам от Контрол панел на Windows7,където също няма жична връзка,а само безжична.Там в центъра за мрежи и споделяне на Контрол панел информацията е,че Unidentified network-няма мрежов достъп.В отстраняване на проблеми,откритият проблем е точно този:"VirtualBox Host -only Network"-няма валидна IP конфигурация.Така ми изписва там.Нямам виртуална машина.Всичко това стана след,като записах на флашка Tilix и го пуснах да видя какво представлява тази българска дистрибуция,без да я инсталирам на диска.И в двете O.S. всички опити за настройки и конфигурация на мрежата ,не дават резултат.Това ме кара да мисля,че картата не е в ред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така сега вече е малко по-ясна ситуацията. Значи има лаптоп с Win7, на който липсва жичния адаптер.

1. В device manager (диспечера на устройствата) този адаптер вижда ли се?

2. След като не ползваш софтуер за виртуализация, защо не премахнеш VirtualBox Host-only Network? Това е виртуален адаптер създаден от VirtualBox. Не ти е необходим.

3. Отвори command prompt и напиши в него ipconfig /all Дай изхода от командата като текст. С десен бутон маркираш и копираш. После поставяш резултата в следващ коментар. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле - и аз нямам жичен нет, само безжичен ...

ps.Фалшива тревога - щипката на конектора е счупена и се вади  :D

Така сега вече е малко по-ясна ситуацията. Значи има лаптоп с Win7, на който липсва жичния адаптер.

След като е 7-ца - що не си пуснеш една диагностика (на седмицата е сравнително добра) - и за не ти се оправи, поне ще ти каже какво куца.

И другото - аз не разбрах жичния адаптер не е кънектнат или няма интернет достъп ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2. След като не ползваш софтуер за виртуализация, защо не премахнеш VirtualBox Host-only Network? Това е виртуален адаптер създаден от VirtualBox. Не ти е необходим.

3. Отвори command prompt и напиши в него ipconfig /all Дай изхода от командата като текст. С десен бутон маркираш и копираш. После поставяш резултата в следващ коментар. 

В Диспечера на устройствата се вижда като-"VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter".С десен бутон върху него се отварят опции:

Актуализиране на драйвера

Забрани

Деинсталирай

Сканирай за хардуерни проблеми

Свойства

На свойства изписва,че това е мрежова карта и работи правилно.Командата -Ipconfig/all-дава много информация,но бутона -Copy-не е активен и не мога да копирам нищо.     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Командата -Ipconfig/all-дава много информация,но бутона -Copy-не е активен и не мога да копирам нищо.     

Това в Command prompt - нали ?

Десен клик на мишката, select all и enter. Всички редове се маркират и съдържанието влиза в буфера.

После някъде - в поста, в Notepad или където искаш - paste.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]

© 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Users\TOSHIBA>ipconfig/all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : TOSHIBA-PC

Primary Dns Suffix  . . . . . . . :

Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid

IP Routing Enabled. . . . . . . . : No

WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Безжична мрежова връзка 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

Connection-specific DNS Suffix  . :

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : E0-CA-94-DB-8F-8B

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Безжична мрежова връзка:

Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PC

I-E NIC

Physical Address. . . . . . . . . : E0-CA-94-DB-8F-8B

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::4531:b8f3:7e00:801b%12(Preferred)

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.100.2(Preferred)

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Lease Obtained. . . . . . . . . . : 24 ноември 2014 г. 17:11:19 ч.

Lease Expires . . . . . . . . . . : 24 ноември 2014 г. 19:11:21 ч.

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.100.1

DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.100.1

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 333499028

DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-07-05-62-E8-40-F2-99-AF-7B

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.100.1

198.41.0.4

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter VirtualBox Host-Only Network:

Description . . . . . . . . . . . : VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 08-00-27-00-30-5C

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::904f:7e0:a18f:f64e%19(Preferred)

Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.246.78(Preferred)

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Default Gateway . . . . . . . . . :

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 503840807

DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-07-05-62-E8-40-F2-99-AF-7B

DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1

fec0:0:0:ffff::2%1

fec0:0:0:ffff::3%1

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{0F9B3419-15A9-44D9-A806-FFAD3470B744}:

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Tunnel adapter isatap.{54951242-ACB6-40C6-B41F-0C1B573161C6}:

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2

Tunnel adapter isatap.{8246D44C-47CC-43D4-AC8F-7093C6B514A6}:

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3

C:\Users\TOSHIBA>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай един скрийншот на Device Manager - Network adapters.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, без да съм много специалист в мрежовите настройки, но интуицията ми подсказва, че проблемът ще бъде решен много просто, като Miro40 просто се обади на провайдера и каже, че има "нова мрежова карта". Поне на мен, като чета, ми се струва, че кабелната мрежа е била настроена с модифициран MAC адрес, който е дал фира (дали във връзка с пробата, дали е съФпадък, не зная). Някои провайдери това хич не го одобряват и непрекъснато имат ъпдейти за софта си, който следи за такива неща. Та Miro40, моят съвет е, просто да се обадиш и да кажеш че имаш нова карта, нов компютър или каквото там, да видим какво ще стане.

П.С. Лично аз, както дългогодишен абонат на Мегалан, преди да си взема лаптоп и съответно рутер, винаги, когато си купувах нов комп просто съм се обаждал, вместо да се опитвам да си играя с МАС адреси и едно друго. Дано в това да е проблемът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем мярнах в един друг форум и решението беше

пробвай в cmd - ipv6 uninstall и тогава пробвай да махнеш miniport adapter-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай един скрийншот на Device Manager - Network adapters.

Ще се възползвам от мнението на  korduna.Страхувам се от повече експераменти,за да не омажа нещо,та после хептем да се чудя,какво да правя.Сега поне имам безжичен интернет и това за момента ме устройва.Благодаря на всички ,които откликнаха на темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, без да съм много специалист в мрежовите настройки, но интуицията ми подсказва, че проблемът ще бъде решен много просто, като Miro40 просто се обади на провайдера и каже, че има "нова мрежова карта".

Зад рутер е!

Miro40,

в пост №19 видях, че си публикувал изхода от командата, но там не се вижда активен жичен мрежови адаптер. Защо на първо място не премахнеш VirtualBox Host-only Network, както вече те посъветвах. И второ, провери в device manager дали случайно не си дал disbale на картата или пък случайно да има проблем с драйвера и да е изтрит по някакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зад рутер е!

Miro40,

в пост №19 видях, че си публикувал изхода от командата, но там не се вижда активен жичен мрежови адаптер. Защо на първо място не премахнеш VirtualBox Host-only Network, както вече те посъветвах. И второ, провери в device manager дали случайно не си дал disbale на картата или пък случайно да има проблем с драйвера и да е изтрит по някакъв начин.

Нали няма мрежов достъп,как да има активен мрежови адаптер?Има безжичен достъп,и там както се вижда всичко е активно.Така си мисля аз.В Диспечера на Задачите,картата не е забранена,драйвера е редовен,даже го актуализирах успешно.Ако изтрия/деинсталирам/ картата,после може ли да се инсталира,евентуално отново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване