Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.За конфигурацията бюджета е 700лв.Компютъра ще се ползва предимно за игри,филми и интернет.От стария компютър може би да използвам захранването(ATX 460w P4),кутията също.Монитор имам LG FLATRON W2240. Моля,приемам съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 735.93 лв. с ДДС

Също може да спестите и от HDD, зависи какъв е той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване не е много добър вариант.Ако е същото,за което си мисля.Ако можете,отворете капака и снимайте етикета му.

Какви игри играете? За този бюджет,всичко ще е компромисен вариант и не очаквайте чудеса.Варианта е да заложите на добър процесор сега и впоследствие да купите и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си нов във форума ти коригирах заглавието на темата. За следващия път да си знаеш. Прочети правилата моля!

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването

post-354735-0-46357600-1416833426_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно за боклука е. Виж ако стария хард е сата ще е напълно използваем и ще ти спести 100 лв. 

Демек на предложението на Defused му сменяш видеото от 750 на 750TI

Ако пък все пак харда е за смяна го поръчай от тук. Ето и процесора - Цък

Рам от тук. Ето и дъно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда не е сата та ще трябва нов. Горните части които съм ти дал излизат 468 лв. и са с безплатна доставка.

Демек ти остават 232 лв. за видеокарта и захранване или иначе казано няма да стане освен ако не рискуваш със старото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да ги купиш както и читаво захранване и да посъбереш още някой лев към оставащите пари за видеокарта.

Процесора има вградена графика та машината е напълно използваема.

пс. Например с това стават 547 лв. а 260Х 2GB е 225 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.За конфигурацията бюджета е 700лв.Компютъра ще се ползва предимно за игри,филми и интернет.От стария компютър може би да използвам захранването(ATX 460w P4),кутията също.Монитор имам LG FLATRON W2240. Моля,приемам съвети.

А какви игри ще играете?

Това го взимате сега и по-късно взимате само нов процесор (i5 или Xeon), като тук имате ново захранване, кутия и хард диск.

GB B85M-D2V

G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

GB R7 26XWF2-2GD

3R SYSTEMS R490 ATX CASE BLACK

Обща стойност - 695.58 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/50309p1r51962p1r46473p1r43848p1r2088p1r52528p1r2120p1rf.html

Или карате с вградено видео и взимате след това видеото:

GB B85M-D2V

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

3R SYSTEMS R490 ATX CASE BLACK

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 724.38 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/50309p1r46473p1r43848p1r2088p1r2120p1r51435p1rf.html

А ако нямате вариант за ъпгрейд кажете ще сглобим нещо с АМД процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игрите нямам представа . искам да направя подарък на сина.има р.д.скоро.

Не че няма да се сети,че му готвиш изненада ако го питаш кои игри му харесват,но все пак...Ако той обича да играе някое MMORPG вграденото видео ще му е достатъчно,а в бъдеще ще му купиш някое среден клас за 200-250 лева от новите модели...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игрите нямам представа . искам да направя подарък на сина.има р.д.скоро.

Малко повече инфо за момчето? На колко години е, какви игри играе на сегашният конмпютър?

Защото ако е на 7-8 години един компютър с вградено видео мисля, че ще му е достатъчен, но ако е от 15 нагоре ще е малко по-трудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще навършва 7 години.За игрите,assassin's му се играе най много. И още много други. Но мисля че ще се издам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще навършва 7 години.За игрите,assassin's му се играе най много. И още много други. Но мисля че ще се издам.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

GB 78LMT-S2PV /AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

ASUS R7 250X 2GD5

Обща стойност - 711.65 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/47524p1r50644p1r46473p1r43848p1r45553p1r50935p1rf.html

Това ще е предостатъчно за игрите, а дори да му ги пускате на медиум няма да има проблем защото едва ли ще забелязва разлика... Да добавя, че трябва да ползвате вашата кутия в момента. А малко информация и за нея? Може би изискваме доста информация от Вас, но това е защото се опитваме да помогнем максимално на Вас. :)

Може и да се насочите към предложението на Defused, ако предпочитате Интел.

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това

AMD-A8x4 6600K

ASRockFM2A78M-HD

Kingston Hyper x8GB DDR3

Toshiba 1TB. 7200 RPM SATA3

Delux MT457 450W

Sapphire AMD Radeon R7250X

Мне, процесора не е изгоден. Доста е слабичък а цената му е висока заради вграденото видео, което няма да има никаква полза, ако не се вземе скъпа рам памет 2х4гб на 1866 мегахерца минимум. Захранването в конфигурацията е под всякаква критика. Външното видео е добро, но може да се вземе по-добро, ако не се дават толкова много пари за слаб процесор с вградено видео.

Колегите са ви пуснали доста добри предложения, защо не им отделите повече внимание?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

GB 78LMT-S2PV /AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

ASUS R7 250X 2GD5

Обща стойност - 711.65 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/47524p1r50644p1r46473p1r43848p1r45553p1r50935p1rf.html

Това ще е предостатъчно за игрите, а дори да му ги пускате на медиум няма да има проблем защото едва ли ще забелязва разлика... Да добавя, че трябва да ползвате вашата кутия в момента. А малко информация и за нея? Може би изискваме доста информация от Вас, но това е защото се опитваме да помогнем максимално на Вас. :)

Може и да се насочите към предложението на Defused, ако предпочитате Интел.

Това с gtx 750 от hl-eshop за 190 лева ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък офтопик....

Защо не му купите едно колело на детето,да търчи навън? Или пък го запишете на някакви спортни занимания,да не ги изброявам сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.