Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

отвратителен stuttering при игра

Препоръчан отговор

Добре де някой знаели как се оправя тоя адски stuttering, че вече не се трае. Търсих навред и нищо не можах да разбера. Едно време си бях с една евтиниика на nVidia за 120 лева и нямах ядове цели три години. 2012 дадох 700 и кусур лева на HD7950 и се видях в чудо. То не бяха драйвъри то не беше stuttering. 2012 като я взех се играеше поне нямах толкова големи ядове, намалявам малко AA-то и се оправя. Но сега не се трая просто. Колкото и да намалявам графиката, не спира да сече на 60 кадъра, все едно съм с 25Hz монитор. Особено при клипчета между нивата на новото call of duty, при far cry 4 положението е плачевно просто, там цялата игра си провлачва направо :D . Не знам, ако има някой по на вътре в нещата да удари едно рамо с малко информация. Маи ще ги отписвам тия от амд. 700 лева... Боже господи  :brick wall:

Премахнал съм целия овърклок. Да не говорим че с последните бета драйвъри на амд, когато местя страниците в браузъра, всичко се разпокъсва, както когато не си пусна V-sync в игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брато за твое успокоение проблема не е във хардуера. Аз съм със nVidia карта GTX 660 и аз при някой игри имам stuttring hicup по време на игра и то и при много по стари игри . Ще ти дам пример със GTA San andreas при мен дори и на 60 кадъра пак се усеща някакви леко насичане което по скоро наподобява трепване но намерих нещо FPS limiter и като го стартирам и чрез него играта си тръгва перфектно плавно и гладко . И явно проблема се решава чрез софтуерни подобрения било то програми файлове или настройки . Сега искам да оправя и Diablo 2  да ми върви така плавно както и  Prototype  . Почти съм сигурен че и твоя проблем се дължи на нещо такова . Дано колегите да дадат по правилна насока .

Видях че си редактирал поста и относно за проблема със страниците и при мен така трептят при местене  от време на време .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох малко за твоя проблем и доколкото виждам има 3 възможности:

1. Проблемни драйвери - вероятно си тествал, с по-нови или по стари драйвери.

2. Проблемни температури - тези карти са си печки и е необходимо да се охлаждат добре, иначе с течение на времето започват подобни проблеми.

3. Недостатъчно захранване на картата - тук трябва да кажеш каква ти е конфигурацията, за да се види дали може проблема да е от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брато за твое успокоение проблема не е във хардуера. Аз съм със nVidia карта GTX 660 и аз при някой игри имам stuttring hicup по време на игра и то и при много по стари игри . Ще ти дам пример със GTA San andreas при мен дори и на 60 кадъра пак се усеща някакви леко насичане което по скоро наподобява трепване но намерих нещо FPS limiter и като го стартирам и чрез него играта си тръгва перфектно плавно и гладко . И явно проблема се решава чрез софтуерни подобрения било то програми файлове или настройки . Сега искам да оправя и Diablo 2  да ми върви така плавно както и  Prototype  . Почти съм сигурен че и твоя проблем се дължи на нещо такова . Дано колегите да дадат по правилна насока .

Видях че си редактирал поста и относно за проблема със страниците и при мен така трептят при местене  от време на време .

Лоша работа, от това се боях, че за всяка игра ще трябва да търся как да я подкарам гладко. че аз имам 30 игри ако трябва да търся за всяка по отделно, къде ще му излезе края.

Прочетох малко за твоя проблем и доколкото виждам има 3 възможности:

1. Проблемни драйвери - вероятно си тествал, с по-нови или по стари драйвери.

2. Проблемни температури - тези карти са си печки и е необходимо да се охлаждат добре, иначе с течение на времето започват подобни проблеми.

3. Недостатъчно захранване на картата - тук трябва да кажеш каква ти е конфигурацията, за да се види дали може проблема да е от това.

С последните бета драйвъри съм.

Температурите са високи при овърклок, до 80 грасуса а VRM  достигат до 100, но без клок са си в нормата.

конфигурацията може да видиш от подписа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне от личен опит, не инсталирам beta драйвери. Вероятно си пробвал с по-стари драйвери. Може да се наложи да тестваш и с чисто нова преинсталация.( не гарантирам, че това ще реши проблема).

Под товар, когато играеш дадена игра колко градуса вдига тази карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне от личен опит, не инсталирам beta драйвери. Вероятно си пробвал с по-стари драйвери. Може да се наложи да тестваш и с чисто нова преинсталация.( не гарантирам, че това ще реши проблема).

Под товар, когато играеш дадена игра колко градуса вдига тази карта?

сложих по старите драйвъри, никаква разлика, дори и chrome-то взе да ми насича  :help wanted4:  луда работа.  под товар, без овърклок и с auto вентилатори ми вдига около 60 градуса, което не смятам че е много

Някакви идеи какво може да замени V-sync-a в игра. защото когато го изключа в FarCry 4 малко се пооправят нещата но се разцепва цялата картина, един проблем се решава но се появява друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сложих по старите драйвъри, никаква разлика, дори и chrome-то взе да ми насича  :help wanted4:  луда работа.  под товар, без овърклок и с auto вентилатори ми вдига около 60 градуса, което не смятам че е много

Не е много. Проблема обаче може да се е появил, когато картата е била овърклокната. Колко време е била в това положение? Разбира се това е само предположение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е много. Проблема обаче може да се е появил, когато картата е била овърклокната. Колко време е била в това положение? Разбира се това е само предположение.

В началото нямах толкова големи проблеми с нея, сега с последните игри взе да се задълбочава. Иначе я клоквам още от както съм я взел, като не стой постоянно клокната, само когато играя някоя по тежка игра, то не че забелязвам някакво подобрение от този клок, ама все пак. На FarCry3 пак имах същия проблем с насичането, но го оправих като махнах AA-то,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно е да правиш такива компромиси при положение че си със видео карта за 700 лв . Би трябвало всичко да ти върви гладко на дефаулт без да се налага да кастриш от опциите . Проблема е от нещо друго нужно е да се направи някаква глобална настройка и това ще реши проблемите ти . Може и да е някоя опция от биос-а която ти спъва производителността . Дано да помогнат колегите че да мога и аз да знам как се оправя този проблем от месеци го имам :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно е да правиш такива компромиси при положение че си със видео карта за 700 лв . Би трябвало всичко да ти върви гладко на дефаулт без да се налага да кастриш от опциите . Проблема е от нещо друго нужно е да се направи някаква глобална настройка и това ще реши проблемите ти . Може и да е някоя опция от биос-а която ти спъва производителността . Дано да помогнат колегите че да мога и аз да знам как се оправя този проблем от месеци го имам :(

Точно това имам предвид, да дадеш толкова пари за една видео карта и да не можеш една игра да изиграеш, комфортно. В биоса всичко ми е по подразбиране сега мъча проклетите драйвъри, аман вече. Тия искат да съм като бил ГЕЙц педала да разбирам от седмици и не знам си какви боклуци :D, че да изровя всяка проклета опция от този windows :D Накрая взимам лопатата и го изривам през прозореца :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моя проблем толкова много теми пусках и какво ли не ме съветваха цялата конфигурация подмених а явно проблема е бил от настройка на нещо си . За сега само на 2-3 игри съм открил как стават да вървят плавно и гладко . Остава само да намерим начина да действа така глобално . Това което търсим е перфектна синхронизация на кадрите ( нека да не говорим за G-sync излишно е просто ) Твърде много пари за нещо което може да се постигна и със правилната настройка . Ако искаш пробвай да направиш някакъв клип докато играеш със някаква stream програма и после като гледаш клипа би трябвало там да нямаш никакъв stuttering . До синхронизация е всичкото  до това заключение стигнах аз :) за толкова много време проучвания и тестове .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моя проблем толкова много теми пусках и какво ли не ме съветваха цялата конфигурация подмених а явно проблема е бил от настройка на нещо си . За сега само на 2-3 игри съм открил как стават да вървят плавно и гладко . Остава само да намерим начина да действа така глобално . Това което търсим е перфектна синхронизация на кадрите ( нека да не говорим за G-sync излишно е просто ) Твърде много пари за нещо което може да се постигна и със правилната настройка . Ако искаш пробвай да направиш някакъв клип докато играеш със някаква stream програма и после като гледаш клипа би трябвало там да нямаш никакъв stuttering . До синхронизация е всичкото  до това заключение стигнах аз :) за толкова много време проучвания и тестове 

Може би е така. Сега орязвам малко седмицата - от към излишни опции и драйвъри па белким нещо стане. знам ли :) За в биоса не ми идва нищо на ум което би спънало системата - обиколил съм го целия. Не знам ако сменя биоса на видеото дали може да има ефект. Ама там не съм си играл и не знам да не прецакам нещо, ще пробвам всичко че то не се издържа вече  :no-no:  

П.П. Някой знаели защо след като махнах всички драйвъри от целия windows, в SafeMode ми тръгват клавиатурата и мишката, а след 2 минути, след като си е сканирало и не ги е намерило, периферията спира да работи, и излиза съобщение за липсващи драйвъри. Искам да кажа, как така преди да установи, че НЯМА драйвъри периферията си работи, а след това решава че няма нужния софуер. Малко ми стана чудно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш също така да пробваш със една програмка Core Parking Manager потърси го в търсачката изтегли го и му задаваш на активност на ядрата на 95% или повече и ми кажи дали има ефект при теб ? Четох че на доста хора им е премахнало това stuttering-a дано да помогне и при теб :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш също така да пробваш със една програмка Core Parking Manager потърси го в търсачката изтегли го и му задаваш на активност на ядрата на 95% или повече и ми кажи дали има ефект при теб ? Четох че на доста хора им е премахнало това stuttering-a дано да помогне и при теб :)

Мерси ще го пробвам, само да инсталирам читав windows. Друго ми направи впечатление, че в FarCry 4 на максимални настройки ми взима не цялата видео рам ами около 2GB и нещо с около гигабайт по малко. А уж на макс яла по 4 гиги. Да не би пък да има някакво ограничение от към видео рамта, де да знам. Когато излезе battlefield 3 и го пуснах на сингъл плеър ми гълташе цялата видео рам. Бях прочел че самата игра си използва всичката и налична памет, но сега когато играя онлайн ми гълта гигабайт и нещо, мисля,... Но не използва цялата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване