Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таблет до 200-220 лв

dipsomaniac

Препоръчан отговор

Искам да направя коледен подарък на майка, но бюджетът ми рязко спадна, затова ви моля - препоръчайте ми най-доброто до 200лв (компромис до 210-220 лв макс)

От цялата информация изчетена в интернет се спрях на ACER ICONIA ONE 7 B1-730HD 8GB . Избирам 8-то гиги, а не на 16-то просто, защото е с 30лв по-евтин, а бюджетът ми наистина е ограничен. Към таблета искам да й купя и калъф-клавиатура, тоест още 20-25лв... към тези 200, което ме ограничава още повече.

Добър избор ли съм направил с Acer-a и има ли нещо по-добро според вас в този ценови клас?

Какво ви е мнението за Lenovo? Аз лично съм ползвал досега като марки Acer и Asus и нямам оплаквания. Към производители като Prestigio и подобни подхождам скептично.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За този модел мога да дам само добри отзиви. Вярно, аз не съм чак такъв маниак на тема таблети, но работих с него около 1 седмица и не съм имал оплаквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избери модел с 16 GB. Да не пускаш после теми по форумите: "Паметта на таблета ми е пълна, как мога да си местя приложенията на мемори картата?" :cool:

И изчакай петъка, може да има интересни промоции :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избери модел с 16 GB. Да не пускаш после теми по форумите: "Паметта на таблета ми е пълна, как мога да си местя приложенията на мемори картата?" :cool:

Кьде ще има промоции в петьк?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разгледайте и този: ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)

Има ъпдейт до 4.4 за модела, по-добро не знам дали има в този бюджет. Не се подлъгвайте с това Lenovo, не си струва - грозен интерфейс, слаб процесор като представяне за 4-ядрен, а паметта да е най-малкия проблем - има си слот за карта ако 8-те гиги идват малко. Единствения плюс на Lenovo-то е по-голяма резолюция и IPS екрана, но само това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво правите вие с тези таблети !!! Аз един телефон де го ползвам всекидневно не мога да го напълня повече от 3-4 гб с приложения а как се пълнят 16гб ми е като научно фантастичен филм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очакват се в големите техновериги, но дали ще е през тая седмица или през идната...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво правите вие с тези таблети !!! Аз един телефон де го ползвам всекидневно не мога да го напълня повече от 3-4 гб с приложения а как се пълнят 16гб ми е като научно фантастичен филм.

Тази памет от 16 GB не е цялата за приложения. Една част от нея е за приложенията, останалата за потребителските файлове. Ама си прав така или иначе - тия 16 GB с какво толкова ще ги запълниш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...а как се пълнят 16гб ми е като научно фантастичен филм.

Отговорът е във въпроса - с филми. Моят е с 64 ГБ външна, т.е. с реални 59 ГБ, които са 3-4 филма.

На телефона е друго - там от 16 имам свободни 11+.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е във въпроса - с филми. Моят е с 64 ГБ външна, т.е. с реални 59 ГБ, които са 3-4 филма.

ОМГ какви са тия филми по 10 GB парчето ? :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На телефона е друго - там от 16 имам свободни 11+.

Мислех че говорим за вътрешната памет на таблета къде трябва да са му приложенията. То ясно че ако имаш филми ще си ги държиш на външната памет.

Избери модел с 16 GB. Да не пускаш после теми по форумите: "Паметта на таблета ми е пълна, как мога да си местя приложенията на мемори картата?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОМГ какви са тия филми по 10 GB парчето ? :no-no:

Че за какво ми е по-малък? Ако не е 1080р от какъв зор да го гледам? Е, по изключение може и 720р, но не под 7-8 "гиги".

Мислех че говорим за вътрешната памет на таблета къде трябва да са му приложенията...

Приложения можеш да слагаш и на външната, особено ако са по-големшки (навигации). А вътрешната за кое по-напред, след като има хора (не съм от тях), които инсталират де що приложение видят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че за какво ми е по-малък? Ако не е 1080р от какъв зор да го гледам? Е, по изключение може и 720р, но не под 7-8 "гиги"...

Хм за мен е безсмислено, повече от гигабайт за файл. По тази логика ти трябва една солидна карта, че да не се усеща недостига на памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...По тази логика ти трябва една солидна карта, че да не се усеща недостига на памет.

Така е, но и не съвсем - все пак не тегля един и същ филм в различни релийзи в зависимост от това на какво ще го гледам. Дърпам максималното качество, което почти винаги значи и максимален размер, за да се гледа на телевизор и се извлече максималното удоволствие - как да гледам Avatar или Star Wars в размер на едно СД с вградени корейски субтитри?

Но нямам време и камарата расте, та затова и "разтоварвам" с таблета при всяка възможност - Xperia Z2 e с достатъчно добър 10,1" екран, а и звукът през слушалките хич не е за пренебрегване - Sony са доказани майстори на аудиото. Да, не може да се сравняват големият екран на телевизора и миниатюрния на таблета, но няма пълно щастие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирай се в някой 'облак' и няма да имаш проблеми с паметта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ъпдейт до 4.4 за модела, по-добро не знам дали има в този бюджет. Не се подлъгвайте с това Lenovo, не си струва - грозен интерфейс, слаб процесор като представяне за 4-ядрен, а паметта да е най-малкия проблем - има си слот за карта ако 8-те гиги идват малко. Единствения плюс на Lenovo-то е по-голяма резолюция и IPS екрана, но само това.

Така е, но вече ги пенсионираха. Последния ъпдейт е версия 5.5.0 от 01.10.2014г.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирай се в някой 'облак' и няма да имаш проблеми с паметта.

Аз и сега нямам проблеми и без облаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако таблетът е с 8GB вградена памет, около половината от нея е заета от операционната система. Колко точно - зависи от версията на Android, по-новите заемат повече. Така че за инсталиране на приложения остават към 4 GB. Повярвайте ми, лесно се пълнят :) . Освен това, в новите версии на Android е заложено да не могат приложения да се инсталират и местят на SD картата. Може да стане, но по заобиколни начини - с руутване и инсталиране на доп. приложения, или преинсталиране с къстъм ROM-ове. Което не е за всеки, особено за начинаещи потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих направил компромис в краен случай за 16-то ГБ, но както споменах бюджетът ми е доста ограничен. А таблета ще го купувам на 10.12. - когато получавам заплата. :)

Между Iconia-та и и MeMo Pad-a, кой бихте ми препоръчали? На мен Acer-a все още ми се струва по-добър. А между другото сестра ми ползва Asus MeMo Pad 7 (ME176C) 16GB от повече от година (аз й го избрах) и няма никакви проблеми засега. Но той очевидно е по-скъп. P.S.: правя разлика между този, който Вие ми предложихте и този, който аз споменах.

Ако таблетът е с 8GB вградена памет, около половината от нея е заета от операционната система. Колко точно - зависи от версията на Android, по-новите заемат повече. Така че за инсталиране на приложения остават към 4 GB. Повярвайте ми, лесно се пълнят :) . Освен това, в новите версии на Android е заложено да не могат приложения да се инсталират и местят на SD картата. Може да стане, но по заобиколни начини - с руутване и инсталиране на доп. приложения, или преинсталиране с къстъм ROM-ове. Което не е за всеки, особено за начинаещи потребители.

Всъщност дори са по-малко от 4 ГБ, но това такъв голям проблем ли е при положение, че повечето приложения са до 20-30-40-50 МБ, а дефакто игрите (които майка ми няма да играе) стигат до няколко стотин МБ? И ако е - бих направил компромис +30 лв за 16-то ГБ.

Още един въпрос към Вас - реален ли е проблемът, който споменахте, че приложения не могат да се инсталират на MicroSD?!

Въпрос2: Ще сгреша ли, ако закупя устройството от Техномаркет/Технополис? По-удобно ми е и имат Ейсъра в наличност.

Въпрос3: Ще сгреша ли, ако го поръчам от tablet.bg ? Какви са ви отзвуците за тях? Аз принципно съм скептично настроен към онлайн пазаруването. Извинявам се, че рекламирам сайт просто мисля, че е достатъчно популярен.

Благодаря на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Всъщност дори са по-малко от 4 ГБ, но това такъв голям проблем ли е при положение, че повечето приложения са до 20-30-40-50 МБ...

Някои са и по-малки, зависи - изборът е индивидуален. Проблемът е, че освен съответната ОС има и фирмени приложения, които в голямата си степен, поне от моя гледна точка, са от безсмислени - по-безсмислени, но не могат да се деинсталират без руутване, а това значи мигновена загуба на гаранцията.

Не стана ясно за какво точно ще се ползва устройството, но предполагам, че основно ще е за браузване и като четец за ел.книги, а това не отнема кой знае какъв ресурс, особено ако се ползва и съответен почистващ софтуер. Но пък паметта е колкото повече, толкова повече, та за мен покупката на по-големия обем всякак е оправдана. Има и друго - някои от последните версии на Андроид, най-вече КитКат (4.4.) скоро ще приемат ъпдейт до новата Лолипоп, а тя едва ли ще е по-икономична откъм ресурси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стана ясно за какво точно ще се ползва устройството, но предполагам, че основно ще е за браузване и като четец за ел.книги, а това не отнема кой знае какъв ресурс, особено ако се ползва и съответен почистващ софтуер.

Основно майка ми ще го ползва за браузване, филмчета и всякакъв вид нуубско кликане, ако ме разбирате. Правилно предполагате. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия Асусчета дето са ги ъпдейтнали до китката, няма да получат 5-ца в никакъв случай. Все още си мисля, че повече ъпдейт на системата няма да видим. Приложенията на зен интерфейса през 3 дена се актуализират и ми е писнало. Та за вашия бюджет по-добро таблетче от Асус и онова евтиното ЛГ няма. Виж emag напоследък tabletbg продават скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат:

"На 28 ноември 2014 г. „Данте интернешънъл“ СА („Данте“) прави специална оферта под името Black Friday на emag.bg за територията на Република България." 

Пълни подробности - на сайта.

Аз бих препоръчал на автора на темата някой Samsung Galaxy Tab, ако в рамките на промоцията цената му падне под 200 лв. Да, като гледате разни технически характеристики по сайтовете, разните Acer-и и Asus-и са не по-лоши. Обаче като ги хванете на живо, погледнете и разцъкате, разликата се усеща :) .

ПП. А днес по радиото май чух някаква реклама, че при Ардес "черният петък" щял да бъде "черен четвъртък" ... Не е изключено и от Техно-... магазините да реагират по някакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та за вашия бюджет по-добро таблетче от Асус и онова евтиното ЛГ няма.

Acer Iconia One 7 (B1-730HD)    ~200лв

Процесор     Intel Atom Z2560 (2-ядрен, 1.60GHz, 1MB кеш)

Видеокарта     PowerVR SGX544 MP2

Оперативна памет     1GB

Екран     7-инчов IPS LCD капацитивен мултитъч дисплей с резолюция 1280 x 800 пиксела

Памет     8GB

Свързаност     Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS

Операционна система     Android v4.2.2 (Jelly Bean)

Камера     2-мегапикселова, [email protected] (отзад) и VGA (отпред)

Батерия     3700 mAh

Тегло     320 грама (тегло с батерията)

ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)      ~190лв

Процесор     Intel Atom Z2520 (2-ядрен, 1.20GHz, 1MB кеш)

Видеокарта     PowerVR SGX544MP2

Оперативна памет     1GB

Екран     7-инчов капацитивен мултитъч дисплей с резолюция 1024 x 600 пиксела

Памет     8GB

Свързаност     Bluetooth 4.0, WLAN802.11 b/g/n, GPS

Операционна система     Android 4.3 (Jelly Bean)

Камера     2-мегапикселова на гърба, 0.3-мегапикселова в предната част

Батерия     15Wh (до 10 часа работа)

Тегло     285 грама

Както и да ги гледам Acer-a ми изглежда по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване