Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Батерията на лаптопа

nikito56

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди около 3 месеца си купих първия мой лаптоп (Lenovo g500). Като цяло съм много назад с новите технологии. Ползвам си го основно за чат. Скоро един мой приятел ми каза, че съм допускал голяма грешка, като съм оставял батерията в лаптопа, и ми каза да ползвам кабел. Послушах го. Вчера един друг приятел дойде у дома и видя, че си извадих батерията и ми каза, че не било правилно, защото после много бързо щяла да ми пада. И към това, като повторя отново, че ме няма хич с новите технологии и се обърках съвсем. Кое е правилно и кое грешно и как да постъпвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерия - как да я държим

Въпреки че темата е малко старичка, но има и нови отговори...

Ами моят опит... Сегашните батерии, имат цикли - т.е брой пъти презареждания! Например при HP 630 станд. ориг. батерия на HP има точно 300 цикъла(издържаше макс 3ч. със SSD като нова) и сам сметни за колко време ще се изхаби, но все пак зависи и от начина на употребата!

След 2 години ползване, батерията има над 600 цикъл и издържа само 5 мин. :D Но преди 6 месеца си купих 12-клетъчна батерия и ако се настрой както трябва един хубав енер. план(например си свалям честота на процесора от 3.2Ghz до около 1Ghz и яркостта на екрана е на половина), издържа около 8-9 часа! :)

Ще си зададеш въпроса защо има цикли и защо след изразходването на този брой цикли, все по-малко издържа батерията?!

Производителите казват, че заради безопасността на клиента! Защото частите в батерията се износвали много и има опасност да се получи инцидент!

И респ. както се досещаш тези 300 цикъла(трябва да провериш на колко издържа твоята), можеш да ги изразходиш както за 3 месеца, така и за 3 години!

Просто трябва да спазваш определени правила: като си вкъщи, няма смисъл да я ползваш - изкарваш я(но нека бъде заредена)! И я ползваш, само когато ти трябва!

Предполагам, че като си вкъщи малко ще ти е кофти постоянно да си спираш и стартираш лаптопа, а и ти ако имаш станд. хард диск, сигурно Win-a ти зарежда поне за минута(ако си добави SSD, ще зарежда м/у 8-10 сек.), можеш да не го спираш, а да го поставиш в хибернация! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че най-добре за батерията е да й се правят само пълни цикли заряд разряд и по възможност да се държи постоянно в лаптопа  на зарядно-по този начин тя достига(ако е нова) номиналния си капацитет и стои в готовност а зарядното просто компенсира саморазряда на клетките без да брои цикли . За подсветката на матрицата съм съгласен ,че е много голям консуматор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя обикновен лаптоп, батерията му я държах вътре и все на кабел. Е, изкара ми 4 години, сега кара по половин час. Другото което е,че батерията играе роля на UPS. Един познат, караше така без батерия и два пъти изскуба зарядното без да иска, докато работеше лаптопа му и после остана без харддиск. За мен по-добре батерия от колкото хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя обикновен лаптоп, батерията му я държах вътре и все на кабел. Е, изкара ми 4 години, сега кара по половин час. Другото което е,че батерията играе роля на UPS. Един познат, караше така без батерия и два пъти изскуба зарядното без да иска, докато работеше лаптопа му и после остана без харддиск. За мен по-добре батерия от колкото хард.

При мен е абсолютно същият случай. Не съм я вадил на 4 години е и кара 20 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята батерия също е на 4 години и изкарва цял филм почи без 10 мин, като съм сигурен че и тях ще издържи ,ако не включа зарядното. Никога не съм я вадил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване