Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Възнамерявам да поръчам кутия Phanteks Enthoo Pro и за охлаждането му пише HDD 2x 120mm. Тъй като преди не бях чувал за такъв тип вентилатори т.е. за HDD, се чудя къде се монтират тези вентилатори и колко харда охлаждат. Един такъв вентилатор само 1 хард ли охлажда? Ако е така аз имам 4 HDD-та и един SSD, значи 5 такива ли трябва да поръчам, за да охладя всичките хардове? Но нали пише HDD 2x 120mm, значи няма да мога да монтирам повече от два, така ли? Доколкото разбрах от клиповете в YouTube, те се монтират върху самия хард, така ли е, но пък ако е така какъв е проблема с това да ги монтирам върху всички хардове, тъй като тогава няма да ги прикрепя към кутията. Както предполагам разбрахте от разсъжденията ми, тези вентилатори изобщо не са ми ясни, затова искам да помоля някой от вас да ми обясни за тях и дали си струва да инвестирам в такива вентилатори, при положение, че на предния панел на кутията ще монтирам 2x 140мм вкарващи въздух вентилатори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не не можете да монтирате два диска, това се отнася за броя на феновете. И не няма особен смисъл от тези охладители, особено пък зимата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т.е. 2 вентилатора с общ диаметър 12 см или 2x 6 см за един хард  ли?

Не, два охладителя с по 120 мм перки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава няма ли да мога да монтирам по един 120мм-ов върху два харда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава няма ли да мога да монтирам по един 120мм-ов върху два харда?

Това беше бисер :D :D Не можеш разбира се,можеш да го сложиш над него/под него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, аз мислех, че се монтира само към долната страна на харда... така видях в тоя клип.А колко такива мога да монтирам? И като има хард под/над харда с охлаждането няма ли да ги затопли с издухания въздух?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монтират се отстрани, нали?

Ами не на снимката е показано отгоре........ Вижда се ясно, че се монтират отстрани, толкова ли неможа да разбереш за какво иде реч, бе братле :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека те улесня като ти кажа,че просто можеш да си купиш кутия от 100 лева и в нея да сложиш видео карта от 500,вместо да купиш кутия от 200 и да сложиш в нея карта от 400 ? Смисъла какъв е ? Ами смисъла е,че кутията,която си избрал е за ентусиасти,които имат за цел в нея да сложат водни охлаждания процесори сокет 2011,4 Gtx 980-ки,което в сравнение с твоята 280х,която си избрал ще е като подигравка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото тази кутия е двойно по-скъпата Phanteks Enthoo Primo, а не Pro, затова попитах. Благодаря все пак.

monicho, идеята е да не купя всеки път нова кутия, когато реша да ъпгрейдна конфигурацията. :)

А и не бих казал, че 200 лева за тази кутия са много, аз всъщност имах голям мерак да купя CM HAF-X, но после се отказах... 100 лева повече за нея не ми се дават в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Enthoo-Pro_1.jpg

2х120мм отпред и обдухват зоната на дисковете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото тази кутия е двойно по-скъпата Phanteks Enthoo Primo, а не Pro, затова попитах. Благодаря все пак.

monicho, идеята е да не купя всеки път нова кутия, когато реша да ъпгрейдна конфигурацията. :)

А и не бих казал, че 200 лева за тази кутия са много, аз всъщност имах голям мерак да купя CM HAF-X, но после се отказах... 100 лева повече за нея не ми се дават в момента.

Няма да ти се наложи да купуваш нова кутия за ъпгрейд,защо ? Защото тази кутия има просто някоя и друга екстра в повече от другите по 100 лева,които са с дупки за 120 милиметрови вентилатори само.Тоест разликата е донякъде в шума...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вентилаторите се монтират на клетките, те са две клетки ,като на една може да сложиш един 120мм. вент ,така и на другата.

Тази снимка дадена по-горе е от друга кутия(не знам как някои видиха къде се захващат вентилаторите), в случея при твоята те са на съвсем друга страна на клетката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа, че ако колегата си е харесал тази кутия основно заради големият вентилатор отпред - да има предвид, че вентилатора малко ще стърчи встрани от дисковете и така се губи част от смисъла. Иначе кутията не е лоша - на мен специално ми хареса т.нар. PWM-hub.

И изобщо да не се притеснява, че в кутия за 200 лв. може да изглежда смешно видеокарта за 400 лв. - моята кутия също струва толкова, а даже нямам дискретна видеокарта. :)

Все пак е вярно, че и по-евтина кутия да вземеш - няма да се наложи(най-вероятно) да я сменяш при следващ ъпгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа, че ако колегата си е харесал тази кутия основно заради големият вентилатор отпред - да има предвид, че вентилатора малко ще стърчи встрани от дисковете и така се губи част от смисъла. Иначе кутията не е лоша - на мен специално ми хареса т.нар. PWM-hub.

И изобщо да не се притеснява, че в кутия за 200 лв. може да изглежда смешно видеокарта за 400 лв. - моята кутия също струва толкова, а даже нямам дискретна видеокарта. :)

Все пак е вярно, че и по-евтина кутия да вземеш - няма да се наложи(най-вероятно) да я сменяш при следващ ъпгрейд.

Не казвам,че е смешно,просто такива кутии ползват хората с build-ове за по 3к $ с по 2 980-ки  4790к с водно и куп щуротии още,а не за 280х,която дори и да е в кутия за 30 лева няма да има никаква разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност по-важен фактор при избора на точно тази кутия е това, че отпред могат да се монтират 2x 140мм, а големия 200мм-ов ще го преместя горе като ще купя още един 140мм-ов за там + 2x 120 мм-ови за дъното на кутията и предполагам и тези за 2x 120 мм за хардовете ми. Другото което харесах в тази кутия е, че имам магнитни филтри за прах навсякъде  и кабелен мениджмънт. И всичко това за 200 лева. Иначе щях да предпочета CM HAF 932, но заради липсата на филтри за прах се отказах от нея или най-желаната от мен CM HAF-X, но за нея пък ме спря това, че струва 100 лева повече, които мога да вложа някъде другаде.

A иначе ме учудва защо бялата версия на тази кутия е по-скъпа.

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=13|0|0|28229|0|5

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=60|14|30|28523|0|0

Какво е по-различното в бялата версия, че е 17 лева по-скъпа? Заради това, че черното привлича повече топлината ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност по-важен фактор при избора на точно тази кутия е това, че отпред могат да се монтират 2x 140мм, а големия 200мм-ов ще го преместя горе като ще купя още един 140мм-ов за там + 2x 120 мм-ови за дъното на кутията и предполагам и тези за 2x 120 мм за хардовете ми. Другото което харесах в тази кутия е, че имам магнитни филтри за прах навсякъде  и кабелен мениджмънт. И всичко това за 200 лева. Иначе щях да предпочета CM HAF 932, но заради липсата на филтри за прах се отказах от нея или най-желаната от мен CM HAF-X, но за нея пък ме спря това, че струва 100 лева повече, които мога да вложа някъде другаде.

A иначе ме учудва защо бялата версия на тази кутия е по-скъпа. http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=13|0|0|28229|0|5            http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=60|14|30|28523|0|0 Какво е по-различното в бялата версия, че е 17 лева по-скъпа? Заради това, че черното привлича повече топлината ли?

Черното доколкото аз знам привлича слънчевите лъчи,а не топлината от видео картата или процесора ти   :D  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черното спрямо другите цветове поглъща в доста по-голяма степен електромагнитни вълни (в това число както слънчевата светлина така и инфрачервените лъчи, които излъчват и видеокартата и процесора ит.н.) и ги превръща в топлина, което го загрява..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност по-важен фактор при избора на точно тази кутия е това, че отпред могат да се монтират 2x 140мм, а големия 200мм-ов ще го преместя горе като ще купя още един 140мм-ов за там + 2x 120 мм-ови за дъното на кутията и предполагам и тези за 2x 120 мм за хардовете ми. Другото което харесах в тази кутия е, че имам магнитни филтри за прах навсякъде и кабелен мениджмънт. И всичко това за 200 лева. Иначе щях да предпочета CM HAF 932, но заради липсата на филтри за прах се отказах от нея или най-желаната от мен CM HAF-X, но за нея пък ме спря това, че струва 100 лева повече, които мога да вложа някъде другаде.

A иначе ме учудва защо бялата версия на тази кутия е по-скъпа.

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=13|0|0|28229|0|5

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=60|14|30|28523|0|0

Какво е по-различното в бялата версия, че е 17 лева по-скъпа? Заради това, че черното привлича повече топлината ли?

За избор на скъпа кутия разбирам, има много предимства спрямо недодяланите до 100лв с някой изключения разбира се, но повече от 4 вентилатора е безмислено да слагаш. Дори със стоковите два ще имаш достатъчно добър поток и ниски температури, от там на сетне наливаш допълнително пари и увеличаваш шума в кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черното поглъща електромагнитни вълни (в това число както слънчевата светлина така и инфрачервените лъчи, които излъчват и видеокартата и процесора ит.н.) и ги превръща в топлина, което го загрява..

Мисля, че не е това причината. Цвета на кутията има съвсем незначително(да не кажа никакво) отношение към охлаждането. Може би просто бялата боя е малко по-скъпа. Щом ти харесва кутията - взимай я, но наистина не се пресилвай с вентилаторите. :) Два 120/140 отпред и един отзад са достатъчни. Отгоре и да няма вентилатор - топлият въздух пак ще си излиза, освен ако кутията е навряна на тясно място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване