Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно диоди

niki292002

Препоръчан отговор

Здравейте, чудя се какви диоди ми трябват за ето това(червено) всмисъл какъв волтаж ?

Защото сега разполагам със едни които работят на 2 волта (червени целите са червени без да са включени).

Друг въпрос как да измера колко ток иска един диод със мултицет ?

Благодаря предварително :)

П.П.Как мога да направа кубчето със вградени колонки и батеря (презареждаща се) и диодчетата да могат да се изключват ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Минимума мисля че е 1,5 V, нека някой ме поправи ако греша. От 2V нагоре ще светят по-силно. :)

Добре благодаря, сега остава въпроса със мултицета.

Как мога да измеря какво напрежение иска диода ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За диода не знам как ще му измериш колко изисква, но можеш да замериш по веригата колко се подава

ПС: И пак казвам на диод е достатъчно по 2V напрежение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За диода не знам как ще му измериш колко изисква, но можеш да замериш по веригата колко се подава

ПС: И пак казвам на диод е достатъчно по 2V напрежение

Значи на един диод трябва да му подавам по 2V напрежение 

Благодаря :)

Сега остава въпроса как мога да вкарам говорители в кубчето (ще го направа по-голямо)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване