Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на монитор до 360-400 лв

Препоръчан отговор

Здравейте,

с наближаването на "черния петък(black friday)" реших да закупя монитор.

Разполагам със следните неща:

- VGA към VGA кабел

- Видеокарта Palit GTX 750 Ti с VGA, DVI, HDMI изход и процесор intel core i7-4790k.

- Сегашния ми монитор е Samsung SyncMaster T220 с изключително малката за мен резолюция 1680х1050. Вече "издава багажа" в отношение на качеството на картината.

Предполагам с HDMI кабел ще е по-хубаво затова и това планирам да купя.

Изисквания към монитора:

- Задължително да има HDMI (сигурно е излишно да го пиша)

- Най-малко FULL HD (1920x1080) резолюция. Няма да откажа някоя резолюция с 16:10 даже предпочитам.

- Най-малко 22 инчов.

- Препоръчително да няма колонки защото няма да ги ползвам.

- Най-малко 60 Hz.

- Немалък ъгъл на виждане.

Ще се използва за гледане на full HD филми и работа с видео (видео ефекти...). Не е за игри. Е като за първи хубав монитор с хубава видеокарта ще се изкуша да видя хубавата графика на някои игри  :D...

Цената както пише е от 360лв до 400лв. Намаленията са поне 50% такаче един монитор за 1000лв предполагам може да се вземе. 

Благодаря предварително! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са които хареса:

LED Acer 28", Wide CB280HK

LED Philips 28", Wide 288P6LJEB

LED IPS Philips 29" BL2411PT  - На този ми притеснява размера на писела защото ми се вижда твърде голям

Проблема който аз виждам първите две е, че може през "черния петък" да не са намалени достатъчно, че да ги купя.

Надявам се да получа отговор. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не разчитай чак толкова, че ще има очакваните от теб намаления, нито се знае дали ще е на всички продукти, нито с колко %, нито дали реално ще са намаления. В бюджета ти влиза перфектно DELL P2414H който е един от най-хубавите монитори в класа си, както и Asus MX239H за малко отгоре, но DELL-а повече си струва.

Ако все пак си вътрешен в емаг и си сигурен, че ще има 50% намаления и можеш да скочиш до около 500 лв.: Dell U2713HM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам марки:

Asus, Dell, Sony, LG, Eizo.

Колегата по-горе е дал много добри примери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване