Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за избор на SSD, Бюджет до 150 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Пускам поредната тема от този тип. :)

Устройството ще се ползва за основната ми конфигурация. Бюджета смятам да е под 150 лв. Не съм сигурен дали да е 60/64 или 120/128 GB. Разликата в цената е около 30-40 лв. В момента системния ми дял е 30 гигабайта, от които 5,5 са свободни - до момента нямам много обемисти програми/игри. Струва ми се, че няма смисъл да си прехвърлям "документите"(текстови, уеб и др. файлове) там и 60 гигабайта биха ми стигнали. Колко свободно място трябва да има на "диска", за да не се появи забележимо забавяне?

Нямам представа какво да очаквам като реална скорост. От графиките например се вижда, че ОС се зарежда за 18 секунди, вместо за 58 - но там слагат по един диск. Аз като имам и други дискове, ще видя ли промяна при зареждане на ОС, или ще си остане пак около 1 минута(примерно)?

Имам и друго. Понеже нямам голямо желание да преинсталирам и да оправям отново един куп настройки - бих искал да пробвам с програма за "образи". Виждам, че A-Data(а сигурно и други марки) включват такива програми в съответните модели. Не ми е ясно дали програмата(Acronis True Image HD в случая) е обвързана с конкретната марка SSD, или бих могъл да взема произволен друг SSD, който в момента е на промоция(напр. Intel SSD520) и на него да използвам същата програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Пускам поредната тема от този тип. :)

Устройството ще се ползва за основната ми конфигурация. Бюджета смятам да е под 150 лв. Не съм сигурен дали да е 60/64 или 120/128 GB. Разликата в цената е около 30-40 лв. В момента системния ми дял е 30 гигабайта, от които 5,5 са свободни - до момента нямам много обемисти програми/игри. Струва ми се, че няма смисъл да си прехвърлям "документите"(текстови, уеб и др. файлове) там и 60 гигабайта биха ми стигнали. Колко свободно място трябва да има на "диска", за да не се появи забележимо забавяне?

Нямам представа какво да очаквам като реална скорост. От графиките например се вижда, че ОС се зарежда за 18 секунди, вместо за 58 - но там слагат по един диск. Аз като имам и други дискове, ще видя ли промяна при зареждане на ОС, или ще си остане пак около 1 минута(примерно)?

Имам и друго. Понеже нямам голямо желание да преинсталирам и да оправям отново един куп настройки - бих искал да пробвам с програма за "образи". Виждам, че A-Data(а сигурно и други марки) включват такива програми в съответните модели. Не ми е ясно дали програмата(Acronis True Image HD в случая) е обвързана с конкретната марка SSD, или бих могъл да взема произволен друг SSD, който в момента е на промоция(напр. Intel SSD520) и на него да използвам същата програма?

Тъй или иначе си приготвил 150лв. и е логично да си вземеш такъв от около 120GB. Като ти хареса работата с него ще ти се прииска да слагаш повече неща там. За оставащото свободно пространство и забавянето на системата - не бери грижа. Няма връзка.

Зареждането е доста по-бързо и също няма връзка с това, че имаш закачен втори диск. Ако инсталираш Windows 8 ще си очарован.

Препоръчително е да направиш чиста инсталация. Иначе всяка компания производител на SSD предлага някакви тулчета в тази насока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че съм ги приготвил. :) Изобщо нямах предвид, че ще похарча 150 лв. - по скоро си мисля да не давам повече пари, отколкото има смисъл. Написах тази сума, защото в нея влизат спокойно и 60 и 120 GB модели. Че ще ми се иска да сложа повече неща там - съмнявам се. Документите ми са примерно 6 гигабайта. Имам около 40 гигабайта свалени разни програми - няма смисъл тях да ги местя. Останалите неща - музика, филми, клипове ще си стоят на "зелените дискове" докато цените наистина се изравнят. :)

Win 8 смятам да го пропусна. Още свиквам със 7 и затова предпочитам да си прехвърля инсталацията и да я ползвам толкова дълго, колкото може.

Някакви мнения за въпросният Intel 520? Видях, че е от 2012 г.(което ми е все едно) и че има 5 г. гаранция(което разбира се ми харесва).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да те обидя ще напиша, че според мен разсъждаваш тесногръдо. Хем искаш да влезеш в 21-ви век, хем заявяваш, че ще си останеш в 20-ти. Няма какво повече да те посъветвам.

Хубава вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване