Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже на баща ми му е пречил компютъра му и ми го е преместил,но станал гаф...

Изпуснал компютъра и кутията буквално станала на парченца.

Хардуера си е наред, тествах абсолютно всичко (даже и харда няма лоши сектори).

Препоръчайте ми кутия (на парчета е CM N300) и охладител (той също се жертва) за тази конфгурация (ъпдейт ще се прави след като се продаде процесора, слава богу че не го направих сега)

Предпочитаня: и двете да са до 160-170лв; за предпочитане fan controller-и; за предпочитане светеща(в свят червено); да има поне 1 usb 3.0 порт; да е достатъчно голяма за домашен потребител и за охладителя който ще се сложи; естествено да не е супер грозна кутия, поне да изглежда на ниво.

Захранваннето е Corsair CX500

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Arctic Cooling Alpine 11 PLUS - 23.50 лв. + n300 и розов или какъвто ти е кеф вентилатор. 

Не виждам смислена причина на I3-3225 и GT640 да им се взимат по-скъпа кутия от старата нито скъп охладител. 

пс. Направи една проверка с HD Tune на харда че тия изпускания са опасни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Arctic Cooling Alpine 11 PLUS - 23.50 лв. + n300 и розов или какъвто ти е кеф вентилатор. 

Не виждам смислена причина на I3-3225 и GT640 да им се взимат по-скъпа кутия от старата нито скъп охладител. 

пс. Направи една проверка с HD Tune на харда че тия изпускания са опасни.

Когато този процесор се продаде ще се взима нов :) (за това е охладителя)

Казаха ми че най-вече процесора се нуждае от смпна затова най-напред него а после някоя видеокарта.

Проверка вече е направена(пълна), за мой късмет няма лоши сектори :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам човек да изпусне кутия(компютърна) и тя да се разпадне на парченца. По-скоро е ''леко'' засилена в стената или пода. 

Извод: да се установи източника на проблем и той да бъде неглижиран. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам човек да изпусне кутия(компютърна) и тя да се разпадне на парченца. По-скоро е ''леко'' засилена в стената или пода. 

Извод: да се установи източника на проблем и той да бъде неглижиран. :)

Става дума че го е изпуснал от стълбата (сложил го е върху гардероба за 2 дена когато мен ме нямаше)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато вземеш новия процесор той ще си има охлаждане. Това което съм ти дал е по-добро от фабричното та може да го ползваш и на новия.

Видеокартата ти е малко по-добра от вградена графика та нов процесор определено не е нужен освен ако няма да сменяш и двете.

Ако целта ти са игрите не ти трябва скъпа още по-малко светеща кутия нито охладител за процесор които ще продаваш.

По-скоро продай процесора и добави парите към тия 160 лв. след което си купи I5-3350P + CM N300.

За видеокарта ще събираш пари тъй като и така ще са малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато вземеш новия процесор той ще си има охлаждане. Това което съм ти дал е по-добро от фабричното та може да го ползваш и на новия.

Видеокартата ти е малко по-добра от вградена графика та нов процесор определено не е нужен освен ако няма да сменяш и двете.

Ако целта ти са игрите не ти трябва скъпа още по-малко светеща кутия нито охладител за процесор които ще продаваш.

По-скоро продай процесора и добави парите към тия 160 лв. след което си купи I5-3350P + CM N300.

За видеокарта ще събираш пари тъй като и така ще са малко.

640 не е на ниво вградено видео изобщо,тя е на нивото на r7 250 някъде,тоест на нивото на някое APU да е..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване