Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложете програма за .MTS файлове - създаване на филмче с ефекти, рязане и т.н

Препоръчан отговор

До сега търсих с гугъл, но все на видео конвертори попадам, а трябва програма с която да може да обработи въпросния .MTS видеофайл! Опциите да са примерно: Изрязване на излишното, слепване при необходимост, да се прилагат разнообразни ефекти (колкото може повече), да се коригират контраст, яркост, цветност, експониране (това последното ако въобще е възможно) и т.н. опции! Не знам защо от Canon са решили, че видеокамерата не трябва да има в комплекта си диск с подобен софтуер?! С Windows 8.1 съм, а дъщеря ми е с 7-ца! Трябва да може да бачка и под двете версии на ОС! Надявам се да има такава програма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евалата за заглавието!!!

Платена: Sony Vegas. Не знам дали чете формата, но е доста добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се конвертира файла в Avi и след това с Adobe Premiere CS6 или CC8 да си го правиш каквото си искаш. Но е платена и е препоръчително да се разполага с хардуерна платка от сорта на Matrox или DeckLink Black Magic или поне с видеокарти на nVidia/AMD които поддържат съответно CUDA/OpenCL.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sony Vegas нещо не иска да се стартира, а го изтеглих от официалния сайт?! Изписва ми, че не е регистрирана програмата, а нали е Trial - и като натисна ОК се затваря?! Ако се конвертира първо няма ли да се намали качеството на заснетото видео? CyberLink PowerDirector ще го пробвам! Жалко, че няма версия за Уиндоус на програмата с която съм свикнал под линукса "OpenShot", иначе с нея знам как се работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то за Линукс има и kdenlive или Final Cut Pro за MAC... От безплатните за Windows можеш да пробваш и Lightworks, но мисля че повечето програми не поддържат mkv...но пробвай Ulead Video Studio, Pinnacle, Magix Video Pro и т.н. Да, конверта сигурно ще събори от качеството, но пак зависи и от кодека и настройките...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, тествах я и ми се стори лесна за използване! Качих едно примерно клипче в Dropbox, но нямам идея защо е с ужасно качество там?! На компютъра, както и във фейсбук си е супер, а тук в Dropbox-а е с прекалено влошено качество! Ето го:

https://www.dropbox.com/s/wpuqun2e0umfjm8/TETEVEN.wmv?dl=0

Не знам ако се изтегли на компютър дали ще се вижда както трябва или пак ще си е с влошено качество?!

Иначе ефектите ми харесаха! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Sony Vegas на триалните им версии много от опциите, преходите, и ефектите не са активни докато не се регистрира програмата, на Pinnacle Video Studio и на CyberLink PowerDirector - също. Казвам ти го от личен опит, с 2 думи ако не са ти регистрирани, без тези опции са орязани много.

За да не се нарушават правилата на форума, ако искаш ми пиши на лично - мога да ти пратя линк, от където да си свалиш Sony Vegas, а и не само нея регистрирани.

Между другото пробвай да конвертираш въпросните клипове във формат MP4 но с видеокодек avc1 H.264/MPEG-4-AVC, или във AVI формат пак със същия кодек. В този случай качеството не би трябвало да се влоши чак толкова много, смея дори да кажа - изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

От всички изброени, най-много ми допадна AVS, но за създаването на 55 минути видео трябваха 16 часа работа (за експорт)! Сони също експортва прекалено бавно! Няма ли някоя дето да създава по-бързо файла при експорт и да е толкова лесна като AVS? Иначе крайния резултат беше перфектен! Жалко, че не откривам допълнителни ефекти за Windows Movie Maker-а (имам си го инсталиран, но е прекалено дървен спрямо версията, която ползвах навремето под ХР)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За този формат нямаш голям избор, единственият вариант ти остава да конвертираш оригинала с някой по-качествен видеокодек, и тогава вече пред теб се отварят много възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

За този формат нямаш голям избор, единственият вариант ти остава да конвертираш оригинала с някой по-качествен видеокодек, и тогава вече пред теб се отварят много възможности.

Ами за сега намерих една, която експортва бързо и не разваля качеството - Wondershare Video Editor  - върши работа!

Между другото (понеже имам акаунт в сайта на Ashampoo) ми предлагат специална цена от 5,99 долара за Ashampoo Video Styler. Не съм го пробвал, но в триал версията ако ми хареса тия 6 долара са нищо все пак! Ако някой има наблюдения за него, нека сподели?!

Еdit: Ако е от значение ето какъв е хардуера на компютъра ми:

Процесор:  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+

Дънна платка:   Biostar NF61S Micro AM2 SE  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Видео карта:   NVIDIA GeForce 9500 GT  (1024 MB)

Памет:   RAM 2046 MB

Хард диск:   750GB (свободни 500GB)

Операционна система:   Windows 8.1 Pro with Media Center Edition 32 Bits

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване