Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Закупуване на процесор за дадена конфигурация

simo_pld

Препоръчан отговор

Кой е възможно най добрият процесор коийто си заслужава и разбирасе мога да сложа на следната конфигурация.

Операционна система
    Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Процесор
    AMD Athlon 64 X2 4000+    55 °C
    Brisbane 65nm технология

Оперативна памет
    4.00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 261 MHz (4-4-4-12)

Дънна платка
    ALiveNF7G-HD720p.... (CPUSocket)    25 °C

Графика
  SAPPHIRE R7 240 1GB GDDR5 WITH BOOS

Storage
   Solid-State Drive (SSD) Intel 530 Series, 2.5" 120GB, SATA3 Retail, SSDSC2BW120A4K5

25 °C

Оптични дискове
    Няма открити оптични устройства

Звук
    High Definition Audio Device

Захранване

Cooler Master PCU CM B500W /APFC Intel Form Factor ATX 12V V2.3, Обхват на честотата 47-63Hz, Input Voltage AC 180-264 V,Output Voltage +3.3, +5, ±12 V,

Output Current +3.3V - 22 A , +5V - 19 A , +12V1 - 24 A , +12V2 - 21 A , -12V - 0.3 A , +5VSB - 2.5 A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно най-добрият е този: AMD Phenom X4 9600, но не си заслужава, тъй като това е първо поколение Феном с доста недомислици и един Атлон от второ поколение е по-добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно най-добрият е този: AMD Phenom X4 9600, но не си заслужава, тъй като това е първо поколение Феном с доста недомислици и един Атлон от второ поколение е по-добър.

нещо такова  AMD Athlon li x4 640 ili този AMD Athlon ii x2 250

Зависи коя ревизия е дъното. Ако е по-нова след обновяване с последния биос може и по-добър.

BIOS

Марка    American Megatrends Inc.

Версия    P2.00

Дата    17/12/2007

Само да отбележа че съм много бос по тая тема хардуер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нещо такова  AMD Athlon li x4 640 ili този AMD Athlon ii x2 250

BIOS

Марка    American Megatrends Inc.

Версия    P2.00

Дата    17/12/2007

Само да отбележа че съм много бос по тая тема хардуер :)

Не, няма да стане. Това, което съм написал в по-горния пост е максимума.

Зависи коя ревизия е дъното. Ако е по-нова след обновяване с последния биос може и по-добър.

Хайде да не ръсиш много мозък. :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "Атлон от второ поколение" дай ми точен модел че както отбелязах не съм на ти с тези работи.Извинявам се за невежеството ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Naruto е написал вярно.

Зявиси много от ревизията и биоса на дъното.

Ревизия 2 и 3, поддържат и AM3 процесори.

Като ревизия 1 е най-слабо, след това е ревизия 5, и най-силни са 2 и 3.

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-HD720p%20R1.0/?cat=CPU

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-HD720p%20R2.0/?cat=CPU

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-HD720p%20R3.0/?cat=CPU

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-HD720p%20R5.0/?cat=CPU

Какво ще рече "Атлон от второ поколение" дай ми точен модел че както отбелязах не съм на ти с тези работи.Извинявам се за невежеството ми.

Ще рече това, да видиш най-добре коя ревизия ти е дъното.

Виж на платката какво пише, там малко под процесора обикновено е написан модела на дъното и в скоби е ревизията.

Ако не е там, тогава е в някой от ъглите на платката, като е с малки букви.

Според биоса ти, като гледам си с ревизия 2 или 3, които поддържат този процесор:
AMD Phenom II X4 945

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20945%20-%20HDX945WFK4DGM%20%28HDX945WFGMBOX%29.html

И той е най-якия за това дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този процесор не се продава по магазините вече.

Има го в olx за 100лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..................

Може и от годините да не довеждам, но единствено ревизия две и три поддържат цели два фенома от второ поколение а дори и да открие такива ще му поискат по 140-150лв., така че забрави за ъпгрейд на тази конфигурация. 

Продаваш твоето дъно, памет и процесор за някъде около 100-120 и добавяш тия 150 дето ще ти ги поискат за процесор и с тия пари може да се сдобиеш с ново дъно, 4GB DDR3 и 760К да речем. Ще имаш повече производителност за горе долу същите пари а и всичко ще е в гаранция. 

Ето и какво има в емаг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и от годините да не довеждам, но единствено ревизия три поддържа цели два фенома от второ поколение а дори и да открие такива ще му поискат по 140-150лв., така че забрави за ъпгрейд на тази конфигурация. 

Продаваш твоето дъно, памет и процесор за някъде около 100-120 и добавяш тия 150 дето ще ти ги поискат за процесор и с тия пари може да се сдобиеш с ново дъно, 4GB DDR3 и 760К да речем. Ще имаш повече производителност за горе долу същите пари а и всичко ще е в гаранция. 

Не довиждаш! Писах по-горе, че го има за 100лв!

Невероятно.... някои хора, просто си пишат по инерция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На дъното има надпис ALiveNF7G-HD720p с едър шрифт. Виж под него какво пише със ситен шрифт.

rev. G/A 5.00

снимка http://prikachi.com/images.php?images/239/7751239O.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай обновяваш биоса до версия 2.20 след което търсиш някой 4 ядрен за стотина лева от поддържаните в продавалника.

deathxxx ти е дал линк към официалната страница по-нагоре. Биоса също от там - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-HD720p%20R5.0/?cat=Download&os=BIOS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ревизия 5, нямат биос 2.0...

Явно е бил бъгав и от асрок са го махнали от линковете и описанието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не довиждаш! Писах по-горе, че го има за 100лв!

Невероятно.... някои хора, просто си пишат по инерция...

Хубаво е и малко да мислиш. да вземеш да ми покажеш х4 945 или 925 единствените поддържани от второ поколение някъде за сто лева. Вероятно леко съм проверил и такива няма налични. Да продава се за 100лв от първо поколение феноми но както написах подобен ъпгрейд е малоумен и съм обяснил защо. 

rev. G/A 5.00

И в тоя момент спираме да говорим за второ поколение феноми. 

Ревизия 5, нямат биос 2.0...

Явно е бил бъгав и от асрок са го махнали от линковете и описанието.

Интересно кой не довижда. Цък 

За бисерите си пич с подобни изказвания. 

А и въпросния процесор х4 9500 ще тръгне и с най-ниската версия на биоса, която в случая е 1,9.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е и малко да мислиш. да вземеш да ми покажеш х4 945 или 925 единствените поддържани от второ поколение някъде за сто лева. Вероятно леко съм проверил и такива няма налични. Да продава се за 100лв от първо поколение феноми но както написах подобен ъпгрейд е малоумен и съм обяснил защо. 

И в тоя момент спираме да говорим за второ поколение феноми. 

Интересно кой не довижда. Цък 

За бисерите си пич с подобни изказвания. 

А и въпросния процесор х4 9500 ще тръгне и с най-ниската версия на биоса, която в случая е 1,9.

Бисери? Защо ли изобщо се занимавам да си губя времето с теб...

Не мога да поствам линкове от OLX, иначе щеше да застинеш като не знам какво..

Айде и по-малко се облъчвай, че ме заля от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бисери? 

Щом като не знаеш как се пускат линкове да взема да ти помогна?

phenom II x4 945

phenom II x4 925

да вземеш да кажеш кой от тия е 100 левовия?

Луната нещо зле ти действа.  

А понеже не си вденал, "бисери" е за изказването ти, че биоса бил бъгав и били го махнали. Само дето си е съвсем там в сайта на производителя, пък има и два след него, а както споменах не е и нужен за първо поколение феноми дето вървят по 90-100лв.

Та в крайна сметка знаеш ли за какво става дума в темата изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом като не знаеш как се пускат линкове да взема да ти помогна?

phenom II x4 945

phenom II x4 925

да вземеш да кажеш кой от тия е 100 левовия?

Луната нещо зле ти действа.  

А понеже не си вденал, "бисери" е за изказването ти, че биоса бил бъгав и били го махнали. Само дето си е съвсем там в сайта на производителя, пък има и два след него, а както споменах не е и нужен за първо поколение феноми дето вървят по 90-100лв.

Та в крайна сметка знаеш ли за какво става дума в темата изобщо?

Айде не ме занимавай и се разтърси по-добре. Явно това не ти се отдава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване