Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой от двата процесора е по-добър.

Slid3r

Препоръчан отговор

Ще си сглобявам компютър и засега съм избрал видео картата която ще е Gigabyte GTX 750 OC 2Gb. 

За процесорите се двуомя между AMD FX X6 6350/X8 8320, кой от двата ще ви върши по-добра работа.

Също така това видео и процесор с колко вата захранване трябва да ги ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми частите ще се копуват от amazon така че до 100$ ми е бюжета за процесор. Може и да не е на AMD просто да става за тежки игри и да е съвместим с видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми частите ще се копуват от amazon така че до 100$ ми е бюжета за процесор. Може и да не е на AMD просто да става за тежки игри и да е съвместим с видеото.

Всеки процесор е съвместим с тази видеокарта.

Взимай FX 8320. Той е с 8 ядра а другия е с 6.

И не само това, самия процесор е по-висок клас.

А за тежките игри, гледай видеокартата. Тази си е слабичка, но ще вървят всичките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е asrock g31m-gs r2.0

Е как точно ще стане АМД процесор на дърто интелско дъно ника не ми е ясно, ама карайте, нека човека си го купи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как точно ще стане АМД процесор на дърто интелско дъно ника не ми е ясно, ама карайте, нека човека си го купи.

Май не сте прочели началото на темата. "Ще си сглобявам компютър"

Еми сигурно ще взема 6350 защото, днеска са вдигнали цената на 8320 и за момента 6350 излиза по-изгодно.

Чух ,че видеото е слабо, предложете някое друго да 100$.???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не сте прочели началото на темата. "Ще си сглобявам компютър"

Тогава посочете бюджет за цялата конфигурация и основни изисквания, за какво ще се използува основно компютъра. Имате ли монитор и какъв, или такъв също ще трябва да се предложи, срещу представената сума на бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начоло защото нямам голям бюджет за сега съм решил да купя gtx 750 2gb и 6350, за 200$. После в края на следващия месец ще закупя дъно am3+ и рам памет (първо ще взема 4gb и по нататък ще взема още 4). За захранването още никой не ми е помогнал защото мойто е старо и е 400w и незнам дали ще стане в новата конфигурация. Хард дист имам 500gb кипен преди 5месеца ,кутия и монитор имам.

Компютъра ще го ползвам  на 22" монитор и на 50" телевизор. Така че пари за монитор няма да давам изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Hristo00
      Искам да взема процесор intel core 2 quad q8400 2,66ghz за дънна платка p5kpl/1600. Въпроса ми е ще върви ли цс го и лигата? Рам паметта е 4гб и видео карта nvidia geforce gt710.
    • от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване