Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на видео. Бюджет 150 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да си сменя и видеото на настолния. Ето ги и останалите ми компоненти:

CPU: AMD Athlon X4 760k

PSU: CM B500

MB: GB FM2a78M-HD2

Не съм геймър, но от време на време играя MMORPG игри. Искам картата да е тиха и да не загрява. Бюджета ми е 150лева. Ще търся и 2ра ръка карти с гаранция, така че може да предлагате и по-скъпи предложения. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за тия игри ще имаш голяма полза от SSD.

Гаранционна 750TI за 215 лв. 

Без гаранция 650 TI BOOST - 169 лв.

Гаранционна 650TI - 150 лв.

Гаранционна 6770 - 110 лв.

Без гаранция 5770 - 85 лв. 

Първата е най-енергоспестяваща съответно тиха и е в гаранция.

Иначе и втората е отличен вариант от към производителност и цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ново ти предлагам това - http://www.emag.bg/video-karta-msi-amd-radeon-r7-260-oc-1024mb-gddr5-128bit-hdmi-2x-dvi-display-port-propeller-blade-technology-r7-260-1gd5-oc/pd/DS0LQBBBM/ - с подобни възможности , под тази цена и да е чисто ново , едва ли ще намериш. А под това , което аз ти предлагама или HD 6770 , както е предложил колегата , не си заслужава да си даваш парите. Ако държиш на втора употреба , тогава оттук : http://www.crash-bg.com/drugi_kompiutri.html - HD7750

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте аз какво намерих набързо:

Evga GTX 650 Ti 1GB Ddr5    - 160 лева, БЕЗ гаранция.

Sapphire Dual-x R9 270x 2GB Gddr5 Oc With BOOST - 170 лева , Гаранционна.

Sapphire - Vapor-x R9 280x 3GB Ddr5 / 10 броя.  - 200 лева,  Гаранционна (с нея е копано)

Sapphire R9 270x Dual-x Oc - 200 лева, Гаранционна

сега... 

1. Процесора може ли да спъне някоя от картите?

2. Прече ли, че с едната е копано (може и с другите, просто да не е споменато)

3. Струва ли си да рискувам за без гаранция?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек виж линковете които съм ти дал. Давам ти такъв за 650TI за 150 лв. с гаранция а ти гледаш по-скъпа и без гаранция?

Без гаранция особено копачка аз не бих купил. А и искаш тишина та? И да с тоя процесор специално 280Х е абсурд.

пс. BOOST-а е добър вариант за парите си въпреки че нито е толкова тиха като 750TI нито е в гаранция.

Но е отлична карта на добра цена и със сигурност не е копано с нея (или другите на Nvidia).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какви бенчове намерих в нета:

Evga GTX 650 Ti                       2,700
Radeon R9 270X                       4,500

Значи останаха:

Видео GTX 650 Ti OC 1 GB с 2г. гаранция

и

Sapphire Dual-x R9 270x 2GB Gddr5 Oc With BOOST

Да пробвам ли да сваля цената и вече да си преценя кое ми е по-изгодно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги тия статистики теб не те касаят. Процесора ще спъва по-добра карта (тестовете се правят с върхови като I7) ако досега не е станало ясно?

Ако идеята е да я препродадеш на печалба е друг въпрос...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти аз бих взел BOOST-а на твое място. Препрочетох ти изискванията за тиха карта за какви игри ще се ползва и какъв е процесора.

Обърнах внимание и че гледаш карти до 200 лв. та изключваме 750TI. BOOST-а за 169 лв. е най-доброто решение. 

Вече дали човека ще е склонен да свали от цената нямам идея но предвид по-колко върви по-слабата 650TI силно се съмнявам.

пс. Иначе ти препоръчвам да се напънеш за 750TI ако тишината ти е много важна. Картата има и 29 месеца гаранция.

За сравнение в магазина най-евтината Палитка е 270 лв. което са 55 лв. отгоре и е с 24 месеца гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ах, не те разбрах пич, помислих, че ми говориш за Sapphire Dual-x R9 270x 2GB Gddr5 Oc With BOOST.  И аз така си мислех, че nVidia са по-тихи и надеждни, но пък производителността на амд-то ме примами. Разбрах, че няма да има ефект тази производителност, така че ще се насоча към твоите предложения. Благодаря много. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая 270Х е изгодна като цена и е по-производителната карта освен това явно е "копала" само за кратко.  :D

Видя се че няма далавера в тая работа и разпродават хората. Засичал съм обяви за комплект от две карти на смешни цени.

Взимай я ако ти е мерак.

пс. Тая фирма Уинстар не ми е известна но като гледам съществува та гаранцията предполагам е валидна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е мерак, но май е по-добра. Ще си преценя дали да жертвам малко производителнот за нисък шум и температури, което мисля, че би било по-добре за домашен компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя 270Х освен по-шумна ще е спъвана и от процесора та просто ще можеш да се хвалиш с нея но не и да и ползваш пълните възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убеди ме да взема nVidia, но коя от двете:

1. 650 Ti OC 1gb - 2години гаранция - 150лв.

2. 650 Ti Boost TWinfrozr-gaming 2GB - Без Гаранция - 169лв.

Продавача изглежда надежден, но без гаранция?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Nvidia не се "копа" а BOOST е по-добрата. Гледат се така 650 -> 650TI -> 650TI BOOST. Конкретно тоя MSI е и с добро охлаждане. 

пс. Най-добре да се изкаже някой по-запознат но картата би трябвало да има номер и ако отидеш с нея в Плесио може и да и признаят гаранцията. 

Ако не греша е с три години та има оставащи две.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MSI мното ми хареса, но няма гаранция. Говорих с човека и той каза, че пробвал да говори с ПЛЕСИО за гарянциятя, нобез резултат. Вие как мислите, да рискувам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще трябва да си поръчам и немога да реша коя от двете:

1. Sapphire DUAL X R9 270x 2GB IC

2. MSI GTX 650 Ti Boost Twinfrozr

Виждам, че R9-ката е по-добра на бенчовете, но MSI е много тиха и просто ме грабва. От друга страна MSI няма гаранция, а не ми се рискува много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване