Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !

Отдаване се питам и се чудя, кой е най - добрия

Сигурно няма най, но поне има по :)

Та молбата ми към вас е да ме посъветвате, кой download manager да си сложа

Пробвал съм без брой много, но все пак незнам, засега съм с IDM доволен съм, но понеже знам, че в този сайт и по точно фотум ще получа правилната насока, се обръщам към вас !

Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добър наистина няма. Поне според мен. Лично моите фаворити са два: класическият FlashGet и Internet Download Accelerator. Като цяло клоня повече към IDA, защото има по-богат набор от опции. Лесно се интегрира в Opera и уж може да тегли от Rapidshare. Поне така твърдят авторите.

Проблемът и на двете програми е, че са shareware. За щастие ако се оправяш с руския, Internet Download Accelerator има руски брат близнак - Download Master. Разрабочикът е един и същ, просто руската версия е безплатна, а английската е shareware.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Free Download Manager, от името си личи че е безплатен, поддържа всички функций на един download manager, а главно го предпочетох, тъй като работи без проблем с FireFox.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите почитания Гарване,но аз лично бих му препоръчал ReGet Deluxе.Също се интегрира с браузърите(поддържа ИЕ,Лисицата,Операта,Мозила,Нетскейп). Просто перфектен,досега проблеми не съм имал( Освен докато намерая лекарство за последната му версия)

А за ИДМ,ами пробвах го,и да си призная не ми хареса никак.

Със здраве! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лично моите фаворити са два: класическият FlashGet и Internet Download Accelerator. Като цяло клоня повече към IDA, защото има по-богат набор от опции. Лесно се интегрира в Opera и уж може да тегли от Rapidshare. Поне така твърдят авторите

И аз съм фен на IDA (Internet Download Accelerator),но за съжаление лекарството не работи добре и сега съм с алтернатиивата Download Master.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добрият download manager е "Internet download manager", но той е платен, затова ползвам "Download master". И честно казано поне при мен разлика в скоростта на теглене при двата няма. Единственият проблем/ ако изобщо може да е проблем това/ при "Download master" е че е на руски. Но карай, нали смуче здраво biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта на сваляне до голяма степен НЕ зависи от използвания менажер, затова принципно се избира програма "по свой образ и подобие" :angry:

Доста от менажерите са с рекламен лиценз и намъкват навлеци в компютъра и това трябва да се има предвид.

В момента изборът ми гравитира около 2 менажера - Download Master (с определно по-малко кусури от преобладаващата част от събратята му) и фаворитът ми - Mass Downloader, чиято евентуална смяна категорично не стои на дневен ред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен скоростта не зависи толкова много от самата програма.

Досега съм изпробвал FlashGet, Getright, DownloadMaster.

Първата спрях да я ползвам, защото по-новите версия бяха по-лошо от старите. Поне до преди година и половина.

След горната програма ми беше нужно малко време да свикна с Getright, но пък след това не ми се искаше да я сменям тази програма. Вярно, че първият път беше малко кофти, защото бях сложил грешен сериен номер и докато оправя всичко имаше малко зор.

DownloadMaster я ползвам от скоро. Посвикнах с руския. Засега не ми е правила проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго време ползвах GetRight и бях доста доволен, но в един момент ми писна. От близо година и половина ползвам FlashGet с Firefox и не мисля, че скоро ще ползвам нещо друго. Държа да отбележа, че съм тествал всички гореупоменати програми, както и поне още толкова по-малко познати или клонинги.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Internet Download Accelerator (IDA) и съм доволна засега. Поне скоростта спрямо Flashget ми се увеличи, макар и с малко.. :bye1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
. . . В момента изборът ми гравитира около 2 менажера - Download Master (с определно по-малко кусури от преобладаващата част от събратята му) . . .

И аз от близо година съм с него. Безплатен, работи добре и мен лично не ме дразни руския език, както някой познати. :bye1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че след като използваш вече Internet download manager няма смисъл да го сменяш с друг cool.gif

П.С.И аз съм ползвал вероятно всички свалящи програми,докато накрая се спрях на IDM :bye1:

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добър мениждър за сваляне на файлове определено няма. Всеки си има своите недостатъци и недъзи. Но според мен добър може да бъде наречен украинския Download Master, който поддържа наистина стабилна скорост. Само единственият проблем е, че е на руски, ама се свиква.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От почти три години ползвам DownloadMaster на Westbyte.ru и съм меко казано доволен.Забивал е само няколко пъти,регли адски бързо,изпълнен е с много и различни опции.Като минуси на програмата може да се спомене нейния log,защото не е много пълен, а и като изтеглиш над 5,000-7,000 файла и мениджъра просто се натоварва и почва да забива отвреме на време.Друг минус е руския език,както и някои настройки,които наистина не разбирам,защо авторите са сложили в програмата,но явно има по-кадърни хора от мен, които ги ползват.

Програмата има малък размер,тествал съм я на Windows XP Pro Service Pack 1,Windows XP Pro Service Pack 2,Windows 2000,Windows 2003,Windows 98 Second Edition и си работи перфектно.Подходяща е както за слаби машини,така и за хора с много бърз интернет (повече от 5,000KB/s).

А това, че програмите теглят от Rapidshare.de-пълна измама! :hush:

Нито един мениджър от тук постнатите не може да тегли от толкова защитен хост като Рапид-а.Единствено egetDeluxe не съм пробвал, но не мисля, че и тя ще се справи :)

Ами мисля, че това е всичко.Като алтернативи на DownloadMaster бих посочил MassDownloader,Internet Downlad Manager,DAP (Download Accelerator) и ReGetDeluxe :wors:

"Начат закачку...."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам някакъв wellget - фрий е,и засега ми върши същата работа като Флашгета.С Мозила съм.

Редактирано от trapped79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WinWget, wackget и всички други модификации на класическия wget !!! Който не е ползвал линукс едва ли знае колко 'мощна' е тази малка програмка с текстови интерфейс....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това, че програмите теглят от Rapidshare.de-пълна измама! :hush:

Нито един мениджър от тук постнатите не може да тегли от толкова защитен хост като Рапид-а.Единствено egetDeluxe не съм пробвал, но не мисля, че и тя ще се справи :)

Аз свалям от Rapidshare с IDM и то с много стабилна скорост. За останалите посочени мениджъри не мога да дам обективно мнение, защото не съм ги ползвал.

idm3xu.th.jpg

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-добър наистина няма. Поне според мен. Лично моите фаворити са два: класическият FlashGet и Internet Download Accelerator. Като цяло клоня повече към IDA, защото има по-богат набор от опции. Лесно се интегрира в Opera и уж може да тегли от Rapidshare. Поне така твърдят авторите.

Проблемът и на двете програми е, че са shareware. За щастие ако се оправяш с руския, Internet Download Accelerator има руски брат близнак - Download Master. Разрабочикът е един и същ, просто руската версия е безплатна, а английската е shareware.

Напълно споделям мнението ти за IDA в руския вариант Download Master може да тегли от Rapidshare и се интегрира идеално в Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен, че няма най-добър. Има и той е отдавна на небосклона - http://www.internetdownloadmanager.com/ !

От една година съм с него и няма да го сменя за нищо!

Минах през различни бози, докато открих истината. Но най-добре всеки да тества и тогава да се увери. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм FlashGet , Internet Download Manager (IDM) ,Free Download Manager (FDM) , Wellget (Wg) , Download Master (DM) , Internet Download Accelerator (IDA) , Download Accelerator Plus (DAP) и Download Studio (DS) като DS и DAP предлагат най-много функции от всички (поддръжка на всички протоколи за download , FTP Client и т.н.) но те естетвено сa Shareware, което е лошо за нас и е главен техен недостатък. За IDM пък мога да кажа че определено ме спечели но не толкова с удобен интерфейс или фунции , а по-скоро с наченките на Изкуствен Интелект в него (Който го е инсталирал и ползвал ще разбере за какво говоря). За FDM ще кажа само че е лек, безплатен, неугледен и нефункционален, но Работи ! Download Master предполагам знаете че е почти идеалното решение, като изключим интерфейса на Руски език и досадните реклами които много лесно можете да премахнете с 1 мулти-версиен пач (с него не се регистрира програмата, тя си е Free а само се премахват рекламите в Download Propertis диалога). IDA е идеалното решение за мен, защото предлага лесна интеграция (също както и IDM) мултиезичен интерфейс (в това число BG и Eng също както и IDM) поддръжка на повечето протоколи които някога бихте използвали и удобство на работата; за съжаление също ShareWare sad.gif Ами за DAP какво може да се каже, голяма мултифунционална с толкова опции между които може да се загуби обикновения потребител и повечето от които надали някога ще разбере как и защо да използва ?! Естесвено програмката е от тип мога всичко, но само за 30дена ако не искаш да ме регистрираш :speak: Отново Shareware. За финал оставих предумишлено Wellget, моят фаворит. Ето какво може той : Интерфейс изкопиран 1 към 1 от FlashGet, поддръжка на протоколите http,https,ftp,rtsp,mms и BitТorrent(което май се оказа не напълно завършено). Естествено напълно БЕЗПЛАТНА без реклами и SpyWare, удобна с интеграция в MSIE (единствено там за съжаление). Лошото при нея е, че интеграцията в Опера трябва да се прави ръчно (чрез модифициране на standard_menu.ini) и официално няма превод на Български език

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Моят е Internet Download Manager :ph34r: но за съжаление от скоро каквато и версия да инсталирам , лекарствата които слагам ми пречакват звукът и сега съм с Download Master. За мен не е по добра от фаворита ми, но като ми правят мизерии хапчетата sad.gif Мисля да пробвам Internet Download Accelerator да видя за какво става на въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди бях с flashget,но сега съм доволен и на download manager-а.макар че понякога ми върши работа и вградения в IE но когато съм с firefox съм с manager-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След около 6 месеца опит с Getright сега горе-долу от толкова време съм с Download Master.

От Rapidshare.de тегля без проблем-е, имах малко затруднения,но тук(на сайта) бях постнал какъв точно ми е проблема-за който се интересува.С две думи-по-стабилен от предходния даунлоуд менаджер,на мен лично ми допада повече,като изключим факта,че вградения ftp клиент не струва.

Редактирано от gpp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване