Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GPU- Как се настройва да работи с тежки приложения?

SouRCe

Препоръчан отговор

Тъй като не знаех къде да публикувам темата за GPU-то я публикувам тука. Искам да попитам как да настроя компютъра ми да използва GPu, вместо вградената видеокарта с процесора? Става дума че искам да използвам приложения като After effects, 3Ds max, Cinema 4d. Видеокартата ми е AMD Radeon R5 M230 2GB DDR3. По-слабата видеокарта e Intel HD Graphics 4600. Иначе ако питате съм настроил да се използва по-мощната видеокарта, но когато работи тя непрекъснато Display diver not respording and has recovered. Това ми се появява  и не знам как да го оправя. Лаптопа е Lenovo G510.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегряваш видеокартата и тя спира да работи. Лаптопа по принцип не е направен за тежки приложения поради лошото охлаждане.

Как стоят нещата с температурите под товар.

Може ли да инсталира програмите AIDA или Speccy и покажи температурите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В драйвера на видеоакартата (в случая Radeon) трябва да имате опция да изберете коя карта да ползвате. Трябва да го имате инсталиран за да работи коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, е силните карти от това поколение като на лаптопа на автора на темата, се означават с  R9 M2XX,  R5 серията и със 100GB памет да я снабдят, все тая. Остава си евтина бюджетна мизерия. Ако автора са го изментили в магазина, че това е лаптоп с отлично видео, да иде да им направи рекламация. След което, или преди което, да седне да си прочете домашното за хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, е силните карти от това поколение като на лаптопа на автора на темата, се означават с  R9 M2XX,  R5 серията и със 100GB памет да я снабдят, все тая. Остава си евтина бюджетна мизерия. Ако автора са го изментили в магазина, че това е лаптоп с отлично видео, да иде да им направи рекламация. След което, или преди което, да седне да си прочете домашното за хардуера.

Толкова много ми хареса как го каза , че направо имаш каса бира по Еконта от мене :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласих се само от приказките ти, че тази видеокарта е боклук, така че благодаря. 

А има ли начин да ми тръгне After Effects cs4, Photoshop и така нататък. Защото според мен е от настройките на видеокартата. ще направя снимки и ще ги кача тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората се опитват да ви кажат, че стандартната ви видеокарта HD Graphics 4600 e много по-добра от тази външна карта, с която се опитвате да подкарвате приложенията. От този сайт са тествали видеокартите и HD Graphics се намира на 58-мо място, а другата на 82-ро. Почти 50% по-добри резултати в тестовете... Т.е. вградената не просто е по-добра от АМД картата, тя е много по-добра....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно а тогава ще мога ли да си сменя видеокартата поне с някаква друга или просто е невъзможно защото е запоена. Ето линк към модела на лаптопа ми:http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-g510-59-412580.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено всеки модел лаптоп работи само с един модел видеокарта, когато става въпрос за запоени. Понякога е възможна замяна с друг подобен чип, малко по-силен, но тогава се отделя и повече топлина и остава под въпрос охлаждането. Накратко казано: малко вероятно да може, малко вероятно да е евтино, малко вероятно новата карта да е толкова добра, че да има смисъл. Работете си с вградената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от KiNGSTON97
      Здравейте! Имам проблем с инсталацията на Intel UHD Graphics 630. Не мога да го добавя явно правилно към Device Manager-a по какъвто и да е начин. Отчита ми, че е добавен, но има удивителен демек, че има проблем и не работи правилно или не е правилно добавен/инсталиран. Пробвах също Automatically install или Manual с Browse на файловете. Дори опитах да премахна с DDU nVidia драйвърите и пак не стана. Искам да си свържа HDMI кабела за дъното, понеже ще продавам видеокартата и трябва да се направи възможно най-скоро да си ползвам компютъра.
      PC SPECS:
      i7-9700K
      RAM 16GB
      GTX 1050 Ti OC
      ASRock > Z370M Pro4
      Windows 10 Pro 64-bit OS

• от Атанас Димов
      Някой имал ли е следния проблем. Вентилатора на видеокартата да си работи но тя да не се засича никъде? Нито в девайс мениджър нито в биос менюто. 
      И дали има начин да се оправи ?
    • от kristiyan.channel
      Здравейте на всички
      Аз съм Крис,
      И днес ще ви разкажа за 10 приложения които са безмислени. Някои от тези приложения не вършат никаква работа а други от тях нямамт смисъл. 
      !!!!!   Някой от тези приложения са премахнати от APPLE APPSTORE. 
      Последвайте ме в Instagram: https://instagram.com/krisi_jordanov
      За бизнес запитвания: [email protected]
      FAQ
      1.  Какъв е моят телефон? 
           Моят телефон е iPhone XS MAX
      2. С коя програма обработвам видеата си? 
           Обработвам видеата си с Filmora 9
      3. Къде живея? 
           В момента живея в България.
    • от The Conqueror
      Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
      CPU: i3-4170
      GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
      Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
      Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
      HDD: Toshiba 1TB 7200rpm
      Бюджета не е от значение
      Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
      Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
      Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване