Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за захранване на видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте поръчах си нова видео карта

Radeon r9 290 powercolor OC

Пише че минималните изисквания за захранване са 750W Което е много скъпо има ли друг начин да се направи или трябва да се купува такова захранване.

Вмомента съм с 550W Захранване

И ако някой знае колко иска самата карта не а не цялостната система може да каже

Мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте поръчах си нова видео карта

Radeon r9 290 powercolor OC

Пише че минималните изисквания за захранване са 750W Което е много скъпо има ли друг начин да се направи или трябва да се купува такова захранване.

И ако някой знае колко иска самата карта не а не цялостната система може да каже

Мерси предварително

ЗНачи имате пари да си купите скъп джип, но нямате пари за бензин. Щом това са изискванията ще трябва да си купите и такова захранване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи с каква конфигурация си в момента и най-вече какво ти е захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вмомента съм с :

Gtx 750 TI stormx dual

Intel i5 3470 

8 ram

550W Захранване някфо китайско е най-вероятно не е кой знае какво знам че няма да стигне и не ми се рискува

Захранването досега четох по сайтове и пише че и 650W са достатъчни даже и предостатъчни вие как мислите, сега реших да си взема направо на 735W  За всеки случай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай мнение на колегите, макар, че с това захранване няма да може да подкараш тази видеокарта. Тя си е леко "лакома" така да се каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай мнение на колегите, макар, че с това захранване няма да може да подкараш тази видеокарта. Тя си е леко "лакома" така да се каже.

С кое с 550-то ли , казах , че то изгаря ще сложа 735-во но все пак си пише ясно 750 минимум затова се надявам някой да каже ще стигне ли 735

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С кое с 550-то ли , казах , че то изгаря ще сложа 735-во но все пак си пише ясно 750 минимум затова се надявам някой да каже ще стигне ли 735

Мисля, че тук всичко е казано и описано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук всичко е казано и описано.

Да това го казах за минимума и разбрах че работи на макс 275W

Но Все пак ужасно мн американци са писали , че нямат проблем с по 550-600-650W И се чудех дали наистина е така  и ще мога ли с 735 иначе трябва да се ръся г/д двойно 

И моята не е OC-то а тази : http://www.altech.bg/bg/product/40338

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички производители пишат, че минимума е доста над реалния минимум, защото много хора си взимат първото, най-евтино захранване, което видят и после пищат защо им гръмнала системата. Едно качествено 650W захранване ще ти е напълно достатъчно за тази система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички производители пишат, че минимума е доста над реалния минимум, защото много хора си взимат първото, най-евтино захранване, което видят и после пищат защо им гръмнала системата. Едно качествено 650W захранване ще ти е напълно достатъчно за тази система.

Мерси ще си взема за 150 735W-Тово незнам колко е качественно но мисля  ,че е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стана ясно каква е конфигурацията нито захранването. 550W ще стигне стига да е читаво но ще е шумно.

Всъщност ако приемем че процесора е слаб картата няма да се товари толкова и консумацията ще е по-ниска.

Интересува те 12V линия тъй като тя храни видеото а и процесора. Видеото може да надхвърли 300W при определени обстоятелства.

пс. Понеже говориш за някво 735W да те предупредя да стоиш далеч от Turbo-X ментаците дето продават в Плесио.

Изключително некачествени захранвания от които съм чел само оплаквания та им нямам никакво доверие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стана ясно каква е конфигурацията нито захранването. 550W ще стигне стига да е читаво но ще е шумно.

Всъщност ако приемем че процесора е слаб картата няма да се товари толкова и консумацията ще е по-ниска.

Интересува те 12V линия тъй като тя храни видеото а и процесора. Видеото може да надхвърли 300W при определени обстоятелства.

пс. Понеже говориш за някво 735W да те предупредя да стоиш далеч от Turbo-X ментаците дето продават в Плесио.

Изключително некачествени захранвания от които съм чел само оплаквания та им нямам никакво доверие.

Не е такова а за конфигурацията горе я написох.. 

Gtx 750 TI stormx dual

Intel i5 3470 

8 ram

Общо взето 750-то си утива.

Захранването е старо не дърпа почти нищо. 

Нямам ЦД/ДВД 

Нищо няма да клоквам нито процесора нито картата просто ме интересува дали ще издържи с 735W незнам колко качественно захранване сигурно е някъде в средните класи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си пише на лепенката какво е та няма кой да провери вместо теб.

Отваряш страничния капак и гледаш. След като не разбираш я снимай или препиши данните и ще ти се отговори.

Такива общи данни нищо не значат.

пс. И новото може да е боклук та така не се избира захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си пише на лепенката какво е та няма кой да провери вместо теб.

Отваряш страничния капак и гледаш. След като не разбираш я снимай или препиши данните и ще ти се отговори.

Такива общи данни нищо не значат.

пс. И новото може да е боклук та така не се избира захранване.

Не е в мен ПЦ-то затова не знам частите утре ще пусна пълна версия + новото захранване кое ще е тогава ако някой може да ме съветва извинявам се и мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FSP Raider 550W или FD Integra 550W ще държат видеото но ще е шумничко. Ако е някое от двете не е нужна смяна.

Ако старото е ментак и се налага смяна купуваш някое от горните две като може да вземеш 650W за да е по-тихичко.

Разбира ако ти се дават повече пари може и 750W важното е да спиш спокойно.  ;)

пс. Има и по-добри но предполагам не ти се харчат много пари та смятай горните за някъв минимум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се обадя - според Everest моята консумация е около 500 вата. 520 като пусна 2 WoW-a, Skyrim, Fallout, Dota 2, скайпове, лисици и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е новото интегра 735W или поне така си мисля -.- 

RAIDMAX RX-735AP 735W ATX 12V v2.3/EPS 12V SLI CrossFire 80 PLUS BRONZE Certified Modular Power Supply

Да асимилирам че няма да има проблем? 

Пълната конфигурация:

Intel core i5 3470

Biostar H61MLV 

8 GB DDR3 Corsair RAM

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817152047Новото захранване

Без CD/DVD 

SSD kingston hyperx 120GB

Хард някъф незнаен  500GB

+ Картата

Radeon PowerColour R9 290 PCS 4GB 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131549

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване