Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с TotalMedia Theatre 5

Препоръчан отговор

Здравейте някой има ли представа защо ми насича като пусна филм 3д?Обръщам филма на 2д няма проблем.Явно имам проблем с настройките и на самия плеър но нямам представа къде е.Говорим за филми по над 30бг.Нямал съм проблем преди с full HD blurey филмите но тук с това 3д не мога да се оправя насичат ми филмите нещо.Не мисля,че видео картата ми е слаба ,защото преди съм гледал и с по слаба такава,но сега с 3д бави видеото мн странно то не мога да гледам филм така.Уж си купих  HDMI 1.4 но никъв резултат.Проверявах тествах за вируси чист съм .ПОМАГАЙТЕ
А ето с какво съм
interl dual core i3
4GB RAM
Primary Adapter        
Graphics Card Manufacturer    Powered by AMD    
Graphics Chipset    ATI Mobility Radeon HD 5400 Series    
Device ID    68E0    
Vendor    1002    

Subsystem ID    0447    
Subsystem Vendor ID    1028    

Graphics Bus Capability    PCI Express 2.0    
Maximum Bus Setting    PCI Express 2.0 x16    

BIOS Version    012.018.000.009    
BIOS Part Number    BR40048.001    
BIOS Date    2011/02/21    

Memory Size    1024 MB    
Memory Type    DDR3    

Core Clock in MHz    750 MHz    
Memory Clock in MHz    800 MHz    
Total Memory Bandwidth in GByte/s    12,8 GByte/s    
СОФТУЕРА Е ТОВА
Driver Packaging Version    8.812-110104a-111990C-ATI    
Provider    ATI Technologies Inc.    
2D Driver Version    8.01.01.1114    
2D Driver File Path    /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000    
Direct3D Version    7.14.10.0806    
OpenGL Version    6.14.10.10428    
Catalyst Control Center Version    2011.0104.2155.39304    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо ти трябва да пускаш 3Д от плеъра и да изземваш функциите на телевизора? Ти му подай сигнала отгоре/отдолу или ляво/дясно, а той ще си ги смеси сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо ти трябва да пускаш 3Д от плеъра и да изземваш функциите на телевизора? Ти му подай сигнала отгоре/отдолу или ляво/дясно, а той ще си ги смеси сам.

Май не става ясно какъв проблем имам.Пускам ИСО файл, като моунтвам за да тръгне с тотала понеже е 3д блурей не се чете с др.програма.Пускам го от лаптопа си чрез кабел на тв.Проблема е че сече филма като е на 3д  не върви гладко самия филм пробвах и с друг такъв 3Д пак сече не се гледа.Как да пусна филма предлагаш с тотала ?АКо махна отметката 3д той няма да си е 3д става си нормален фулл хд.Явно е че нещо бъркам би ли обяснил как да гледам 3д с тотала не пипам ли менюто където е за 3д?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плейни го с power dvd 14 v! Авто преобразува в 3д и го праща на тв-то.Само слагаш очилата и гледаш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускам го от лаптопа си чрез кабел на тв...

По какъв кабел? LAN, HDMI? 3D настройките на видеоартата пипани ли са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не става ясно какъв проблем имам.Пускам ИСО файл, като моунтвам за да тръгне с тотала понеже е 3д блурей не се чете с др.програма...

Да, не стана ясно, защото в първия коментар не се спомена и дума за .iso, но то не е приоритет само на TotalMedia. A и сам казваш, че проблемът остава и при друг плеър, макар и да не става ясно кой точно, все едно. Лично за мен PowerDVD е по-добър вариант, но това е друг въпрос.

Мисълта ми беше, че съвсем не е нужно на лаптопа да смесваш сигнала, а само да го подадеш на телевизора с HDMI 1,4 или нагоре, а той сам ще свърши останалото. Някои телевизори откриват и разпознават автоматично вида на сигнала, при други се налага да се натисне съответния бутон от дистанционното, но това са само подробности. Нищо не ти пречи да опиташ това, което предлагам.

Не разбирам само това:

...АКо махна отметката 3д той няма да си е 3д става си нормален фулл хд...

Дискът, т.е. видеото на него не е в 2 варианта - или е 3Д или 2Д, няма как да е комбиниран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1...Мисълта ми беше, че съвсем не е нужно на лаптопа да смесваш сигнала, а само да го подадеш на телевизора с HDMI 1,4 или нагоре, а той сам ще свърши останалото. Някои телевизори откриват и разпознават автоматично вида на сигнала, при други се налага да се натисне съответния бутон от дистанционното, но това са само подробности...

2. ...Дискът, т.е. видеото на него не е в 2 варианта - или е 3Д или 2Д, няма как да е комбиниран...

1.hlevoust Blu-ray 3D iso се плейва като готов 3D сигнал на телевизора! Total Media Theatre си има настройки за 3D (които са активни само преди да се пусне филма при стартиран плеър) Та в зависимост от тези настройки, ако подадеш 2D сигнал телевизора не може да направи нищо друго, освен конверсия от 2D на 3D! При 3D iso телевизора няма какво да смесва - трябва да се подаде готов 3D сигнал! Пак казвам, че тук става въпрос за  Blu-ray 3D iso !

2.Точка едно обяснява твоята точка 2.

Което и да е 3D iso след като се маунтне може да си го гледаш и в 2D вариант дори и с други плеъри, но Blu-ray 3D iso може да се подкара с Total Media Theatre, или PowerDVD !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, имам 20-тина 3D .iso и ще пробвам да изкарам от тях 2D сигнал за проба, щото не съм го правил - за моя си консумация.

Но това не решава проблемите на човека, който не може да подаде нужния сигнал към телевизора си - коя е причината: картата или друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По какъв кабел? LAN, HDMI? 3D настройките на видеоартата пипани ли са?

HDMI 1.4 3D.Прблема ми не е решен още.Насичат филмите при мене  като отворя с тотала и още не мога да оправя този проблем  за жалост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDMI 1.4 3D.Прблема ми не е решен още.Насичат филмите при мене  като отворя с тотала и още не мога да оправя този проблем  за жалост

Купуваш си тази програма и проблема ти ще се реши,а този глупав  TotalMedia Theatre го забрави! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека на мира с тия безумия за платен софт, нищо му няма на плеъра. До автора, сигурен ли си че тази карта може да плейва 3D Blu-ray филми, защото имам големи подозрения, че това ставаше от HD 56хх серията нагоре, а твоята е мобилна версия отделно? Какъв е точният процесор - кое поколение, - като би могло да се ползва вградената, ако е с Intel HD Graphics 3000/2000 и нагоре? Гледал ли си успешно такъв тип съдържание с тази видео карта. Също така си провери настройките на плеъра - какъв дисплей се използва за възпроизвеждане при 3D формат.

За повече яснота вж. Системни изисквания за възпроизвеждане на 3D Blu-Ray филми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека на мира с тия безумия за платен софт, нищо му няма на плеъра. До автора, сигурен ли си че тази карта може да плейва 3D Blu-ray филми, защото имам големи подозрения, че това ставаше от HD 56хх серията нагоре, а твоята е мобилна версия отделно? Какъв е точният процесор - кое поколение, - като би могло да се ползва вградената, ако е с Intel HD Graphics 3000/2000 и нагоре? Гледал ли си успешно такъв тип съдържание с тази видео карта. Също провери си настройките на плеъра - какъв дисплей се използва за възпроизвеждане при 3D формат.

За повече яснота вж. Системни изисквания за възпроизвеждане на 3D Blu-Ray филми

Избройл съм нагоре с каква система се опитвам да гледам 3Д.С нормални блу рей нямам проблеми.Сече ми 3д-то

Купуваш си тази програма и проблема ти ще се реши,а този глупав  TotalMedia Theatre го забрави! ;)

Колега тва е програма  която не ми изкарва 3д без смисъл току що я пробвах филмите са ми 3д но  тя ми ги пуска във формат 2д никаква работа не върши.Не става :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bonetty казах ти и по скайпа, намекнаха ти го вече и тука! Тази ти конфигурация ,,издиша,, на Blu-ray 3D! Сам видя, че когато подавахме чрез Total-а 2D сигнал нямаше проблеми и се появяваха именно като пускахме 3D-то! Едно е да пускаш Blu-ray, та дори и iso - съвсем друго е когато вече е и 3D.

Чети си мнения, да се изказват и други колеги, но за мен проблема ти с насичането на Blu-ray 3D iso файловете ти е именно заради конфигурацията и не мисля ще го оправиш с каквито и да е настройки.

Това е моето мнение.

Гледай си Side by side , Тop and bottom  и да ти е мирна главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bonetty казах ти и по скайпа, намекнаха ти го вече и тука! Тази ти конфигурация ,,издиша,, на Blu-ray 3D! Сам видя, че когато подавахме чрез Total-а 2D сигнал нямаше проблеми и се появяваха именно като пускахме 3D-то! Едно е да пускаш Blu-ray, та дори и iso - съвсем друго е когато вече е и 3D.

Чети си мнения, да се изказват и други колеги, но за мен проблема ти с насичането на Blu-ray 3D iso файловете ти е именно заради конфигурацията и не мисля ще го оправиш с каквито и да е настройки.

Това е моето мнение.

Гледай си Side by side , Тop and bottom  и да ти е мирна главата.

Коя конфиг. \  interl dual core i3

4GB RAM

ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

ЗА какво постоянно ме караше да пускам тема и тук за вируси и подобия а сега ме упрекваш,че съм пуснал едва ли не тема.Ето послушах те сега обаче какво искаш да кажеш?Че съм направил грешка ли ТА ТИ МИ КАЗА 10ПЪТИ пусни тема за вируси пусни тема къде ли не.Е За какво те послушах.И пак казвам тая конфигурация си е ОК никак не е слаба дори.А и вероятно нз за тебе каква да имаш че да гледаш тъпите 3Дта филми и то!!!НЕ всички можем да си купим лаптопи както твоя каз аче е 2000 или 3000лв Ама моля ти се за едното 3Д заслужава ли си.Просто е АБСУРДНО.Благодаря за съветите ти но не ми помагаш така напротив!Казал си ми тва и онова по скайп. И ето тук казах ли ти че конфигурацията ти е слаба Това ли беше целта да се докажеш че е слаба или да помогнеш и ако не можеш както в случая явно да не вземеш отношение по тема която явно няма как да помогнеш.Жив и здрав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя конфиг. \  interl dual core i3

4GB RAM

ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

ЗА какво постоянно ме караше да пускам тема и тук за вируси и подобия а сега ме упрекваш,че съм пуснал едва ли не тема.Ето послушах те сега обаче какво искаш да кажеш?Че съм направил грешка ли ТА ТИ МИ КАЗА 10ПЪТИ пусни тема за вируси пусни тема къде ли не.Е За какво те послушах.И пак казвам тая конфигурация си е ОК никак не е слаба дори.А и вероятно нз за тебе каква да имаш че да гледаш тъпите 3Дта филми и то!!!НЕ всички можем да си купим лаптопи както твоя каз аче е 2000 или 3000лв Ама моля ти се за едното 3Д заслужава ли си.Просто е АБСУРДНО.Благодаря за съветите ти но не ми помагаш така напротив!Казал си ми тва и онова по скайп. И ето тук казах ли ти че конфигурацията ти е слаба Това ли беше целта да се докажеш че е слаба или да помогнеш и ако не можеш както в случая явно да не вземеш отношение по тема която явно няма как да помогнеш.Жив и здрав!

bonetty !

Oтначало когато ми спомена, че компа ти забивал ти  предложих да пуснеш тема в отдела за вируси понеже една проста проверка с MBAM показа, че имаш доста злонамерени обекти!Така ли беше?Никъде другаде не съм ти казвал да пускаш теми.Казах ти да се очистиш от разни ''вирусчета'', посочих ти в кой раздел и как да си поискаш да те проверят за да сме сигурни, че си чист и тогава да търсим проблема със забиването!По скайпа ти отделих на няколко пъти внимание, като последния път  беше сигурно над 2 часа! Опитвах се по всякакъв начин да ти помогна и накрая какво ти казах (още преди да беше постнал темата тук) -че за мен конфигурацията ти не може да се справи с въпросния тип файлове!? Пита ме аз какво ползвам и тогава ти споделих какъв е лаптопа ми и с какви характеристики.Показах ти нагледно как със същия Blu-ray 3D iso файл пуснат от TotalMediaTheatre, но с настройки да го възпроизвежда в 2D ти нямаше проблем и как когато правехме настройките му да си го плейва в 3D компа ти започваше да насича!

Та... това накратко казано бе ,,кореспонденцията,, между нас.Нека видят и колегите за какво иде реч, щото като че ли излиза така, че нещо ''скрито покрито'' съм правил! Не съм искал нищо и пред никого да доказвам.

Пита ме, отделих ти достатъчно време и ти казах мнението си! Ти явно си решил , че не съм прав-пусна си и тема.Хубаво.Както виждаш не съм вземал участие освен в случаите когато исках да подскажа на колегата hlevous , че въпросния файл може да се плейва и в 2D вариант и когато след мнението на vasetoo просто споделих и тук, че за мен конфигурацията ти не може да се справи.

Та...нищо не съм те карал (освен това,че ти предложих да си направиш проверка за вируси), опитвах се да ти помогна и накрая в какво ме упрекваш не мога да разбера!

Жив и здрав да си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата няма да стане с тази карта. Не ми отговори кой точно модел е процесора, за да ти дам съвет за използване, евентуално, на вградената видео карта.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата няма да стане с тази карта. Не ми отговори кой точно модел е процесора, за да ти дам съвет за използване, евентуално, на вградената видео карта.

Поздрави!

Как кой модел е нали съм писал по нагоре?Видео картата ми е самостоятелна със собствена памет 1гб- така исках да е след като купувах лаптопа преди време да не е с вградена.Как кой точно модел е процесора писал съм няколко пъти, пак ще го напиша явно не си погледнал всичко.

Intel core i3 M370 2.40GHz,4GB RAM  Windows7-64bit

Kакво повече  трябва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за да гледаш 3D не кабела а техниката трябва да поддтържа HDMI 1.4 кабела няма никакво значение дали е от 5 или 500 лева

3D филма се равнява на 2 стиима по 1080р ако видео картата не поддържа декодиране на 2х1080р няма шанс за каквото и да е 

елементарен тест влизаш в youtube и изреждаш с всички формати на картината до 4К като гледаш кои се декодират хардуерно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека на мира с тия безумия за платен софт, нищо му няма на плеъра.

Не са безумия,а е съвет,който не е за пренебрегване! ;)

Първата причина поради,която съветът ми не е за пренебрегване е че :

Това е уважение към човека,който е създал програмата (но едва ли това би те трогнало ;) ).

Второ едва ли точно с пачнат и кракнат софтуер би било най-подходящо за нормалната работа на всеки един потребител! ;)

Избройл съм нагоре с каква система се опитвам да гледам 3Д.С нормални блу рей нямам проблеми.Сече ми 3д-то

Колега тва е програма  която не ми изкарва 3д без смисъл току що я пробвах филмите са ми 3д но  тя ми ги пуска във формат 2д никаква работа не върши.Не става :)

Я,дай линк към 3D филма,който не става,за да го пробвам с посочения от мен Mac Blu-ray Player! ;)

Иначе ми се струва че проблемът е в твоя телевизор (компютър)!

На мен досега не ми се е случвало да имам проблеми с нито един видео,или аудио формат! ;)

П.П.

Иначе можеш да разгледаш :

3D Vision Blog

UFUSoft Blu-ray Player

Bino Video Player

A,oтносно Mac Blu-ray Player,може да видиш това :

Excellent Blu-ray media player software for Windows-based computers :

Directly play Blu-ray Discs and Blu-ray ISO files without conversion

Easily play Blu-ray folders (BDMV folders)

Perfect output up to 1080p High Definition quality without loss for fantastic home cinema entertainment

Movie & Video Format Support

Movie Format Support :

BD-R 1.1/BD-RE 2.1, BD-R 2.0/BD-RE 3.0, BDROM 2.2, BD-J, BDROM Profile 1.1 (Bonus View), BDROM Profile 2.0 (BD-Live), BDROM Profile 5.0 (BD 3D), AVCREC, AVCHD, DVD-Video, DVD-VR, DVD+VR, VCPS, VCD, SVCD, CD

Video Format Support:

265, 264, 26L, 3G2, 3GP, 3GP2, 3GPP, ASF, AVC, AVI, BSF, DAT, DIV, DIVX, DVR-MS, FLV, H.265, H.264, HEVC, JSV, JVT, M1V, M2P, M2T, M2TS, M2V, M4V, MK3D, MKV, MOD, MOV, MP4, MP4V, MPE, MPEG, MPG, MPV, MTS, MVC, QT, TOD, TP, TPD, TRP, TS, TTS, VC1, VOB, VRO, WM, WMV, WTV1

Minimum System Requirement

System Requirements:

Microsoft® Windows 8.1, Windows 7, Win Vista, Win XP (SP2 or later)

Intel Core2 Duo 2.4GHz processor or equivalent AMD Athlon™ processor or higher recommended

512 MB RAM or higher recommended

250 MB of free disk space

An internal or external Blu-ray drive

Internet Connection

Support Equipments:

Win: Microsoft® Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Win Vista, Win XP (SP2 or later)

Mobile devices:

iPhone 6 Plus, 6,5S, 5C, 5, 4S, 4, 3GS

iPad Air, mini, 4, 3, 2, 1

iTouch (iOS should be 3 or later)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как кой модел е нали съм писал по нагоре?Видео картата ми не е вградена- така исках да е след като купувах лаптопа преди време да не е с вградена.Как кой точно модел е процесора писал съм няколко пъти, пак ще го напиша явно не си погледнал всичко.

Intel core i3 M370 2.40GHz,4GB RAM  Windows7-64bit

Kакво повече  трябва?

Аз пиша няколко пъти, ама кой да чете - едва с последния ти пост си ми отговорил точно! И моделът на процесора е Intel Core i3-M370, което всъщност ме интересуваше. За сега няма изгледи - на база предоставената информация - за гледане на 3D Blu-ray. Можеш да гледаш рипове във формат side-by-side или top-bottom, с който и да е плеър, но пълноценен 3D Blu-ray диск от имидж - надали.

А какъв е точният модел на телевизора ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пиша няколко пъти, ама кой да чете - едва с последния ти пост си ми отговорил точно! И моделът на процесора е Intel Core i3-M370, което всъщност ме интересуваше. За сега няма изгледи - на база предоставената информация - за гледане на 3D Blu-ray. Можеш да гледаш рипове във формат side-by-side или top-bottom, с който и да е плеър, но пълноценен 3D Blu-ray диск от имидж - надали.

А какъв е точният модел на телевизора ти?

LG LB670V.Проблем с тв нямам.Имам като пусна филм с тотала и започва да сече >А процесора съм писал и нагоре с какво съм но ето вече е ясно

за да гледаш 3D не кабела а техниката трябва да поддтържа HDMI 1.4 кабела няма никакво значение дали е от 5 или 500 лева

3D филма се равнява на 2 стиима по 1080р ако видео картата не поддържа декодиране на 2х1080р няма шанс за каквото и да е 

елементарен тест влизаш в youtube и изреждаш с всички формати на картината до 4К като гледаш кои се декодират хардуерно

Пробвах теста ти 1440p Нямам дерт вървят си гладко колко да качвам повече ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че видео картата ми е слаба,защото преди съм гледал и с по слаба такава,но сега с 3д бави видеото мн странно то не мога да гледам филм така.

Възможни причини според мен :

1.ОС-ма,която ползваш е възможно да ти прави проблем,преинсталирай и виж след това дали пак ще ти насича.

----------------------------------------------------------------------------------------

В момента ползвам XP.

----------------------------------------------------------------------------------------

2.Ако си попрекалил с кодеците,също има вероятност да не може да ти вървят нещата както трябва.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Освен един K-Lite Mega Codec Pack,не ползвам нищо друго.

-----------------------------------------------------------------------------------------

3.Възможно е видео картата да е дефектна

------------------------------------------------------------------------------------------

Mалко вероятно,но все пак е възможно.

------------------------------------------------------------------------------------------

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване