Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с вентилатор на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте, младежи! :) Наскоро си купих нова настолна конфигурация, но ми се струва, че имам проблем...

Прилагам снимка на случващото се с машината, както и параметрите й.

Проблемът ми е, че без да е натоварена, охлаждането върти на 100% от капацитета си. Опитвах всякакви настройки през AMD CAtalyst-a, чрез друг софтуер за контрол на FAN-a, но без ефект. Работи на 100%, а всички приложения ми показват, че е на 20%... На какво може да се дължи това? Опитах с нови драйвъри на картата, със стари - не става, няма оправия. Преинсталирах уин-а, пак не става. Интересното е, че когато се натовари картата - когато мине 60 градуса, тогава затихва и си работи както трябва - тогава вече мога да контролирам и FAN-a с различен софтуер. Но изстине ли - пак започва жуженето...

Някой може ли да помогне, на какво може да се дължи?

post-354943-0-96342600-1417455563_thumb. post-354943-0-28403700-1417455564_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за контрол на вентилатора на моето видео ползвам Riva Tuner... Там всичко си е наред. MSI afterburner също става, опитайте с тях и кажете какъв е резултата.
ПП: Може да опитате с по-стари драйвери за видеото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ме кара да мисля, че самият вентилатор е дефектен... Може би ще се наложи да се обърнете към сервиза Ви :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване