Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Доста специфична програма

al3x

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся програма за гласово въвеждане на текст и някои по прости команди. И леко пояснение:

"Когато говорите на микрофона, програмата за разпознаване на текст преобразува изговорените от вас думи в текст, който се появява на екрана."

Моля ако имате някакви предложения, давайте ги, стига да не са платени. 

Edit:

Видях че във Windows-а ми има подобна програма,но е на английски,която не ми върши работа - трябва ми на български език.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Търся програма за гласово въвеждане на текст и някои по прости команди. И леко пояснение:

"Когато говорите на микрофона, програмата за разпознаване на текст преобразува изговорените от вас думи в текст, който се появява на екрана."

Моля ако имате някакви предложения, давайте ги, стига да не са платени. 

Edit:

Видях че във Windows-а ми има подобна програма,но е на английски,която не ми върши работа - трябва ми на български език.

Благодаря предварително.

Такава програма за български език не съществува , но вече е създадена програма - SpeechLab 2.0 , която е синтезатор на българска реч. Тоест обратното !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програма за разпознаване на речеви команди съществува, но:

1.) Не е безплатна

2.) Не поддържа български език

Инфо

Програма за преобразуване на глас в тест:

Виж това видео

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да програмата Диктуване на текст с помощта на функцията за разпознаване на говор   съществува , но не подържа български !!!

Ама не четете какво се иска ! Човека сам е открил това и го написал във въпроса си, но пак блеете :

" ..... Видях че във Windows-а ми има подобна програма,но е на английски,която не ми върши работа - трябва ми на български език.

Благодаря предварително. " - край на цитата. 

п.с. ... ще редактирам горния си пост да няма други нелепи изказвания.  :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накрато казано няма програма, която да разпознава конкретно българска реч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване