Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за захранване на определена конфигурация

Nothingg

Препоръчан отговор

Здравейте , някой може ли да ми каже какво захранване да си купя за тази конфигурация ?              

Sapphire r7 260x 2gb DDR5

AMD ATHLON II X4 860K

ASROCK FM2A78M-HD+ s.FM2+

RAM 4 GB (2X4) DDR3 1600 Teamgroup .

Сега ползвам едно захранване , което не е марково и е 450W. Гледам захранвания на Corsair ако някой може да ми предложи по-добра , ще съм му благодарен. Когато играя тежките игри компютъра издава много шум. Дали е от захранването (може би се товари) или е от вентилатора ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промених малко заглавието на темата, за да е по-ясно. Прочети пак правилата като имаш възможност.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сега кажи и с какъв бюджет разполагаш, за да могат колеги да ти дадат предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си програмите Speccy или AIDA64 . Те ще ви покажат какви са температурите.

Шумът идва от някой вентилатор,най-вероятно от охлаждането на процесора.

Този бюджет е прекалено много,някое захранване за 100 лв ще е достатъчно,и евентуално може да се купи хубаво охлаждане за процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един вентилатор , които не е на процесора , а е сложен на кутията (не мога да ти го обясня точно) . Каква марка захранване би ми предложил ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Корсара става както и FSP от 400W. Може да се бръкнеш за модулно а и ще е по-тихо. Например FD Integra 450W.

Охладител за процесора. Кутията ако е с горен монтаж на захранването също може да се смени да не се мъчи а ще спадне и шума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един вентилатор , които не е на процесора , а е сложен на кутията (не мога да ти го обясня точно) . Каква марка захранване би ми предложил ? 

И все пак не изпълнихте това,което ви препоръчах.

Кажете какви са температурите в покой и при натоварване.

Ако сте сигурен,че шумът идва от вентилатора на кутията,просто го сменете.

п.п.Марка и модел на кутията можете ли да ни кажете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компа ми е направен преди 5 седмици , а предишният ми нямаше такъв вентилатор и не вдигаше шум. Може би заради захранването е сложен този вентилатор , защото в сервиза ми казаха , че ще имам проблеми с това захранване , което имам. Според мен няма проблем с температурите , защото не се изкл сам . 

Когато е в покой не се чува все едно нямам комп , а при тежките игри като COD AW , AC UNITY издава шум. Според мен е защото доста се товари с това захранване. И вентилатора работи като луд.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е някое старо менте я има 200W я не. Отделно и перката няма да му е от тихите. А ако и кутията е с горен монтаж се пече на бавен огън. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са , не ми се занимава , но 100% са нормални . Какво ще кажете за това захранване http://www.plesio.bg/zahranvane-c-69977705/corsair-vs-series-650w-cp-9020098-eu-p-309828.html?orderSource=1 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе съм ти дал линк за хубаво модулно захранване което няма да се товари и на 50% от възможностите си.

Консумацията ти под товар какъвто едва ли ще постигнеш е около 200W.

Не ти трябва 650W захранване на по-висока цена от по-качественото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са просто марки та ако говорим за това от линка не е нищо особено.

VS е най-ниския им клас та даваш повече пари излишно. Нито ти трябва толкова нито взимаш качествено. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да е 400W но да е добро. Твоето е около 200W за това се товари. Истинско 450W посмъртно не можеш да натовариш с тия части.

Ето ти качествен Корсар - Цък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отделеното внимание! Ще се взима то се е видяло само трябва да отида някой ден до сервиза да ми го поръчат и да го слагат , че не мога да го отварям компа все пак е в гаранция .  :D  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако е от нормална фирма всяка част си има отделна гаранция и може да го отваряш колкото си искаш. Все пак трябва да се чисти.

Взимай Integra-та за 95 лв. ако искаш модулно ако ли не може и по-евтино.

пс. Всъщност съвсем спокойно може да вземеш EVGA 430W за 73 лв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете са 34A (408W) и са по 73 лв. с три години гаранция та най-добре търси ревюта или чакай някой друг да ти даде съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза единствената цел им е да ти вземат възможно най-много пари за възможно най-скапаната част и да си ходят да лежат.

Добър съвет от търговец няма да получиш. В крайна сметка вече те е метнал с цената и с гаранцията ама може още да те изцеди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще ме измами все той е доста близък с баща ми , така че няма проблеми , а и сме му редовни кленти . Дори не ми взе цент за сглобяването на тази конфигурация . Бях тръгнал да сменям само процесора , но той ми каза с по-мощен процесор и по-добра видео карта и ново дънно и сега изобщо не съжалявам .  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване