Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Убунту 14.04 ЛТС възстановяване на информация

takkkk

Препоръчан отговор

Здравейте,

При инсталиране на ubuntu 14.04 LTS, загубух наличната информация от диска. Предишната операционна система с която работех бе windows 7 pro. Относно възстановяването на информация смятам да използвам описания тук подход: http://askubuntu.com/questions/286181/how-do-i-recover-my-accidentally-lost-windows-partitions-after-installing-ubuntu

Въпросите ми са няколко:

1. Имали ли сте подобен случай за да споделите менение / препоръка ?

2. Може ли дискът върху който ще се прехвърля възстановената информацията да е диск който се използва от друга работеща компютърна конфигурация (персонален компютър, лаптоп) ?

3. Как да стане свързването помежду им ако е възможно ?

Използваната машина е Леново Т420. Предварително благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как по-точно я загубите тази информация? Инсталирахте отгоре в същия дял? Или направихте нов дял, където инсталирахте Linux?

Като за начало е добре изобщо да спрете да ползвате диска от който искате да възстановявате, защото ако го ползвате и сте инслирали в същия дял, ще стане много сложно да възстановите, каквото и да е.

1. Имал съм и то не един

2. Може

3. T420 ... външен диск примерно. Другия вариант е да махнете CD-то да си купите преходника, който се поставя там и да сложите в него диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как по-точно я загубите тази информация? Инсталирахте отгоре в същия дял? Или направихте нов дял, където инсталирахте Linux?

Като за начало е добре изобщо да спрете да ползвате диска от който искате да възстановявате, защото ако го ползвате и сте инслирали в същия дял, ще стане много сложно да възстановите, каквото и да е.

1. Имал съм и то не един

2. Може

3. T420 ... външен диск примерно. Другия вариант е да махнете CD-то да си купите преходника, който се поставя там и да сложите в него диск.

Не съм създавал дялове. Всичко беше по автоматичните настройки на убунту (първата опция в менюто за дялове). Не съм записвал нищо, не мисля и да записвам докато пролемът не се разреши. Все пак ползвам машината в момента, тъй като е единствената ми в момента. Това проблем ли е ?

Исках по възможност да се свърже с диск от друго писи или лаптоп ако е възможно, за да избегна покупката на външен диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По подразбиране се инсталира заедно с Windows или най-много му трие дяла и записва на него.

Ако дяла е един само, тогава си създава един по-малък от свободното място.

Ти влезна ли в папките през линукс?

Пусни си gparted и виж какви дялове имаш.

Ако го нямаш инсталиран, тогава:

sudo apt-get install gparted

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължавате да си ползвате диска, то шанса да възстановите каквото и да било намалява драстично. Вие може и да не сте записвал, но OS си пише ...

Тъй като нямам идея какво прави Ubuntu автоматично, дайте изхода от:

sudo fdisk -l /dev/sda

Под външен диск разбирам диск, който не се намира физически в машината. Има кутии в които можете да си сложите диска и да го свържете по USB.

И ако има някой, който знае какво прави автоматично Ubuntu при инсталация, то нека се включи. Вероятно обаче ви е питало каква инсталация искате да направите. Дали да запише отгоре или да запази каквото там има ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблеми и го реших с GetDataBack for NTFS V3.63. Не се надявай на 100%. Но колкото по-малко го отваряш дяла толкова по-голяма е вероятността да спасиш нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук и на много други  места има  обяснения за  инсталацията на Ubuntu. Ще си възстановите не повече от 10%   от информацията  след толкова форматирания.Сега пиеш една студена вода  и  другия път  четеш,питаш и гледаш  преди да инсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване