Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Sveteca11

Избор на преносим плейър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за помощ при избора на преносим плейър. За сега основно се двоумя между ipod classic 5(5,5) и всички останали. За този модел на ipod твърдят, че има най-добрия звук от всички ipods. Интересува ме има ли музикални плейъри, които да са на нивото на ipod?

Гледах сандиск, креатив звен, кроун, но общо взето по чуждите форуми постоянно се повтаря вземай ipod. Тъй като знам какви промити мозъци са, искам да чуя и вашето мнение. За мен е важно качеството, не марката.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моля за помощ при избора на преносим плейър. За сега основно се двоумя между ipod classic 5(5,5) и всички останали. За този модел на ipod твърдят, че има най-добрия звук от всички ipods. Интересува ме има ли музикални плейъри, които да са на нивото на ipod?

Гледах сандиск, креатив звен, кроун, но общо взето по чуждите форуми постоянно се повтаря вземай ipod. Тъй като знам какви промити мозъци са, искам да чуя и вашето мнение. За мен е важно качеството, не марката.

Благодаря предварително.

След като е важно качеството готов ли сте да дадете примерно 500-600 евро? Защото висококачествените плеари са на такива цени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш наистина на качеството ти трябва плеър с вграден dac, преди тествах такъв в един магазин за хай-фи, в комплект със слушалки акг, общата сума на двете беше около 600, а може да потърсиш такъв и в е-бей и т.н. Другия вариант е взимаш ипод-а и към него взимаш дак(комбиниран с усилвател за слушалки ако се налага), в тубата е показано как се комбинират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е важно качеството готов ли сте да дадете примерно 500-600 евро? Защото висококачествените плеари са на такива цени

Чак толкова не :)

ipod touch е около 500 лв. Повече не бих дал. А ipod classic е по малко. Ако в ценовия диапон има нещо по добро бих го взел, но по скъпо не. Идеята ми беше в ценовия диапазон на ipod, той ли е най-доброто ? Както виждаш се отказах от ipod touch, понеже масово казват, че класик 5,5(5) са по-добри(тук там се споменава за класик 7, но повечето хора които имат двата модела предпочитат 5).

Отговор на 

cool_cool

Имам едни AKG 240, едно сони, един филипс (не ми се става да видя кои модели са), кос порта про, не мисля да купувам други слушалки тези ме удовлетворяват (не разбирам хич от аудио и мнението ми е субективно). Просто пътувам доста и ми омръзна батерията на гсм да ми пада постоянно по средата на пътя . А и се надявам да вдигна малко качеството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви слушалки ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си говорим за качество...Обаче и цената е качествена ;)

ТОва също не е лошо: http://store.sony.com/64-gb-hi-res-walkman-digital-music-player-zid27-NWZA17SLV/cat-27-catid-All-MP3-Players?_t=pfm%3Dcategory

П.П. В Европа само 200 евро: http://www.saturn.de/mcs/product/SONY-NWZ-A15S-16-GB-High-Res-WALKMAN-mit-Bluetooth--NFC-und-SD-Speicherkarten-Slot--silber,48352,475833,1480724.html?langId=-3

И още толкова за слушалки....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви слушалки ползваш?

Отговор на 

cool_cool

Имам едни AKG 240, едно сони, един филипс (не ми се става да видя кои модели са), кос порта про, не мисля да купувам други слушалки тези ме удовлетворяват (не разбирам хич от аудио и мнението ми е субективно). Просто пътувам доста и ми омръзна батерията на гсм да ми пада постоянно по средата на пътя . А и се надявам да вдигна малко качеството. 

Значи посочения модел е с по-добър звук?

В Европа само 200 евро: http://www.saturn.de....html?langId=-3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговор на 

cool_cool

Значи посочения модел е с по-добър звук?

В Европа само 200 евро: http://www.saturn.de....html?langId=-3

Нали не смятате ипод за мерило за добър звук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не смятате ипод за мерило за добър звук?

Честно казано нямам предства. Мисля, че доста плейъри, ще са по добре от нокията ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано нямам предства. Мисля, че доста плейъри, ще са по добре от нокията ми. 

Смятайте сонито поне една класа отгоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отговориха.

Здравейте, след като помислих вчера, ми влезе една муха в главата.

Лятото с кос порта про, е добре, но сега зимата с якето, шапката не удобно. Замислям се да разделя парите за плейъра и да взема и едни слушалки (тапи). Бюджета е същият <500 лв.

Какво мислите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отговориха.

Здравейте, след като помислих вчера, ми влезе една муха в главата.

Лятото с кос порта про, е добре, но сега зимата с якето, шапката не удобно. Замислям се да разделя парите за плейъра и да взема и едни слушалки (тапи). Бюджета е същият <500 лв.

Какво мислите? 

Тапи? Хубав звук? Хм....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на тапите е зимата да не ме гледат странно хората, а и за удобство с шапките и шаловете :whist: . Лятото с коса не се забелязва, а и има доста хора със слушалки, но зимата, не знам защо всеки те гледа странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на тапите е зимата да не ме гледат странно хората, а и за удобство с шапките и шаловете :whist: . Лятото с коса не се забелязва, а и има доста хора със слушалки, но зимата, не знам защо всеки те гледа странно.

Не разбрах какво е по-важно за вас: добрия звук или мнението на някой непознат на пътя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво е по-важно за вас: добрия звук или мнението на някой непознат на пътя

Правилен отговор ли е и двете :) 

С AKG не излизам на вън по гореспоменатите причини.

Излизам само с коса и мисля, че ще има тапи с по добър звук от кос порта про.

Двата предложени модела ми харесаха, и сонито, и фииото. И в момента пада голямо чудене. Вие кой бихте взели?

п.с. Може ли да не си говорим на вие :) знам, че така е учтиво, но имам чувство, че съм натрапник :). Знам, че не мислите така, но ....

п.с.  Виждам, че това за хората ви звучи странно, но все пак съм от малък град (предполагам, че сте от София). Просто хората са различни. Не знам как да го обясня по-добре. Надявам се, че сте разбрали какво имам предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич  кой те гледа странно бе ? аз с слушалки съм зима и лете и никой не ме гледа странно. Какво ви става защо си мислите такива неща незнам това че си със слушалки постоянно и мислиш че някой те мисли за луд еми да го духа  . По центъра , в моя квартал , в маршрутка съм виждал много хора  с слушалки . Какво сега като съм сам и като си вървя да си говоря сам ли не ли е по добре да си слушам музика ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилен отговор ли е и двете :)

С AKG не излизам на вън по гореспоменатите причини.

Излизам само с коса и мисля, че ще има тапи с по добър звук от кос порта про.

Двата предложени модела ми харесаха, и сонито, и фииото. И в момента пада голямо чудене. Вие кой бихте взели?

п.с. Може ли да не си говорим на вие :) знам, че така е учтиво, но имам чувство, че съм натрапник :). Знам, че не мислите така, но ....

п.с.  Виждам, че това за хората ви звучи странно, но все пак съм от малък град (предполагам, че сте от София). Просто хората са различни. Не знам как да го обясня по-добре. Надявам се, че сте разбрали какво имам предвид.

Това, което мога да ви препоръчам е да ходите само със слушалки, без шапка или лента. Така никой няма да си заглежда. И мидите на слушалките ще ви топлят ушите (лично е пробвано и работи :) )

И сонито може да плейва мп3, докато фии не може. Да, фии може да плейва много качествени цифрови записи, но да ви попитам вие имате ли достъп до подобни записи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти нямам. Благодаря, направи избора ми много по лесен. 

п.с. Цяла сутрин гледам и чета ревюта, как не съм го забелязал. 

Все пак, предложение за тапи, които имат по добър звук от порта про.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

относно тапите - вчера пробвах такива на логитех за 170 лв, които по мнение на продавача са върха на сладоледа, значи те направо си цикаха основно, баса го нямаше и т.н., моите самсунг тапи от едновремешните които са комплект с мп3 плеър са с класи над тях...така че кой каквото да казва задължително пробвай преди да взимаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само с тапите е така. И много прехвалени марки плеери не струват и 1/5 от цената си. Този плеер  http://www.philips.bg/c-p/SA4VBE04KF_12/gogear-mp4-player-with-fullsoundtm е на нищожна цена, но може да му се обърне внимание и да се чуе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм досег/ със въпросният плеър от линка (по горе):

Philips Go Gear SA4VBE04KF.

И впечатленията ми никак не са добри. Със стоковите слушалки звука не е хубав. Не съм го тествал с други.

Но батерията му е истинският недостатък, бързо се изтощава.

Само за сравнение: Ipod Nano 4gen. Има доста по хубав звук (по кристален) от него, със оригиналните слушалки, както и батерията се

справя по добре.

Уточнени: И двата плеъра бяха нови. Песните с които са прослушвани са мп3 (320kbps), които не са Lossless.

Така ,че автора го светвам да чете ревюта ,гледа коментари и да избере най доброто за бюджета който е определил.

И най важното да не бърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета доста :)

Има още време. До сега съм изкарал с телефона, мога да изкарам и още. Лошото е, че вторник пак съм командировка и пак с телефона ще бъда.

Още един глупав въпрос. Със сонито а17 ще имам ли нужда от усилвател(дак с усилвател) за 55 омови слушалки. До сега AKG 240 си седеше в къщи само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от salfie
      Здравейте!
      Имам sony xperia xa, работеше си перфектно, докато един ден не поиска да се включи. Зарежда логото и се изключва и пак се опитва да се включи ..
      Прочетох няколкот решения за този проблем, които са помогнали на някои хора. Едно от тях беше да се остави телефона да се зареди 4-5 часа, направих го и пак същото. След което реших да пиша и в сайта на sony. Там съпорта ми каза да изтегля приложението им xperia companion и да стартирам опцията software repair. Послушах ги, следвах стъпките, които ми беше описал как става всичко, но пак без успех. Той ме посъветва да занеса телефона в сервиз и то най-добре в сервиз на sony.
      Тъй като ми е интересно и искамда се опитам, аз да оправя телефона, има ли някои повече информация от какво може да е това и също така дали ще може да ми съдейства, ако трябва да се отвори и да се сменя някоя част.
      Също така ако има някаква социална общност, която е свързана с поправка на телефона искам да се включа в нея.
      Благодаря предварително!
    • от Галин Тенев
      Здравейте, колеги, имам следния проблем. Стария телефон умря (Sony xperia z3), [наду се отвътре, батерията отказва да се зарежда, общо взето 5г. Телефон дал си е живота вече] за моя лична заблуда и съжаление всички контакти са били в устройството. В момента съм с (Sony xperia xa2 ultra), та има ли някакъв вариант да успея да прехвърля контактите, да ги сваля, копирам, снимам или по някакъв начин да ги прехвърля. Примерно като го включа към PC, Да намеря някакъв файл, който да съдържа информацията с контактите. Благодаря 
    • от Галин Тенев
      Здравейте, съфорумци , предстои ми наложителна смяна на телефона (стария е Sony z3 d6603 ,2014г.) Поради факта че се отлепи (започна да се повдига спрямо рамката) водих го на ремонт , сменихме и батерията но се оправи само за месец, таа съм се насочил към нов смартфон . Бих искал да чуя съвети и препоръки относно такъв. Държа да е сони отново и да е до 800 лв. Някой с Sony Xperia xa2 ultra да каже мнение или да чакам новите xa3,xa3 ultra. Благодаря предварително
    • от Димитър Иванов
      Здравейте!
      От известно време насам ползвам Sony xperia xa1.
      И имам слединият проблем:
      Като си отключа телефона и ми показва следното съобщение:
      "Няма поддържани приложения за този етикет, инсталирани на устройството"
      Това съобщение ми излиза след всяко отклюване на телефона и след, което на всеки десет минути горе-долу.
      Ако някой е имал същия проблем моля да сподели решение !
    • от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
  • Дарение

• Добави ново...