Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Мишката и Клавиатурата

Препоръчан отговор

Здравейте,прецаках мишката и клавиатурата си поради некомпетентност,влезнах във регистрите и от там изтрих това   "UpperFilters"  след като стартирам лаптопа мишката не се движи а клавиатурата не реагира на което и да е натискане на бутон и така не мога да влезна във windows-a,моля ако някои е наясно как да оправя кашата да се отзове.Благодаря

:help wanted3:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирай двете устройства от диспечера на устройства и рестартирай. Или ако си сигурен, че само upperfilter си затрил, отвори конзола като админ и пусни долния текст в нея. Рестартирай компютъра :

reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /f /v "UpperFilters" /t REG_MULTI_SZ /d "kbdclass"
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" /f /v "UpperFilters" /t REG_MULTI_SZ /d "mouclass"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирай двете устройства от диспечера на устройства и рестартирай.

"след като стартирам лаптопа мишката не се движи а клавиатурата не реагира"

Аз предлагам да върне до Last Good Known configuration и да оправи кашата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова съм го дал с конзолни команди.

За целта има Hiren's.  Слага цитата в горната ми публикация в бач файл, който записва в Startup папката на повредения Windows:

%AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Рестартира, бачът се изпълнява. Гаси от копче, но не принудително и Стартира отново в Windows.

А ако случайно по някаква причина не запали (повреден драйвър), ползвай прикачените драйвъри - включени са USB kbd/mou  и PS/2 kbd/mou

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=Mu72s0rpYQkldkDp2132186

quickJO, с Last good... няма да се получи, защото в нея е записано състоянието с "модифицираната" регистратура."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа че  е написано чудесно, но на неразбираем език за мен :no-no:  Просто нивото е високо и се чудя от къде да го прочета.Дали ще ти е удобно да ми подскажеш от къде да почна  :shy11: . Какво е конзолни команди,бач файл и къде се въвждат тези неща?Ако има начин нещо като снимка да ми покажеш ще ти бъда много Благодарен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подготовката ще трябва да се направи на друг компютър:

Копираш горния цитат, отваряш notepad, щракваш с десен бутон в него и избираш Paste. Сега щракваш в лентата с менюта на File, ибираш Save as.... В новия прозорец от падащото меню File type  избираш all files (*.*). Щракваш в полето за писане на име и там написваш filter.bat. Отляво, където са иконите за местоположение, щракваш на иконата Desktop  и щракваш бутона ОК.
Изтегляш Hiren's boot CD и горазархивираш. Изтегляш Rufus на работния плото, вземаш една флашка поне 1GB. Стартираш Rufus и правиш настройите както са на снимката в сайта на програмата. Щракващ на бутона с диска и посочвш къде е файлът Hirens..iso. Щракваш бутона Старт. Като завърши работа пограмата, копираш файла filter.bat на флашката.

Сега се местиш на твоя лаптоп:

Поставяш флашката на болния компютър, настройваш BIOS да зареди от USB. Като се появи менюто на Hiren's избери Mini Win XP. След зареждането на ОС копирай файла filter.bat от флашката в D:\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup където на мястото на D: изписваш буквата, която е асоциирана за твоя Windows дял. След като копираш, рестартираш, влизаш в BIOS, възстановяваш зареждането на системата да е от твърдия диск. Записваш промените в BIOS и зареждаш системата. Като се зареди Windows, натискаш средно продължително бутона за изключване, така, че да влезе в режим на изключване със записване на промените (дано не си човъркал и в тая насока). Като изключи системата стартираш отново и проверяваш всичко работи ли нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирах Mini Win XP Но не мога да открия тази директория  D:\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup Пиша го със C:\  във адресната лента давам "Enter"  И ми изписва тази грешка:

Cannot find 'file:///C:/Microsoft/Windows/Start%20Menu/Programs/Startup`.Make sure the path ot Internet address is correct. :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оттървал съм малко от пътя:

\Documents and settings\Името на профила ти\Application Data\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Като се зареди windowsa да натисна старт бутона"   Като се зареди до начален екран или като почне да зарежда ;)

Много лошо,всичко изпълних и проблема остана,явно прецакването е сериозно.belivakov нещо друго мога ли да направя или да го водя на доктор :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се местиш на твоя лаптоп:

Като се зареди Windows, ще се появи за кратко черен прозорец. Като се затвори прозрецът, натискаш средно продължително копчето за изключване, така, че да влезе в режим на изключване със записване на промените (дано не си човъркал и в тая насока). Като изключи, включваш системата отново и проверяваш всичко работи ли нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема остана за жалост :(  Омазал съм сериозно нещата,belivakov това което си написал може ли да е алтернативен вариант "

А ако случайно по някаква причина не запали (повреден драйвър), ползвай прикачените драйвъри - включени са USB kbd/mou  и PS/2 kbd/mou

http://tranzit.dir.b...YQkldkDp2132186"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=PJSZzIkEiJUoYQ6e2133101

Изтегли файла и в Mini XP го разрахивирай в

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup

като не разархивираш с името на папката, а само съдържанието на архива и рестартираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

C:\Documents and Settings\All Users is not accessible.The file can not be accessed by the system.При търсенето във Mini Xp :eek:

Всъщност ти си ми написал в MIni xp да го търся но там вместо Startup

X:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Adminstrative Tools

И след това Излизат Device manager и Disk Managment

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не в minixp, а в Windows-кия дял - там, където е болната инсталация - диск C: или D:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не в minixp, а в Windows-кия дял - там, където е болната инсталация - диск C: или D:

C:\Documents and Settings\All Users is not accessible.The file can not be accessed by the system.

Това ми каза :no-no: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

quickJO, с Last good... няма да се получи, защото в нея е записано състоянието с "модифицираната" регистратура."

Не е 100% сигурно, не боли да се пробва.

Но виждам, че сте подхванали друг подход, няма да се мешам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване