Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nedqlkow

Работа в Технополис

Препоръчан отговор

Здравейте,

пиша ви за да ви попитам, някой от вас има ли наблюдения относно работата в Технополис? Отваря ми се възможност да започна там като продавач консултант, а нямам особено много впечатления.

Някой има ли представа как стоят нещата? Толкова ли е тежка работата, колкото се опитват да я изкарат на интервютата и т.н? Всякаква информация ще ми е много полезна.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами отиди и провери. От първа ръка най-лесно ще разбереш. Ако не ти хареса винаги може да напуснеш. Ако пък се задържиш ще понатрупаш опит при работата с клиенти, който ще ти е полезен не само при кандидатстване на друга работа или длъжност, но и в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пиша ви  хххххххххххххххххх

Не зная от къде сте и за кой град говорите - важно е!

Ако във вашият град оперира Франчезьор - бягайте далеко, а, ако ли не, то пробвайте, но не очаквайте много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го намерих почти веднага , но едно , че мненията не са особено актуални , друго че много малко от тях са за софийски подразделения , в каквото ще работя аз .

Ами отиди и провери. От първа ръка най-лесно ще разбереш. Ако не ти хареса винаги може да напуснеш. Ако пък се задържиш ще понатрупаш опит при работата с клиенти, който ще ти е полезен не само при кандидатстване на друга работа или длъжност, но и в живота.

Това е най-лесното , въпросът е , че в момента съм в такъв етап , че от доста места ми звънят . Дилемата е кое да избера .

Технополис ме ''грабна'' , защото постоянно разправят за възможност за изкачване в йерархията , възможност за повишаване на заплатата и т.н . От тая гледна точка ми се щеше да чуя някой , който да сподели от първо лице как вижда нещата :)

Не зная от къде сте и за кой град говорите - важно е!

Ако във вашият град оперира Франчезьор - бягайте далеко, а, ако ли не, то пробвайте, но не очаквайте много!

Моя грешка , че не съм споменал . Става въпрос за магазина в Paradise Center в София :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами говори с хората от отдела в София, те може би ще ти споделят как стоят нещата.
Ако не е тайна какви са другите работни места които ти предлагат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами говори с хората от отдела в София, те може би ще ти споделят как стоят нещата.

Ако не е тайна какви са другите работни места които ти предлагат?

Съмнявам се , че хората от отдела за наемане ще изкарат черните ризи на магазина , ако има такива . Точно затова искам да чуя мнение на бивш или настоящ служител . Пропуснал съм да спомена , че става въпрос за позиция ''Продавач-консултант'' също .

Едното предложение е рецепция в хотел , но то все още не е потвърдено , тоест изчаквам обаждане . Другото е в сайт , но там парите са делеч по-малко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка , че не съм споменал . Става въпрос за магазина в Paradise Center в София :)

Тогава не се двоуми и пробвай, но както казах, не очаквай много!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава не се двоуми и пробвай, но както казах, не очаквай много!!!

При 500 лв заплата , не са ми особено високи очакванията . То е ясно , че парите не са много , по-скоро ме интересува самото естество на работата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре в магазина бива но ако ти предложат да започнеш в склада бягай надалеч  . През повечето време ще мъкнеш хладилници и перални по етажите на блокове и кооперации и ако не си някой як дангалак с празна глава ще ти се види голям зор . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре в магазина бива но ако ти предложат да започнеш в склада бягай надалеч  . През повечето време ще мъкнеш хладилници и перални по етажите на блокове и кооперации и ако не си някой як дангалак с празна глава ще ти се види голям зор . :)

Не , не , никакви складове . Лятото достатъчно мъкнах куфари на разни американски дебелаци с извинение , стига ми толкова . Продавач-консултант е позицията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, какво да очакваш! 

Има някаква бонусна система ,която ще те държи в конфликт с всички като за начало - така е със "зайците".

Инак, трябва да убеждаваш и продаваш! Добре ще е да се сприятелиш с някой от банките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, какво да очакваш! 

Има някаква бонусна система ,която ще те държи в конфликт с всички като за начало - така е със "зайците".

Инак, трябва да убеждаваш и продаваш! Добре ще е да се сприятелиш с някой от банките!

Да , казаха ми за бонусната система . От това , което ми обясниха обаче , не мисля че би могло да се стигне до конфликти .

Тоест , бонусите идват от някакви застраховки , които се продават , те ги наричаха по някакъв определен начин , не си спомням точно как . Не ми стана много ясно , та ако ти имаш информация , ще се радвам да разбера . Ако не ще ги питам пак тях .

В общи линии , ако имаш повече продажби , имаш повече заплата . А това за банките не го разбрах .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това за банките не го разбрах .

Принципа е такъв т.е . продаваш повече - получаваш повече! Бонуса обаче е екипен т.е. ако работите 3-ма на сектор "Телевизори", то мисля, че след това се дели между 3-мата, та от тук и конфликта за това кой работил повече и кой не!

Това обаче трябва да уточниш на място! 

Сега това за банките т.е тези които раздават стоковите кредити в магазина. 

Ще е от полза да имаш "приятел" защото така ще си увеличиш и продажбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципа е такъв т.е . продаваш повече - получаваш повече! Бонуса обаче е екипен т.е. ако работите 3-ма на сектор "Телевизори", то мисля, че след това се дели между 3-мата, та от тук и конфликта за това кой работил повече и кой не!

Това обаче трябва да уточниш на място! 

Сега това за банките т.е тези които раздават стоковите кредити в магазина. 

Ще е от полза да имаш "приятел" защото така ще си увеличиш и продажбите.

Това за стоковите кредити в магазина очевидно са пропуснали да ми го обяснят . Каква им е идеята на тях ?

А иначе силно се надявам да не си прав за разпределянето на бонусите по този начин , защото наистина ще е ужасно глупаво ако така стоят нещата ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за стоковите кредити в магазина очевидно са пропуснали да ми го обяснят . Каква им е идеята на тях ?

Просто е. Те продават своята стока - кредит , а ти своята пр. телевизор! Така всички във веригата са доволни.

Стоката закупена с кредит се явява нещо като бонус спрямо кешираната стока! Ако ти нямаш приятел, представител от тези банки в магазина, но твоя колега има, то той естествено ще реализира повече продажби спрямо теб! От твоя колега пък консултантите от банката ще очакват същата услуга т.е да препраща неплатежоспособните клиенти при кредитните консултанти. Т.е хората от банката ще пренасочват клиенти към товоя колега, а той към тях! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е. Те продават своята стока - кредит , а ти своята пр. телевизор! Така всички във веригата са доволни.

Стоката закупена с кредит се явява нещо като бонус спрямо кешираната стока! Ако ти нямаш приятел, представител от тези банки в магазина, но твоя колега има, то той естествено ще реализира повече продажби спрямо теб! От твоя колега пък консултантите от банката ще очакват същата услуга т.е да препраща неплатежоспособните клиенти при кредитните консултанти. Т.е хората от банката ще пренасочват клиенти към товоя колега, а той към тях! 

Как удобно за пропуснали да ми го споменат това нещо . С други думи трябва да гледам да си създам приятелство в тази банка и да имам човек , на който да препращам неплатежоспособните , а той да ми връща услугата . Благодаря ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснали са да ти споменат, защото правилата в някои магазини (а до колкото знам Технополис е от тях) забраняват да се месиш в работата на кредитите т.е. нямаш право да препоръчваш определен кредит или да обясняваш за схеми на погасяване и т.н., както и кредитните консултанти не трябва да ти се месят в твоята работа когато се опитваш да продадеш нещо ... Това ест. не означава че не можеш да се сприятелиш. Просто ако има забрана трябва да внимаваш, най вече трябва да се пазиш от другите кредити с които не си приятел защото те може и да почнат да ти правят проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснали са да ти споменат, защото правилата в някои магазини (а до колкото знам Технополис е от тях) забраняват да се месиш в работата на кредитите т.е. нямаш право да препоръчваш определен кредит или да обясняваш за схеми на погасяване и т.н., както и кредитните консултанти не трябва да ти се месят в твоята работа когато се опитваш да продадеш нещо ... Това ест. не означава че не можеш да се сприятелиш. Просто ако има забрана трябва да внимаваш, най вече трябва да се пазиш от другите кредити с които не си приятел защото те може и да почнат да ти правят проблем :)

E , то е ясно , че аз няма да викам пред всички какво правя . Очевидно , че ще се опитам да ги направя нещата така , че да не бие на очи . И все пак , редно е да се знаят тези неща . Добре , че сте вие да разясните :)

А за да не отварям нова тема , някой има ли идея как стоят нещата с издаването на бележка от психодиспансер , че не се водя на отчет при тях ? Къде трябва да отида и колко струва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...