Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за чертаене на графики

BANKATA

Препоръчан отговор

Здравете.

В момента чертая графики на WORD, само че в момента ми се налага към същите тези графики да се чертаят разни допълнения които искам да ги правя на аутокад. В самия аутокад не можах да намеря графики, пробвах копиране на графиката от WORD но е много размацана. Мисля си че за да стане това което искам графиката трябва да излиза във векторно изображение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравете.

В момента чертая графики на WORD, само че в момента ми се налага към същите тези графики да се чертаят разни допълнения които искам да ги правя на аутокад. В самия аутокад не можах да намеря графики, пробвах копиране на графиката от WORD но е много размацана. Мисля си че за да стане това което искам графиката трябва да излиза във векторно изображение.

В ексел не искаш ли да ги правиш? Всякаква графика може да се постигне там. Ако линкнеш ексела в уърда, после като я промениш в ексела само ъпдейтваш линка, което по дифолт е автоматично мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да уточните за какво става въпрос.

Ако, не са обикновени блок схеми, то използвайте Microsoft Visio.

Той позволява лесно прехвърляне/вмъкване в MS Word.

Ако е нещо специфично/графиките се чертаят със специализирана програма/софтуер.

П.П. за Autocad, немога да помогна, тъй като имам почти никакъв опит с програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за синосуидални графики примерно Polynomialdeg2.png

Само че след това към тях има има разни допълнения (ъгли, допирателни, част от стойностите взети от графиката се използват за формули) затова искам да ги правя на аутокад, понеже там ми искарва стойности до 2 числа след десетичната запетая и сметките се получават много точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Main1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравете.

Не разбрах - ти ли искаш да я правиш на AutoCAD, или изходния файл трябва да е dwg ??

Може да вмъкнеш почти всичко в чертеж като OLE object.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване