Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптопът не работи на ток

Twingo™

Препоръчан отговор

Здравейте!

Попадна ми един стар лаптоп fujitsu L1300. Казаха ми, че не работи и че имал повредена мрежова карта, но исках да го пробвам. Понеже нямам оригинално зарядно, го включих към тока с такъв адаптер (настроен на 12V), но при включване издържа много малко време (различно, в зависимост от това колко време съм го оставил да зарежда). Светещия индикатор мига между батерия и ток, ако махна батерията, изобщо не се включва. Имате ли идея от какво може да е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От изключително ниския ампераж на адаптера. Ако оригиналното му зарядно е на 12 волта и батерията става има шанс като го оставиш 12 часа да я зареди, колко е оригиналното зарядно?

ПП: Оригиналния адаптер е на 19 волта,80 вата(май). С този , който пробваш няма да стане :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е адаптер/зарядно за лаптоп и 12волта са му доста малък волтаж за да го подкара нормално, да не говорим за тока (А), който му доставя този адаптер. По-добре не си играй и му купи някакво свястно зарядно за лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20V.

Потърси познат с Амило, пробвай адаптера. Ако стане и ти е на аванта сложи му usb-lan и имаш нет. 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бе...

При волтаж по-нисък от 17 и нещо, биоса директно ще накара захранващата схема да отреже зарядното и лаптопа ти изобщо няма да трепва, че се зарежда/работи и няма да се консумира никакъв ток от него. При най-масовите Compal-ски дъна е така. И при тебе трябва да е така. Няма такова нещо като лаптопа ми бачка на 12 волта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20V.

Виж колко еднородни зарядни(токоизправители) има за модела , много от които струват по магазините 30 лева. Имаш подарък - лаптоп - какво ти пречи да си вземеш едно импулсно захранване и да си решиш проблема. За Wi-Fi? Дечев ти е написал, но един адаптер на TP-Link 722 с антенка ще те устрои напълно и ще си...щастлив! Ето линк за изправителя от България:  http://bgachipset.com/zarqdno-za-fujitsu-siemens/%D0%B7%D0%B0-fujitsu-siemens/amilo/L1300

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата: Амило Про - железни. Такъв с Центрино, 1GB рам, W7 32 все още работи перфектно и никога не ме е предавал. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махни ги тия стърчащи работи. Fucking грозно и отвратително е.

На тоя лаптоп, най-вероятно WLAN картата му е на дъртия PCI слот, което малко усложнява работата. Но все ще намериш в преебалника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това адаптерче може да си захрани мини радио, но не и лаптоп.

Оригиналното зарядно е било нещо подобно на http://www.amazon.co.uk/LAPTOP-CHARGER-ADAPTER-FUJITSU-L7310GW/dp/B00IZDJL0E19V, 3.42А.

Цяло чудо е как не се е повредило нещо от експерименти. А какво би станало ако беше объркан и поляритета му?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това зарядно от линка много не ми вдъхва доверие дори не искам да виждам такова пред очите си . Моето на HP си е най-готино от години го ползвам и няма ядове .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето дъна си имат защити от обърнат поляритет, нищо няма да му стане.

И не, нищо няма да се повреди, защото с това напрежение, дъното директно ще го отреже и лаптопа няма да трепне, че се зарежда или прави нещо.

Така е, също така има и защита срещу по-високо напрежение. На моя лаптоп напрежението също е 19V, по погрешка два пъти съм го включвал на по-високо. Само премигва и угасва, но без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при по-ниско напрежение пак се гаси. При Compal-ските дъна е така, даже и в схемата им е описано всичко. Миналния Vin, който позволява захранващата схемата е 16.97 волта, за максималното мисля, че беше към 21, не помня и ме мързи да ме проверявам пак.

При тия дъна, с калпави адаптери с "мръсен" ток, лаптопите буквално отказваха да се зареждат. Най-масово при Ейсърите с боклучави адаптери на Lite On с подути кондери, лаповете въобще не трепваха на батерия и трябваше да се сменят, за да пробачкат.

Така, че за Compal дъна съм пресигурен.

За HannStar и GCW дъната при по-старите лаптопи, при тях мисля че нямаше такова нещо, само от обратен поляритет. Но сега масово всички дъна в лаптопите се произвеждат от Compal.

И пак не разбрах с какво сгреших, че този индивид да започне да ме лае. Абе заеби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-тънко ще мине с някакъв универсален адаптер - но не знам колко време ще изкара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Ще потърся зарядно от някой лаптоп за части :)

Успех, но зарядните са по-кекави от лаптопите. На моя това му е четвъртото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш без проблеми да използваш някое зарядно на 19V, без значение за какъв лаптоп е. Режеш му кабела в края и си запояваш буксичката за твоя.

Ако ще си купуваш ново или ще търсиш втора ръка, само гледай да не е на Lite On, че са схвръх-мега убийствени боклуци-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това адаптерче може да си захрани мини радио, но не и лаптоп.

Оригиналното зарядно е било нещо подобно на http://www.amazon.co.uk/LAPTOP-CHARGER-ADAPTER-FUJITSU-L7310GW/dp/B00IZDJL0E19V, 3.42А.

Цяло чудо е как не се е повредило нещо от експерименти. А какво би станало ако беше объркан и поляритета му?

Мисля че поляритета е стандартен за повечето (ако не за всички) иначе си прав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване