Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Процесор с висока температура Intel Core2 Duo E8500

megfili

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,пак имам проблеми  с новия ми процесор Intel Core 2 Duo E8500.

Наскоро проверих чрез AIDA64  Температурата на процесора ми е тревожно висока.

Обащата температура е 65 градуса ,а поотделно ядрата 92-95 'градуса.

При покой същата работа.

Сложих допълнителен вентилатор да извежда въздуха навън от кутията това помогна на дъното и харда но не и на процесора.

Това според вас нормално ли е и дали съм го повредил вече .

post-228638-0-65881700-1417814683_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално разбира се. Върти ли се вентилатора на процесора? Ваден ли е скоро този процесор за почистване и смяна на термопаста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли си го повредил. Процесора тротва при тия високи температури. Но не ми се връзва нещо "нов процесор" с "Е8500". На старо ли е взет и кой го монтира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Core 2 Duo E8 серията са едни от най-студените процесори дори и при пълно натоварване!

Карам вече няколко години с Е8400 и това са ми наблюденията. Вероятно не добре поставено охлаждане е проблема, както и дали има и каква е пастата.

Третият вариант е дефектирала бройка, вследствие на оверклок, тъй като тези процесори са прословути с възможностите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да на старо е взиман доста добър е но утре ще го отворя да видя да сменя пастата.

Ползвам паста на медна основа.Имам и силиконова но се колебая дали да ползвам такава.

Преди бях със Селерон Е1200 ползвам неговото охлаждане .

Вече си поръчах Cooler Master охлаждане да видим дали ще има подобрение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване