Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ChrisJobs

Няколко въпроса за настройка на Dual Monitors

Препоръчан отговор

Здравейте,
Днес си взех втори монитор и имам няколко въпроса.

QuJrgeg.jpg

И двата са 21,5", и двата са FULL HD резолюция. Този в ляво е свързан чрез HDMI за видеокартата (AMD R9 270X Toxic), а този в дясно чрез DVI кабел (Като накрая има преходник от DVI към VGI, защото видеокартата има 1х HDMI и 2x VGI входа).
Първо: Искам да направя така, че цветовете, яркостта, контраста и всичко друго на двата монитора да са еднакви. Правих настройки и на двата монитора, но предполагам този в дясно е така защото е свързан с VGI.

Второ: Как мога да направя настройките на някоя игра (CS:GO, LOL, FAR CRY 4...) да се вижда и на двата монитора едновременно? В момента се вижда само на основният монитор, а другият си стои на десктопа.

И трето: Ако взема преходник от HDMI към VGI ще бъде ли по-добра картината?
Благодаря!

Редактирано от ChrisJobs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П: Намерих отговори на въпросите.
Имам друг въпрос: Когато пусна някоя игра, двата монитора се дублират, как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделиш ли как им изравни настройките за картината? Двата монитора и като модел ли са еднакви?

Правио ли разбирам, че видеокартата ти има 2 VGA изхода + 1 hdmi?

Извън играта мониторите не се дублират - така ли? Не съм сигурен, предполагам че самата игра трябва да има такава опция. Другият вариант е от панела на видеокартата - също предполагам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторите са различни. И двата са LG и двата са 21,5", но са си различни модели. Видео картата се оказа, че са 1 HDMI и 2 DVI. Извън играта не се дублират. Настройките долу горе ги оправих от настройките на win и настройките на мониторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да задам и аз няколко въпроса. В момента сложих LG-то от подписа ми до основния ми монитор. Има ли някаква възможност под Win7 Home да се направи така, че на двата монитора да има различна картинка за тапет, картинката да е една и съща, но с различни размери или пък на втория монитор изобщо да няма? В момента изглежда грозно, защото резолюциите са много различни и на единия монитор картинката е достатъчно малка, а на другия е отрязана.

Може ли също лентата със задачите да се продължи към втория монитор? Специален софтуер ли трябва или нова версия на Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да задам и аз няколко въпроса. В момента сложих LG-то от подписа ми до основния ми монитор. Има ли някаква възможност под Win7 Home да се направи така, че на двата монитора да има различна картинка за тапет, картинката да е една и съща, но с различни размери или пък на втория монитор изобщо да няма? В момента изглежда грозно, защото резолюциите са много различни и на единия монитор картинката е достатъчно малка, а на другия е отрязана.

Може ли също лентата със задачите да се продължи към втория монитор? Специален софтуер ли трябва или нова версия на Windows?

Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен по някаква причина не работи - сменя ми тапета на основния монитор(което не ми трябва), а на другия няма нищо.

Имам и един по-общ въпрос по темата. В момента сложих втория монитор(LG L1932P) по този начин(завъртян портретно), защото нямам достатъчно място на бюрото. Иначе мисля вместо него да взема един 19 инчов Дел IPS. Какво се получава обаче: основният монитор има резолюция 2560х1440 и размер на пиксела 0,23 мм, а вторият монитор - 1024х1280 и размер на пиксела 0,294 мм. Съответно като прехвърля елемент(прозорец, икона) на втория монитор - той изглежда значително по-едър. Тоест пространството там се използва по-малко ефективно. Например там се събира прозореца на аудиоплейъра/онлайн радиото, калкулатор и под тях например една отворена папка. Мисля че би могло да се влияе с DPI, но нито в системните настройки, нито в Catalyst виждам възможност тази стойност да се задава различна за двата монитора.

След кратка проверка останах с впечатлението, че всички 19 инчови монитори с резолюция 1280х1024 имат същата стъпка - 0,294. Колко е вероятно в близко бъдеще да се появят(ако няма такива в момента) 19 инчови монитори с малка стъпка на пикселите, тоест - с по-висока резолюция?

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...