Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Болки и слабост около коляното

vivio

Препоръчан отговор

Здравейте, вече близо 2 месеца ме боли около коляното, ходих на 2 невролога и 3 ортопеда, но те въобще не ми обръщат внимание и казват че ако не е подуто съм здрав, не ми изписват снимки, а ставам по-зле.

Всичко започна когато ми изгориха с азот кокоши трън, 3 седмици се наложи като ходя навън, с левия крак да стъпвам само с пръсти без пета. След тези 3 седмици, като почнах да вървя нормално ме заболя главно над и под коляното. Когато ме болеше само единия крах, с него можех да вървя назад, като стъпвам само с пръсти без пета, ако стъпя с пета усещам нещо като ток над капачката, която бола е за части от секундата и дори понякога не мога да възприема къде е болката.  2 седмици не излизах от вкъщи, движех се само назад и ме заболя и десния крак по съшия начин. До момента са минали близо 2 месеца и не мога да вървя. Вървя около 10-100 метра не ме заболява и не мога да стъпвам. Когато легна и си изпъна и отпусна краката ме боли леко под капачката и след 5-20 минути пак ми изтръпва някое сухожилие. Както е на снимката очертаното около капачката е лека болка и напрежение когато съм с легна с изпънати и отпуснати крака. Останалите кръгчета са болки когато вървя. Болката идва по-късно ако вървя със свити крака, с също като че ли самите сухожилия, които са свързани с капачката (квадрицепса и долното сухожилия) нямат сила и напрежението което е върху тях по време на вървене е все едно вървя със 30-40 килограма повече.

Това може ли да е възпаление предна кръстна връзка, която да предава болката на всички сухожилия? Когато съм с отпуснат опънат крак, капачката  ли върху предната кръстна връзка ли пада, че да ме боли?

post-343196-0-33433300-1417869070.jpg

post-343196-0-33433300-1417869070_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш някакъв нерв, който не е добре. За невролог си, според мен.

Знам един много добър, но работи на частно.  От къде си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Ямбол съм ходих вчера в стара Загора, сложи ми инжекция до коляното подкожна но няма големи очаквания. Там и при невролог ходих те с някакви чукчета правят елементарни неща, при които трябва да имам проблеми с цялата нервна система че да ми изпишат диагноза.

Иначе аз питах един приятел, рехабилитатор, той каза че нервите, до ставите са за ортопед, а тези в кръста са за невролог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нерв или претоварен/наранен/скъсан мениск (кой от двата е можем да гадаем), ЯМР ще каже най-добре но си е цифра...

Да а тъпаците "лекари" не искали да го изпишат защото изписвали само хуспитализирани, т.е. преди операция. Ако си здравно осигурен за да ти го изпишат трябва вече да станеш в инвалидна количка и за операция. Така ми казаха лекарите във стара Загора, което беше върха на простотията. Баща ми искаха да го оперите но не дадохме и каза че преди него отивал на резонанса едно момче което цялото се тресяло  (нещо от кръста) и му сложили упойка за да може да му направят снимка. Е това се казва здравеопазване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да а тъпаците "лекари" не искали да го изпишат защото изписвали само хуспитализирани, т.е. преди операция. Ако си здравно осигурен за да ти го изпишат трябва вече да станеш в инвалидна количка и за операция. Така ми казаха лекарите във стара Загора, което беше върха на простотията. Баща ми искаха да го оперите но не дадохме и каза че преди него отивал на резонанса едно момче което цялото се тресяло  (нещо от кръста) и му сложили упойка за да може да му направят снимка. Е това се казва здравеопазване.

Имам същия случай във Варна - ГП-то ми, който си ми дава направления, само да си поискам ми каза: "Трябва да умираш, за да ти пусна направление за ЯМР". А проблема си ми бяха мениските, и то само предния на левия крак...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Най сетне ходих на магнитен резонанс имал съм „ограничено скъсване на задния рог на медиалния менискус”, т.е. малко скъсване на крайчеца на менискуса. Май ще трябва да ходя при Антон Георгиев, иначе някой чувал ли е леки скъсвания на менискуса да се оправят само с хранителни добавки? А лошото е че резонанса ми беше само на левия крак, а мен ме болят двата, както има в десния не се знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Greak
      Здравейте. От по-миналата година (лятото на 2010) си претоварих левия крак и след 1 седмица ненормални болки (не можех да ходя) разбрах, че имам Симптома на Осгот Шлатер. За тези които не знаят какво е това, това е нещо като изместване на капачката или костта на коляното, в повечето случай се появява и на двете колена - аз имам на лявото и съвсем малко на дясното. В момента не мога да тичам, да клякам, да карам колело и изобщо всякакви физически упражнения... Въпросът ми е: Има ли как да се махне тази отврат от колената ми, било то с кремове, различни упражнения, наколенки....? В момента съм принуден да не правя нищо...
      Някои казват, че ,,болестта'' трае 2 години, но май не е вярно, минаха 2 години от както ми се появи. В момента заради това едвам се мърдам, дори като ходя ме боли понякога

Още за Осогот Шлатер: http://en.wikipedia....hlatter_disease
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване