Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да сменя процесора на лаптопа си ?

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да попитам дали мога да заменя сегашния ми процесор с по-мощен и нов ? 
Лаптопа е Acer Aspire 5750ZG , характеристики : 
- процесор - B960 
- RAM - 6 GB 
- Видеокарта - вградена Intel HD 3000 + Nvidia GeForce 610М ( мисля ,че е 2GB ) 
Качил съм снимки !! 

post-355068-0-17939500-1417883951_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, ако процесора е запоен за дънната платка няма да можеш.

Според мен няма смисъл от смяна на процесор на лаптоп, както гледам сега не го ползваш за игри, кажи за какво ти е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, ако процесора е запоен за дънната платка няма да можеш.

Според мен няма смисъл от смяна на процесор на лаптоп, както гледам сега не го ползваш за игри, кажи за какво ти е ? 

Мисля , че процесора не е запоен за дънната платка . Мисълта ми е дали може да смени ( ако не запоен разбира се ) , и с какъв процесор мога да го сменя  ? А що се отнася до това за какво ми е , ами да ти кажа просто съм решил да го ъпгрейдна малко , играя много рядко игри .  Ако се смени процесора , предполагам и вентилатора трябва да сменя или ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалете си AIDA 64 и качете снимка на раздел System summary, както и раздел-а CPU

Заповядай 

post-355068-0-30021400-1417891910_thumb.

post-355068-0-47729900-1417891912_thumb.

post-355068-0-33743500-1417891914_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, процесора не е запоен за дъното и може да се подмени. Това е списъка с поддържани процесори от дъното. Все пак трябва да направите справка и в сайта на производителя на лаптопа, например да се свържете с техният съпорт. Трябва да се пита за БИОС съвместимост - може да се наложи да обновите БИОС или да даунгрейднте БИОС, за да сложите някой от тези процесори. След като иамте отговор и на този въпрос, имайте предвид, че има няколко важни момента:

1. С по-мощен процесор е възможно лаптопа да грее повече. Трябва да се уверите че охлаждането ви е добро.
2. Желателно е процесорите да са с еднакво TDP, като сегашният ви има TDP от 35 вата.

3. Възможно е захранването да не може да подава достатъчно ток за новият процесор. Проучете този въпрос, може да го отправите отново като запитване в писмото до съпорт-а.

Общо взето за това се сещам в момента, като искам само да добавя, че ако правите ъпгрейда с цел игри, то той е напълно безмислен, тъй като видеокартата е пълна скръб, а тя вече е много малко вероятно да може да се смени (а и да се смени, това вече ще доведе до почти 100%-ви проблеми с охлаждането).

ПС: Като купувате процесора, да не забравите да проверите сокета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване