Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с мощна антена за интернет 9900000GN

Препоръчан отговор

Предоставиха ми въпросната антена .Която е за външен монтаж. Но, според мен има проблем с драйверите.

Защото в комплекта (в диска с драйверите) нямам за чипа RTL8188RU, а тези:

82b3dd55dcafed60.png

И съответно инсталирах, най близките: RTL8188cus. Както и софтуера и. Но без успех.

Дали са за x64, има в диска тази папка, дали са точните е друг въпрос...

Инсталирам на лаптоп с Windows 7 x64 bit.

Освен това мини USB жака не прави добър контакт според мен, про свързването със антената.

Прави ми впечатление, че самата антена е много лека, дали има вътре "нещо", кой знае. Не е моя за да я разглобя.

Очаквам предложения за намиране на решението, как да проработи антената.

П.П. Според мен каузата  на "китаеца" е изгубена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в какво се изрзява проблемът?

В диспечера на устройства има ли ! на Network adapter? Щракни с десен бутон по него и избери Update Driver Software->Browse...->щракни бутон Browse и посочи DVD устройството и щракни ОК.

Как реши, че чипът е RTL8188CUS?

Driver

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук има драйверите за този Реалтек Software . Със тази антена и софтуера който върви със нея няма да разбие и кокошарника на село камо ли  на някой  мрежата  криптирана със WPA 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Антената не струва.

Драйверите от са качени ръчно през Device Manager:

f2a216c71cec0b88.png

Но, се оказва, че е  само g стандарт 54mbps. Чипа излезе друг: RTL8187 (тествах и с другата разновидност на драйвера, накрая с различните букви), а не както го дава "китаеца" : RTL8188

Намира мрежи (и то доста) ,но не иска да се свърже със двете отключени мрежи които "хвана". Тествах е със моята, която излъчва,както g, така и n. Въвеждам  паролата и нищо.

Използвам  стандартия софтуер вграден в ОС за безжични мрежи. Изключих и вградената безжична карта на лаптопа, но пак не се получи.

Яжно толкова си може въпросното устройство.

Между другото, човека искаше да го използва не за разбиване на пароли а хващане на отключени.

Как реши, че чипът е RTL8188CUS?

На кутията на антената пише това. Но и то се оказа невярно.

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат!

А, на тези които искат да си купят подобно устройство/адаптер, ще кажа да не си дават парите на вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чипът ти е:
Realtek 8187L

Търси драйверът си тук:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PFid=1&Level=6&Conn=5&ProdID=36&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#361

Теглиш за:
RTL8187L

UI and Driver auto installation package(support XP/Vista/Win7)(Beta)

1316(Beta)

Устройството си е добро и скоростта му е такава.

Не може всеки да работи с каквото му падне.

Има си начини, има си драйвери, има как да се засече чипът.

Не може всичко наизуст да става.

Този чип е известен с това, че поддържа някои екстри за хакване на сигнали и е един от най-добрите и евтини в момента.

С RTL8188CUS, нищо не можеш да хакнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйвера съм го инсталирал вече. Имаше го и в диска, който върви с устройството. Но, не иска и не иска да се свърже с моята мрежа (с wpa2 криптиране е).

Утре, ще тествам със други свободни мрежи (за последно), да видим. Но ми се струва, че няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйвера съм го инсталирал вече. Имаше го и в диска, който върви с устройството. Но, не иска и не иска да се свърже с моята мрежа (с wpa2 криптиране е).

Утре, ще тествам със други свободни мрежи (за последно), да видим. Но ми се струва, че няма да стане.

Tази антена е много стар модел,на който липсва „n“ стандарт.Затова няма да може да се свързва с твоята мрежа,която е с WPA2-PSK.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не се е инсталирала някоя екзотична безжична услуга с драйвъра. Виж WLAN AutoConfig стартирана ли е. Изтрий безжичната мрежа от управление на безжичните мрежи и пробвай да се свържеж отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този чип е известен с това, че поддържа някои екстри за хакване на сигнали и е един от най-добрите и евтини в момента....С RTL8188CUS, нищо не можеш да хакнеш.

Устройството не струва и цялото му продуктово представяне е долна и мръсна измама.

Между другото, човека искаше да го използва не за разбиване на пароли а хващане на отключени.

На кутията на антената пише това. Но и то се оказа невярно.Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат!А, на тези които искат да си купят подобно устройство/адаптер, ще кажа да не си дават парите на вятъра.

Ако човекът искаше антенка, да беше се ориентирал към TPLINK 5210G. Втора ръка - 30лв взех последно едно такова. И действително върши работа за изграждане на мрежа, макар и да има по-добри. За 100лв може да се сдобиеш с Nano Station или дори AirGrid.

А не се свързва към рутера или защото е дефектно или имаш несъвместими настройки. Ако е TPLink в "N" режим - те нещо не се обичат с някои, особено 54Mbps карти. Трябва да се настрои в "G" режим с криптиране WPA-PSK TKIP. За съжаление.

Tази антена е много стар модел,на който липсва „n“ стандарт.Затова няма да може да се свързва с твоята мрежа,която е с WPA2-PSK.

Всяка карта, която поддържа 802.11g би трябвало да може да се свързва към WPA/WPA2 PSK TKIP/AES. Това за старата карта е общо взето изсукано от пръстите. Иначе по описание уж поддържа LiteN.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само хора които са пълни лаици  за кодирането на мрежите биха си взели подобен боклук  с надеждата ,че ще муфтят комшията . Отделно от това още не е  мосово пуснат продукт който с 3 клика на мишката да разбива  128 битови пароли на мрежи. Дори да   си кажа половината парола на някой пак ще му трябват  10 години да открие другите 8 знака . Да не говорим ,че се сменя за секунди  ако е пуснато динамично генериране  на всеки 30 минути и само собственика на рутера  може да ползва интернета. Отделно от това има защити по мак адрес,VPN  ,шейпъри и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутерът ми е Tenda 311R. който излъчва/разпръсква както G, така и N стандарт.

Днес пробвах със две свободни мрежи G стандарт, и пак не се свързва.

Относно криптирането, "китаеца" е написал (на кутията), че работи и с wpa2 криптиране.

Но, и то е толкова вярно колкото ,че е 150 Mbps, както и че чипът е RTL8188RU.

С една дума пълна измама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно криптирането, "китаеца" е написал (на кутията), че работи и с wpa2 криптиране.

Но, и то е толкова вярно колкото ,че е 150 Mbps, както и че чипът е RTL8188RU.

С една дума пълна измама.

Гледам - от линка, дето си го дал в първия пост - на тая "маймуна" и дават 48 dB.  Ти замислял ли си се, защо TPlink на 2,5 GHz-овите антени дават 24 dB ?? Повече децибели са на 5 GHz-овите. Ама всички са реални.

Така и така си прежалил тези пари - можело е да си купиш http://wlan-antena.pazaruvaj.com/tp-link/tl-ant2409b-p38247038/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам - от линка, дето си го дал в първия пост - на тая "маймуна" и дават 48 dB.  Ти замислял ли си се, защо TPlink на 2,5 GHz-овите антени дават 24 dB ?? Повече децибели са на 5 GHz-овите. Ама всички са реални.

Така и така си прежалил тези пари - можело е да си купиш http://wlan-antena.pazaruvaj.com/tp-link/tl-ant2409b-p38247038/

Тя антената не е моя. Дадоха ми я само да я инсталирам и настроя на един лаптоп.

Вече си е взеха за да правя други тестове. Пък нямам желание, като видях що за "чудо" на техниката е.

Иначе, си имам TP-liink TL-WN722N на настолния. Който го ползвам и в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя антената не е моя. Дадоха ми я само да я инсталирам и настроя на един лаптоп.

Вече си е взеха за да правя други тестове. Пък нямам желание, като видях що за "чудо" на техниката е.

Иначе, си имам TP-liink TL-WN722N на настолния. Който го ползвам и в момента.

Сори, ако нещо - ориентиран си. TL-WN722N - може да е най-ниския клас, ама си е клас(а)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая антена TPLink действително е само антена. Която се закача към радио. Сама по себе си не може да свърши работа без радио. Едно AP TPLink 5210G - 30лв втора ръка. Има си в комплект антена и радио в една опаковка. Е, не е гръмките 48dB, но работи и то сериозно. Китайците от TPLink поне си стоят зад името.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 години по битаците продаваха малки касетофони с гръмки лепенки по тях от рода на 20W, 50W, 100W,... 200W и т.н. Та и тази антена е така. Такава лепенка и кутия имали, такава ѝ сложили. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 години по битаците продаваха малки касетофони с гръмки лепенки по тях от рода на 20W, 50W, 100W,... 200W и т.н. Та и тази антена е така. Такава лепенка и кутия имали, такава ѝ сложили. :)

Прав си. Много хора въобще не си представят какво е 48 децибела в радиоразпръскването, камо ли усилване на антена до прословутите 48 децибела. Сериозните фирми едва достигат 15 децибела, а в някаква плевня направили такова чудо. Тези децибели хептен за нищо ги нямате а и много от Вас въобще не знаят какво се мери с тях.Постът ми не е лично към теб. Просто се съгласих с примера, който си написал. А и питащият не е вчерашен, за да не ги знае тези неща , в което съм уверен.Темата миу беше евентуално за посочване на драйвер.

"Така и така си прежалил тези пари - можело е да си купиш http://wlan-antena.p...409b-p38247038/"

Това е много по- реално в технически характеристики , сравнено с посочения "експеримент."

Честотен обхват  2.4 GHz Усилване  9 dBi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много  нашенци в чужбина  си  взимат тия  антени с надеждата,че като се местят от град на град  ще могат да  взимат незаконно интернет от  близкото кафе или комшията. Понеже там услугите масово са на модеми или боксове интернет+ телевизия  и се чака  бая  да дойдат техниците да го монтират.  Дори и да си купи човек качествена антена  то ще трябват и много знания и опити докато   налучкат на някой паролата и това ще трае точно 3 дена в най добрия случай. Всичките рекламирани антени от тоя тип  са пълен  буклук  и вече никой  не си заключва мрежата само с WPA  от поне 2-3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте аз съм в чужбина и до сега  съм изгорил 2китайчета (антени )едната е с чип Реалтек 8187 а другата е Ралинк 3070 усилват и двата чипа усилват обхвата 2-3 пъти повече от вградената антена на лаптопа .

А за разбиване на пароли WPA с WPS се рабива за 30секунди до ----- зависи но най-бързорто е 33секунди ето и една снимка за който не вярва не разбирам много от антени само споделям

post-216948-0-78242900-1427476910_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм в чужбина и до сега  съм изгорил 2китайчета (антени )едната е с чип Реалтек 8187 а другата е Ралинк 3070 усилват и двата чипа усилват обхвата 2-3 пъти повече от вградената антена на лаптопа .

А за разбиване на пароли WPA с WPS се рабива за 30секунди до ----- зависи но най-бързорто е 33секунди ето и една снимка за който не вярва не разбирам много от антени само споделям

Първото нещо, което правя, когато инсталирам рутер е да му спра WPS-а. А има по-стари рутери, които въобще нямат такава функция WPS. WPS е най-слабата точка, понеже се генерира PIN, който е набор от цифри. Може много лесно да се brute force-не.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но тука нета е на ADSLarrow-10x10.png и рутерите ги слагат тел.компания  на която си  . А и по старите рутери са с wep кодиране повечето до колкото знам ,но има и нещо друго WPA-PSK или WP2-PSK пак става с добър речник ,но за БГ речник на кирилица или с бг имена няма мисля че , но не съм сигурен . Това ще кажат по разбиращите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване