Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Забиване и син екран, дали е от захранването?

TheLion17

Препоръчан отговор

Добър ден,

От около 2 месеца имам проблем с компютъра. Компютърът забива и се чува от колонките звук "ЗЗЗЗ". Първоначално мислех, че е от windows-а, защото го бях натъпкал с глупости, но наскоро го преинсталирах и това продължи. Случва се поне по веднъж на ден, най-често докато гледам видео в тубата или стрийм в twitch tv. Започвам да се съмнявам дали не е от захранването, защото този проблем се появи, когато си смених процесора и сложих още RAM. (да, знам че ъпгрейдът е безмислен, но тогава не разбирах много от хардуер)

И вчера си цъках CS:GO, когато заби, появи се син екран и пишеше "Dumping physical memory to disk". Изчаках да приключи и се рестартира. Забелязах, че кутията отгоре, където е захранването, беше доста топла, а температурите в speccy бяха нормални.(50-65 градуса на процесора и видеото) След това стана пак същото и реших пак да го рестартирам, защото трябваше да погледна нещо доста важно. Рестартирах го и докато зареждаше windows-а, се чу едно страшно чегъртане в кутията. Веднага го изключих от контакта и си легнах. Днес сутринта го отворих и изчистих от прах, въпреки че нямаше много, защото го чистя почти всеки месец. Направих едно тестово пускане с отворена кутия и забелязах, че перката на захранването въобще не се върти, а чегъртане не се чуваше. Вмомента е с отворена кутия, за да се охлажда по-добре. 

Това ме накара да се замисля дали проблема не е, че захранването не предоставя достатъчно ток на компютъра и заради това забива? Ето параметрите и снимка на захранването. Днес ще взема от приятел един 350 ватов fortron и ще го тествам няколко дни дали ще се оправи проблема. Ако захранването не стане в кутията, какво захранване бихте ми препоръчали, което ще мога да ползвам и в бъдеща конфигурация? Бюджетът ми е около 80-90лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения захранването ще трябва да се смени,но проблема със синият екран може да е:http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/windows-7-blue-screen-dumping-physical-memory-to/9ee57c78-9eb6-4500-b053-280089cfc94c

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това описание по-соро прилича на проблемен твърд диск. Направи една проверка на системния дял:
Start->Seach->напши cmd и като се появи черната икона, щрани на нея и избери Run as administrator.
В новия прозорец напиши
chdsk c:
Ако резултатът ор проверката е ...found errors and cannot continue in read-only mode, копирай долния текст, щракни с десен бутон в черния прозорец и избери Paste. Натисни Enter - компютърът ще рестартира. Иди да пиеш кафе (мляко) и след 20-ина минути се върни :)

echo y|chkdsk c: /F /B & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такамм..

След няколко часа човекът ще ми донесе захранването и ще го изпробвам (някоя по-"тежка" игра, видеота, стриймове, абе като цяло ще гледам да натоваря на макс компа). Ако проблемът продължи да се случва, ще опитам решението на beliakov и ще видим какво ще стане. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво захранване бихте ми препоръчали, което ще мога да ползвам и в бъдеща конфигурация? Бюджетът ми е около 80-90лв.

FD Integra 450W за по-евтино Evga 430W

Сегашното ти е 17А (200W) поне на хартия което принципно е достатъчно за кошника. Горните са 34А и 37А като по-якото е и модулно.

пс. Китайска бомбичка може да доведе до лоши сектори на харда а и надути кондери по-дъното преди да се спомине.

Та захранването и да е сдало багажа не се успокоявай ами провери и харда с HD Tune а дъното го огледай на око.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решението, което предложих, е свързано със здравето на твърдия диск (системния дял). Така, че го направи, без да чакаш да дойде захранването. Да не стане, като дойде захранването да е - имам захранване, имам и нетръгваща ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвахме захранването, влезе перфектно, но компютъра не буутна, което не знам на какво се дължи.

Направих един benchmark с HD Tune. Има ли нещо по-специфично, което трябва да проверя?

А няма ли да е по-добре да си взема 500W EVGA, защото в бъдещето смятам да взимам конфигурация с i5 и 270-ка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали правилно си поставил всички кабели за захранване.Както и всички други кабели.

Проверих три пъти, че дори и пробвах друг захранващ кабел. Интересното е, че лампичката на дъното светеше, а самият компютър не тръгваше. Вече няма значение, защото човекът си взе захранването и вече не е в мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямало е нужда да правите бенчмарк.А е трябвало да проверите за грешки.Както и Health статуса на диска,пак със същата програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

onogondur, TheLion17 е решил, че е захранване и елиминира всички други коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване