Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Закупуване на лаптоп HP COMPAQ 6555B

jorko64

Препоръчан отговор

Искам да си закупя лаптоп 

HP COMPAQ 6555B 

ВТОРА РЪКА.МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МНЕНИЕ ЗА МОДЕЛА И ЕВЕНТУАЛНО КАКВИ СЛАБИ МЕСТА ИМА.ЛАПТОПА Е С 6М. ГАРАНЦИЯ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи за какво ще го ползваш ... и най-вече колко ти е бюджета!

Помисли и за типа диспей - матов или гланцов?

Този модел не е ли с AMD процесор? :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да с АМД ,но не е за мен ,а за жена ми,ще го ползва най-вече за интернет и за някоя малка игричка .Този специално е на цена от 300лв.Аз  си имам Леново Б560 С иНТЕЛ КОР И5 И С ДЖИФОРСКА И СЪМ СИ ДОВОЛЕН,НО ТОЗИ Е ЗА НЕЯ,ЧЕ ИМАШЕ ЕДИН АЙБИЕМ Т43,НА КОЙТО ПО ВСЯКА ВЕРОЯТНОСТ ДЪНОТО МУ ЗАМИНА И СЕГА ДАВА ЗОР,ТА БЮДЖЕТА Е ДО 300ЛВ. ЗА 2РА РЪКА,НО МИ Е ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАМ,ЩОТО ЧЕТОХ,ЧЕ ДАВАТ ТЪМНИ ЕКРАНИ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА

Дисплея на този е 15.6" LED-backlit HD anti-glare 1366x768

Да с АМД ,но не е за мен ,а за жена ми,ще го ползва най-вече за интернет и за някоя малка игричка .Този специално е на цена от 300лв.Аз  си имам Леново Б560 С иНТЕЛ КОР И5 И С ДЖИФОРСКА И СЪМ СИ ДОВОЛЕН,НО ТОЗИ Е ЗА НЕЯ,ЧЕ ИМАШЕ ЕДИН АЙБИЕМ Т43,НА КОЙТО ПО ВСЯКА ВЕРОЯТНОСТ ДЪНОТО МУ ЗАМИНА И СЕГА ДАВА ЗОР,ТА БЮДЖЕТА Е ДО 300ЛВ. ЗА 2РА РЪКА,НО МИ Е ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАМ,ЩОТО ЧЕТОХ,ЧЕ ДАВАТ ТЪМНИ ЕКРАНИ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА

Дисплей15.6" LED-backlit HD anti-glare 1366x768

ПроцесорAMD Phenom II N620 (2.80GHz, 2MB L2)

Памет2048MB DDR3 SDRAM SO-DIMM (Up to 8GB)

Твърд диск320GB HDD Serial ATA

Оптично у-воDVD/RW

ВидеокартаATI Mobility Radeon HD 4250

WirelessBroadcom 802.11a/b/g/n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дисплей15.6" LED-backlit HD anti-glare 1366x768

ПроцесорAMD Phenom II N620 (2.80GHz, 2MB L2)

Памет2048MB DDR3 SDRAM SO-DIMM (Up to 8GB)

Твърд диск320GB HDD Serial ATA

Оптично у-воDVD/RW

ВидеокартаATI Mobility Radeon HD 4250

WirelessBroadcom 802.11a/b/g/n

Като съотношение цена-производителност, че и заедно с гаранцията, е добра сделка!

Но ми се вижда леко рискован като вариант и то за лаптоп 2-ра употреба...

Ако може да се направи компромис до 14-14.1 инча, ще имате повече варианти!

След като е свикнала на Thinkpad, вижте T400 ... По-слаб процесор, но някак си е по-сигурен и ще издържи повече във времето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като съотношение цена-производителност, че и заедно с гаранцията, е добра сделка!

Но ми се вижда леко рискован като вариант и то за лаптоп 2-ра употреба...

Ако може да се направи компромис до 14-14.1 инча, ще имате повече варианти!

След като е свикнала на Thinkpad, вижте T400 ... По-слаб процесор, но някак си е по-сигурен и ще издържи повече във времето!

Благодаря ще погледна спесификацията на т400

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай какъв е статуса(състоянието) на лаптопа ... някои фирми използват букви A и Б, за да може лесно да се определи коземит. състояние на лаптопите!

За да не излиза, че правя реклама, ще ти дам хипотетични варианти, които да те насочат...

Модели, на които козметичния вид е близък до новите:

Thinkpad Т400, P8400/P8600, 2GB, 160GB - 300лв.

Latitude E6400, P8400/P8600, 2Gb, 160GB - 300лв.

HP 6530b(но нисък бизнес клас) - P8400, 2Gb, 160GB - 270лв.

HP 6730b - 15.4, P8400, 2GB, 160GB - 300-310лв.

Thinkpad T400 - P8400, 2GB, 80GB - 280лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай какъв е статуса(състоянието) на лаптопа ... някои фирми използват букви A и Б, за да може лесно да се определи коземит. състояние на лаптопите!

За да не излиза, че правя реклама, ще ти дам хипотетични варианти, които да те насочат...

Модели, на които козметичния вид е близък до новите:

Thinkpad Т400, P8400/P8600, 2GB, 160GB - 300лв.

Latitude E6400, P8400/P8600, 2Gb, 160GB - 300лв.

HP 6530b(но нисък бизнес клас) - P8400, 2Gb, 160GB - 270лв.

HP 6730b - 15.4, P8400, 2GB, 160GB - 300-310лв.

Thinkpad T400 - P8400, 2GB, 80GB - 280лв.

На този пише статус на устройството А.

Това какво ще рече? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези със статус A, имат много добър външен вид, близък до този на новите...

При статус Б, могат да се видят не малко следи от употреба и други изтърквания по корпуса и/или по капака!

Но би следвало, че и А и Б да са напълно изправни и работещи! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези със статус A, имат много добър външен вид, близък до този на новите...

При статус Б, могат да се видят не малко следи от употреба и други изтърквания по корпуса и/или по капака!

Но би следвало, че и А и Б са напълно изправни и работещи! :)

Благодаря ти за изчерпателният отговор! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама е хубаво, да отидеш на място в магазина и да си харесаш! Защото те от един модел, имат не малко бройки и можеш да си харесаш един от многото...

Например модела с по-малко следи от употреба, по-добра батерия и т.н

Проверявай и HDD-та за лоши сектори, преди да вземеш нещо!

Или ако не си от града, в който е магазина, звънни им по телефона и им задавай всякакви въпроси и искай да ти пратят актуални снимки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време хвърлих един компютър с AMD процесор (много греят). Сега незнам дали са оправили този проблем пък и в лаптоп ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване