Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети за нова видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Мисля да си купувам нова видео карта, и имам нужда от съвет, тъй като не знам какво точно ще върви на компютъра ми.

Спецификациите са:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ 2.9 GHz

Nvidia Geforce 7300 GS 256 MB

2 GB RAM

Asus M3N78-EM (с Hybrid SLI)

Не съм си избрала определено модел засега, но бих искала да знам, кои са най-оптималните модели, които биха се сработили гладко със системните спецификации.

Дали ако картата е с DirectX 11.2 или 12.0 би работила на Win 7, работещ с DirectX11?

Също така искам да попитам дали дъното поддържа PCIe 3.0 или само PCIe 2.0? И дали трябва да е само DDR2 или може и 3,4,5...?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете какво е захранването.

Бюджет?

Каква е целта на ъпгрейда?

п.п.Да ви кажа,конфигурацията е доста остаряла вече,и няма смисъл да наливате много пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Мисля да си купувам нова видео карта, и имам нужда от съвет, тъй като не знам какво точно ще върви на компютъра ми.

Спецификациите са:

2 GB RAM

Не съм си избрала определено модел засега, но бих искала да знам, кои са най-оптималните модели, които биха се сработили гладко със системните спецификации.

Дали ако картата е с DirectX 11.2 или 12.0 би работила на Win 7, работещ с DirectX11?

Също така искам да попитам дали дъното поддържа PCIe 3.0 или само PCIe 2.0? И дали трябва да е само DDR2 или може и 3,4,5...?

Благодаря предварително.

Не се разбира каква е целта на покупката и бюджета, но ако искате да освежите и забързате системата трябва да направите следното: купувате един Phenom II X4, X6. Добавяте още малко RAM. И добавяте графична карта. Всички нови модели са с PCI e Gen 3.0, а вашето дъно с 2.0. но това не е никакъв проблем. При DirectX също няма проблем. Не бъркайте паметта на компютъра с тази на графичната карта. Вашето дъно поддържа DDR2 до 1066MHz, а видеопаметта в момента е GDDR5 актуалната(и най-бърза) и няма нищо общо с другата. Тоест за графична карта търсите такава с 5 накрая. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Спецификациите са:

2 GB RAM

Благодаря предварително.

Не очаквай с този процесор и стара платформа нещо съществено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно бюджета до около 120 лева мога да дам. 

Захранването е китайско, 500W.

Нямам средства да ъпгрейд-вам всичко, само картата.

Иначе целта са игри, поне от среден клас (правени между 2007 и 2010 например), които да не секат, когато настройките са на low.  ;)

Конфигурацията наистина е доста остаряла, тъй като и компютъра е купуван втора употреба, но все пак ми се ще да зная, кой е най-оптималния модел, който мога да закупя, за малко по-безавариен гейминг. :) 

Благодаря отново за мненията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно бюджета до около 120 лева мога да дам.

Захранването е китайско, 500W.

Нямам средства да ъпгрейд-вам всичко, само картата.

Иначе целта са игри, поне от среден клас (правени между 2007 и 2010 например), които да не секат, когато настройките са на low. ;)

Конфигурацията наистина е доста остаряла, тъй като и компютъра е купуван втора употреба, но все пак ми се ще да зная, кой е най-оптималния модел, който мога да закупя, за малко по-безавариен гейминг. :)

Благодаря отново за мненията!

Търсиш втора ръка GTX 550/ti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш втора ръка GTX 550/ti

Може и нова от eBay но да, аз съм напълно съгласен с колегата - nVidia GTX 550 или nVidia GTX 550ti

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз я гледах по-рано. Малко ме притеснява факта, че е 2-ра употреба, но благодаря за отделеното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз я гледах по-рано. Малко ме притеснява факта, че е 2-ра употреба, но благодаря за отделеното време.

За тези пари не можеш да вземеш r7 240,ето ти сравнение да видиш каква е разликата.Тея шматки от Gpuboss ги дават почти равни,което не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разрових за близки модели на GTX 550 и видях, че доста хора казват, че GTX 460 е по-добра, заради CUDA cores. Препоръчват я пред GTX 550. И битовете са й 256. Толкова ли е съществена разликата или все още сте на мнение, че GTX 550 е по-добрия модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разрових за близки модели на GTX 550 и видях, че доста хора казват, че GTX 460 е по-добра, заради CUDA cores. Препоръчват я пред GTX 550. И битовете са й 256. Толкова ли е съществена разликата или все още сте на мнение, че GTX 550 е по-добрия модел?

550ти е по-добре от 460,но 460 се клоква адски много и достига нова видео карта като GTX 750,все пак аз не ти я препоръчвам,а 550ти е по-добра един приятел с такава и i5 2300 играе лига с минимум 100 кадъра на 720p на максимални...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

460 не е икономична карта та с това захранване не знам какво ще стане а колко се клоква едва ли е на дневен ред.

Просто процесора така или иначе ще я спъва дори захранването да беше качествено а и имате малко рам та цялата работа е безсмислена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване