Премини към съдържанието
roggi

Добра ли е конфигурацията при положение ,че ще се ползва за игри ?

Препоръчан отговор

Поздрави на хората които разбират!Наближава коледеда и е време за подаръци.Имам желание давзема нов PS на детето,до колкото ми позволяват възможностите,а те са в границите около 800 лв. без периферия.Конфигурацията на която съм се спрял/след дълго ровене из нета/ е следната:

1.Intel core i3 4330 3,5GHz

2.Giabyte GT730 DDR3 2 GB 128bit HDMI DVI D-SUB

3.Giabyte Z87M-HD3 DDR3 USB 3.0RAID

4.Kingston HyperX Savage DDR3 4 GB 1600

5.захрнване Golden Field 600 W 12 см BlackNicke

6.Твърд диск WESTERN DIGITAL 3,5

МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ ,Добра ли е конфигурацията при положение ,че ще се ползва за игри / не е чак толкова запален геймър/ и сърфиране.

Монитора ще го избера според конфигурацията.

Нещата може би ще надхвърлят тази сума , но дали си заслужава.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави на хората които разбират!Наближава коледеда и е време за подаръци.Имам желание давзема нов PS на детето,до колкото ми позволяват възможностите,а те са в границите около 800 лв. без периферия.Конфигурацията на която съм се спрял/след дълго ровене из нета/ е следната:

1.Intel core i3 4330 3,5GHz

2.Giabyte GT730 DDR3 2 GB 128bit HDMI DVI D-SUB

3.Giabyte Z87M-HD3 DDR3 USB 3.0RAID

4.Kingston HyperX Savage DDR3 4 GB 1600

5.захрнване Golden Field 600 W 12 см BlackNicke

6.Твърд диск WESTERN DIGITAL 3,5

МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ ,Добра ли е конфигурацията при положение ,че ще се ползва за игри / не е чак толкова запален геймър/ и сърфиране.

Монитора ще го избера според конфигурацията.

Нещата може би ще надхвърлят тази сума , но дали си заслужава.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Здравей и добре дошъл във Форума,

Сега на въпроса - конфигурацията е доста зле балансирана като цяло... след малко някой колега ще ти обясни защо, че трябва да бягам.

Идеята на моя пост бе да ти кажа, че трябва да си отвориш нова тема и там ще ти се помогне :)

Поздрави и успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но колко дълго сте се ровили из нета и откъде изкопахте тая конфигурация? Първо, GT730  е нещо много слабо дори за стари игри. Второ, това дъно с тоя процесор е напълно ненужно, освен ако няма някои планове за покупка на процесор с отключен множител след време. Трето, не ми се смята, но съм 99% сигурен, че тия неща струват много по-малко от 800 лева. 

Не, не е добра конфигурацията нито за игри, нито за работа. Сигурен съм, че скоро ще предложат нещо по-добро за 800 лева, да не се мъча аз. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е безбожно слаба и не е подходяща за игри. Дъното е излишно скъпо и не ти трябва Z чипсет на заключен процесор (такъв без ''К'' накрая). 4ГБ РАМ вече са прекалено малко и почти всички нови игри няма да тръгнат. Минимума е 8. 

Захранването е боклук, кутията не се знае...

Ето нещо, което смятам че е по-добро в рамките на бюджета:

Обща стойност - 821.51 лв. с ДДС

Другия вариант е Pentium + значително по-добра видеокарта от 250X, но тая комбинация едва ли ще е по-добра.
Третия вариант е i5 + качествено захранване и кутия, след което да закупиш мощна дискретна видеокарта.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е безбожно слаба и не е подходяща за игри. Дъното е излишно скъпо и не ти трябва Z чипсет на заключен процесор (такъв без ''К'' накрая). 4ГБ РАМ вече са прекалено малко и почти всички нови игри няма да тръгнат. Минимума е 8. 

Захранването е боклук, кутията не се знае...

Ето нещо, което смятам че е по-добро в рамките на бюджета:

Обща стойност - 821.51 лв. с ДДС

Другия вариант е Pentium + значително по-добра видеокарта от 250X, но тая комбинация едва ли ще е по-добра.
Третия вариант е i5 + качествено захранване и кутия, след което да закупиш мощна дискретна видеокарта.

"Незаинтересованият" с поредното си хубаво предложение. Защо загуби интерес към форума не знам. Твойте предложение все ми допадат, Добре балансирани, в рамките на бюджета, всичко точно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ще поеме щафетата.Има плам още в очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакайте още оферти и първо карайте с 4 гиги и i5,а не с 8 и i3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но колко дълго сте се ровили из нета и откъде изкопахте тая конфигурация? Първо, GT730  е нещо много слабо дори за стари игри. Второ, това дъно с тоя процесор е напълно ненужно, освен ако няма някои планове за покупка на процесор с отключен множител след време. Трето, не ми се смята, но съм 99% сигурен, че тия неща струват много по-малко от 800 лева. 

Не, не е добра конфигурацията нито за игри, нито за работа. Сигурен съм, че скоро ще предложат нещо по-добро за 800 лева, да не се мъча аз. 

Благодаря ти за отговора!,Вярно ,доста съм бос по материята и за това питам. По цени в RIVABG.com нещата са над 800 лева.Ще послушам съвета ти и ще се огледам за предложения.ходих до една-две фирми и като ме набараха,че съм мучо ,такива неща ми сътвориха ,че даже аз не ги харесах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора!,Вярно ,доста съм бос по материята и за това питам. По цени в RIVABG.com нещата са над 800 лева.Ще послушам съвета ти и ще се огледам за предложения.ходих до една-две фирми и като ме набараха,че съм мучо ,такива неща ми сътвориха ,че даже аз не ги харесах

Обща стойност - 924.64 лв. с ДДС
Това е някакъв минимумм за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ще поеме щафетата.Има плам още в очите.

Когато я поема, бързо я предавам. Всъщност, скоро не съм я поемал. По-скоро ме влече съдийството, че и годинките напреднаха.  Гледам има млади таланти, нешлифовани диаманти. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.