Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Черен фон+цифри и букви на екрана докато играя. Вероятно прегеяване

Препоръчан отговор

Пускам около четвърта тема свързана с този проблем и се надявам да получа адекватен отговор,а не просто игнориране.

Когато си купих PC-то(преди около година) нямаше никакви проблеми и с най-новите игри. Сега дори на League of Legends и FIFA 14 започва да шуми много силно дори докато съм още в менюто на самата игра. По време на игра от време на време засича, което според мен е недопустимо. Не и с такава конфигурация. Ако продължа да играя бученето се засилва и кутията загрява страшно много.
Ако все пак продължа да играя в рамките на 10-15 минути която и да е игра започват да се появяват
1. сиви и черни линии
2.черен фон върху играта и някакви букви + цифри.
3.всичко се размазва  и се виждат някакви странни символи
4.единственото решение е или да спра играта или да я минимализирам и после пак да я увелича.

ТОВА СТАВА С АБСОЛЮТНО ВСЯКА ЕДНА ИГРА!!

При спокойно положение датчикът на AIDA64 показва около 45-50 градуса. Когато започна да играя обаче-70-75 градуса може и повече. Не мога да определя точно колко защото когато минимализирам даденото приложение- температурите спадат с няколко градуса преди са успея да погледна.

Не знам до колко са нормални тези температури нито пък защо на всяка игра машината се товари като все едно се опитвам да подкарам Crysis 3 на максимум настройки с пълно AA и вертикална синхронизация...

Ще съм благодарен на всеки отделил малко от времето си за да ми помогне!
Този проблем започна скоро-преди около 1-2 месеца. До преди това всичко беше меко казано екстра. Почиствахме няколко пъти машината с флакон със сгъстен въздух и с клечки за уши избързахме всички вентилаторчета. Не сме бутали процесора.. Сега възнамерявам да го почистя още веднъж и да си поиграя към 24 декември да го преинсталирам. Не знам до колко ще помогне затова се допитвам до вас.

П.п съжалявам за заглавието. Чак сега видях грешката и не знам как да го редактирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занеси да го почисти някой адекватен в областа, да му смени термо пастата, ако проблема не се оправи дори след почистване и преинсталация, значи е хардуерно от там трябва да видиш кое сдава багажа и да се възползваш от гаранцията ако имаш такава :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лаптоп ли става въпрос? Прилича на дефектирала видеокарта (без значение дали на лаптоп или на настолен). Възможни причинители са проблеми със захранването, както и проблеми с температури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Явно няма как да мине без без носене в сервиз.. Опасявам се, че ще взема да бутне където не му е работата и да оправи едно пък да повреди друго..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия температури в покой не са много нормални.

Я отворете кутията и вижте има ли много прахоляк.

Вижте всички вентилатори въртят ли се както трябва.

Пък може и операционната система да е задръстена с кой знае какви непотребни неща.Направете една оптимизация.За всеки случай минете и през антивирусният отдел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия температури в покой не са много нормални.

Я отворете кутията и вижте има ли много прахоляк.

Вижте всички вентилатори въртят ли се както трябва.

Пък може и операционната система да е задръстена с кой знае какви непотребни неща.Направете една оптимизация.За всеки случай минете и през антивирусният отдел.

Не съм толкова назад с хардуера и софтуера и се съмнявам проблемът да е свързан с операционната система. Сега ще я преинсталирам и ще изчистя хубаво отвътре. Ако се повтори това нещо след преинсталацията директно ще ходи на сервиз. Колкото и жалко да е ще трябва да профукам 50 лева ей така за нищо.. Пък и не се знае какво ще бутнат вътре. Не дай си боже да трябва,  да го нося 2-ри път и да се разправям..

П.п преди бях пуснал тема, но или е изчезнала или давам признаци за загуба на зрението.. Ставаше въпрос за какъв Windows 7 да сложа. Използвам 2 флашки по 4 гб. Едната ще я форматирам, а другата е за драйвърите (нямам двд четец), но за да се събере Windows-а имаше една по-особена версия. Около 3 гб мисля, че  беше, която  се събираше и в момента съм с нея. Ако може да изпратите линк на лично съобщение ще съм ви много благодарен :) Windows 7 64x Ultimate . Изтеглих го от zamunda.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк не мога да ви пратя.

Изтеглете си програмата HDTune и направете проверка на хард-а.

Тия температури на процесора или на видеокартата са?

Вижте в Таск Мениджър,да не би някой процес да тормози машината.

п.п.Сега като прочетох внимателно първият ви пост,съветвам да махнете видеокартата и да играете малко само с вградената в процесора.Вижте как се държи машината тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк не мога да ви пратя.

Изтеглете си програмата HDTune и направете проверка на хард-а.

Тия температури на процесора или на видеокартата са?

Вижте в Таск Мениджър,да не би някой процес да тормози машината.

п.п.Сега като прочетох внимателно първият ви пост,съветвам да махнете видеокартата и да играете малко само с вградената в процесора.Вижте как се държи машината тогава.

Сега ще пробвам с HDTune. Предполагам, че за линк има начин тъй като преди точно някой от калдата ми даде :) Сега ще пратя снимка от айда.. На видеото не знам температурите.

http://prikachi.com/images.php?images/87/7774087O.pngТова е при покой. Когато включа някаква игра без значение каква. Всичко се вдига до около 74 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази същата АИДа,можете да направите и стрес тестове на процесора и другите части.Нали разбирате от хардуер и софтуер,действайте.

Видяхте ли Таск Мениджър?

Пробвахте ли само с вградената карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорено е много за прословутата плюнка паста под капачката на интелските процесори която засъхва бързо и се получава описания ефект...

Дано не съм прав но е много вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази същата АИДа,можете да направите и стрес тестове на процесора и другите части.Нали разбирате от хардуер и софтуер,действайте.

Видяхте ли Таск Мениджър?

Пробвахте ли само с вградената карта?

Видео картите не искам да ги бутам, че с тях съм се оправил толкова трудно-просто не е истина. То не беше накрайници, защото монитора не го поддържа, то беше не знам какво си. Направих и няколко стрес теста и на цялата система преди няколко дни. Сега ще направя пак и ще ви пратя снимкаМ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате една видеокарта,която просто трябва да и извадите захранващият кабел.И да преместите кабела на монитора от тази видеокарта на извода на дъното.И да сложите драйвери за вградената видеокарта.Дъното има изводи за всичко възможно.Не знам какво толкова трудно има тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате една видеокарта,която просто трябва да и извадите захранващият кабел.И да преместите кабела на монитора от тази видеокарта на извода на дъното.И да сложите драйвери за вградената видеокарта.Дъното има изводи за всичко възможно.Не знам какво толкова трудно има тук.

Дума да не става!! С тези видео карти повече не искам да се занимавам. Трудно-лесно каквото е такова..

При стрес теста температурите скачат до 75 градуса..

Това е таск мениджъра. http://prikachi.com/images.php?images/132/7774132d.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направете си една оптимизация,че много процеси има работещи.

Щом едно толкова елементарно нещо не можете да направите с кабелите,значи сте за сервиз.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакви оптимизации и разглобявания ако си нямаш на идея какво правиш. Най-много да влошиш нещата. Носи компютъра не сервиз моментално. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
    • от Nikolcheff
      Добър ден, 
      Ситуацията е следната, имах 1050ti и ми излезна оферта за 1060, купих 1060-тката, сложих я, инсталирах драйвърите и и нямам nvidia control panel, пробвал съм няколко fix-а, но не помагат. Също така от microsoft store-а не мога да си го взема.
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
    • от Donchevv
      Здравейте наскоро си купих видео карта GTX 1060 3GB обаче ми дава черен екран И error 43 след буутване от integrated.. Но иначе Излиза в device manager
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване