Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DarkEdge

Игрите Minecraft и FIFA на Acer Aspire ES1-711-P05N

Препоръчан отговор

Здравейте,

Много съм бос по отношение на съвместимости на игри. И изобщо по принцип нямам тръпка към тях. Но сега се налага да закупя Minecraft  и FIFA. Та въпросът е кои версии на двете игри да закупя, за да може хардуерът да покрива изискванията им.

ОС: Windows 8.1 Pro
Хардуер: Acer Aspire ES1-711-P05N

CPU: Intel N3540

RAM: 4GB/1600MHz

Video: Intel HD Graphics (AL1)

За да не откривам топлата вода, се обръщам към вас, с надежда да не се тръшна за грешни версии(по-тежки).

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Belivakov смених малко заглавието на темата, за да е по ясно и заради 2 от правилата правилата:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вижда смислено, лаптопът за игри, били те и лекички, на модел със запоен към дъното процесор!

Има Fujitsu за под 600лв., който е с процесор на сокет и чипсет, поддържащ i3 и i5(може след време да се ъпгрейдне с Ivy Bridge i процесори), а и стоковия му, Intel 2020M е далеч по-добър от горепосочения осакатен процесор, а и да не говорим, че и видео производителността му също по-добра от на Acer-a!

Ако наистина бюджета Ви над 750 лв. и ако можете да направите компромис с по-малкия диагонал на дисплея, 15.6-инчов, по-добре си вземете Lenovo B5400 с i3-4000M, с Intel HD 4600, като видеокартата тук може да се мери с някои от съвременните модели на Nvidia...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обсъждаме в момента хардуера!!!

Тема на обсъждането е - към това копче какъв балтон може да се закачи.

Лаптопът е наличен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обсъждаме в момента хардуера!!!

Тема на обсъждането е - към това копче какъв балтон може да се закачи.

Лаптопът е наличен!

За Minecraft - коя да е версия(1.8 примерно). За  Fifa - 10 или 12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за информация:

Minecraft 1.8

FIFA 13

Държат се съвсем прилично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от kolon
      здравейте,
      разполагам с един 'acer-aspire-5000' произведен през 2005 или 2006-та. ей тоз убавец.
      купих го с инсталиран windows xp и съответни инсталационни cd-та. лаптопът може да boot-ва само през cd-оптиката.
      hardware му е:
      cpu - amd turion(tm) 64 mobile technologie ml-30  1,6 ghz
      gpu - sys m760gx
      ram - 384 mb
      през 2013-та се опитах да му инсталирам една уж по-лека версия на lubuntu, но не се получи. човекът, който се опита да инсталира lubuntu-то каза, че,  изглежда лаптопът е направен да работи само под windows. тогава това ми се видя малко странно, но сега и аз почвам да си мисля така. от един linux-forum разбрах, че sys-видеокартите по принцип не се 'разбират' много добре с linux-дистрибуциите, а и ram-та е ужасно малка, дори и за windows xp. не е достатъчна дори и за по-стари linux-версии. а и от втората реплика на колегата 'morbidos' в този форум : ' ... it says 'designed for xp' ... ' сякаш потвърждава тази теза, че hardware-ът специално на този лаптоп, май е направен да работи само под windows.
      въпросът ми е, ако отворя acer-а дали ще мога да сменя ram-а с по-голяма, както и видео-картата с друга, която да работи без проблеми под linux? чувал съм, че някои дънни платки позволяват да се сменят device-те, качени на тях, но други не позволяват. какъв е техническият параметър на motherbaord-а, който показва дали дънната платка позволява да се сменят device-те й?
    • от elephantbg
      Здравейте! За сега ще бъда към вас само като fN1. Започнах нова поредица на Minecraft, която се надявам да бъде интересна за някой от вас, ако е така може да ме подкрепите като харесате клипа и се абонирате за мен.
    • от Krasimir Terziyski
      Здравейте!
      Чудя се дали този лаптоп е добър избор за студент или ученик тоест гледане на филми, работа с програмите на Microsoft,   слушане в музика и сърфиране в Google . Ако не  можете ли да ми предложите някакви други лаптопи до 1000 лв. Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...