Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Минах на червено

SGA

Препоръчан отговор

Здр,

Преди малко мисля че без да искам минах на червено в кръстовището.

Всъщност дори не усетих че съм пристигнал в кръстовището. Отсрещната кола беше с дълги светлини, така ме ослепи че нито видях кръстовището нито светофара бях напълно концентриран по пътя.

След като осъзнах че съм минал светофара вече бях точно във средата на кръстовището и за да не причиня ПТП продължих и влязох на пътя в което е забранено влизането :)

Не съм сигурен дали имаше камера във светофара но ако да каква може да е глобата тъй като това се случва за първи път в живота ми, затова нямам представа. Бях с около 40км/ч

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали имаше камера във светофара но ако да каква може да е глобата тъй като това се случва за първи път в живота ми, затова нямам представа. Бях с около 40км/ч

В случая скоростта не е от значение - ти извършваш друго нарушение.

Щом казваш, че друга кола те е заслепила - значи е било тъмно. В тъмната част на денонощието камерите използват светкавици - забеляза ли силна бяла светлина за много кратко ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма се притесняваш, аз редовно си го правя този номер, когато не ми се чака на светофара 1 мин. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая скоростта не е от значение - ти извършваш друго нарушение.

Щом казваш, че друга кола те е заслепила - значи е било тъмно. В тъмната част на денонощието камерите използват светкавици - забеляза ли силна бяла светлина за много кратко ??

Не забелязах никаква светкавица, и беше доста тъмно в 10 часа, и малко валеше нормална камера няма начин да прочете табелата ако не е "IR" нещо.

Не знам как пропуснах такава грешка, от 6 години съм шофьор и нямах никакъв инцидент до сега, това е за първи път :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"нормална камера няма начин да прочете табелата ако не е "IR" нещо."

Вярно е ,че няма нормална камера, но ти току що разказа пред половин България за нарушението си. Или смяташ, че този форум не се чете от хора , работещи в полицията.  Остава сутрин, когато си обуваш панталона, да споделиш във форума. Спрете да се излагате. Нали така, войниче?(малкив стар войник)

Няма се притесняваш, аз редовно си го правя този номер, когато не ми се чака на светофара 1 мин. ;)

Сериозно ли говориш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"нормална камера няма начин да прочете табелата ако не е "IR" нещо."

Вярно е ,че няма нормална камера, но ти току що разказа пред половин България за нарушението си. Или смяташ, че този форум не се чете от хора , работещи в полицията.  Остава сутрин, когато си обуваш панталона, да споделиш във форума. Спрете да се излагате. Нали така, войниче?(малкив стар войник)

Сериозно ли говориш?

Абе няма значение да ме глобят, аз само искам горе-долу да разбера каква може да е глобата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе няма значение да ме глобят, аз само искам горе-долу да разбера каква може да е глобата.

Чл. 183. (5) (Нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) Наказва се с глоба 100 лв. водач, който:
1. преминава при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването;
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли говориш?

Просто се шегувах, не съм толкова безотговорен човек. Признавам си, че ми се е случвало да мина 1-2 пъти на червено, когато няма как да спра в средата на кръстовище. Например съм на 100-200 метра с средна скорост 60-70 км./ч и изведнъж светне червен сигнал, няма как да спра освен да набия едни здрави спирачки, но тези които са зад мен ши ма отнесът. Иначе за по-горния коментар се пошегувах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично минавам на червени светофари, когато сметна, е не застрашавам движението или други участници.

ТОВА НЕ Е ОПРАВДАНИЕ!!!!!!!!!!!!!

Самите камери на КАТ не работят през тъмната част на денонощието.

Камерите на КАТ не хващали джигитите през нощта.

Стационарните обаче хващат. Те са 24 според статията, до колкото знам вече са 26 (НО в цялата страна).

В София работят 3 камери. Но това на около 6 локации, сменят ги, въртят ги. Най-често са на на околовръстното при OMV/Шел, на Цариградско на Орлов Мост в посока към центъра и 3-тата не я помня...

За минаване на червено са доста повече, но на възлови кръстовища. Те не са с активен радар, даже радар нямат въобще.

За 7 години шофиране съм правил десетки, ако не и стотици нарушения, точно пред камери (в София и страната). До сега имам само 1 (един) акт от камера, който успешно свалих в съда. Не се притеснявай толкова!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти затова имаш и произшествия щот не спазваш правилата!!!!! Кой ти е дал книжка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти затова имаш и произшествия щот не спазваш правилата!!!!! Кой ти е дал книжка?

Малоумник!

3 ПТП-та имам, 2 не са по моя вина, 1 е със споделена такава.

Много добре знаеш кои и как са, защото споделям тук. Последното от преди 2 седмици, като те ударят отзад докато се движиш в лентата си, каква вина имаш????????????

Ма ти си страшно хейтърче и се правиш на голямата работа и гледаш да мажеш къде каквото може. Ми жив и здрав да си. Всички виждат.

В малоумни спорове от разни ограничени хора аз не влизам. Лека вечер ти желая!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти  за 25 години шофьорски стаж съм минавал на червено. Единия път в чужд град, където светофарите бяха сложени доста объркващо. Втория път пак в чужд град,, на 1 януари в 10 часа сутринта. Засилих се с нормална скорост, светофара светна жълто, аз в движение се огледах дали не идва някой и минах. Ама докато мина, светнало червено и точно зад светофара ме спряха. Поискаха ми синия талон, а аз не знаех какво е това, понеже не ми се е налагало никога да го показвам. Пробваха ме за алкохол, но бях чист. Полицая ми каза - това, че си минал на червено не е голямо нарушение, затова ще те глобим 10 лева за това, че нямаш талон. Не че омаловажавам минаването на червено, но в случая самите органи на реда го омаловажиха. А на червено дори да няма никой, пак не минавам. Дори да е завой на дясно. Все пак освен автомобили, участници в движението са и пешеходците. И те имат своите права, пък всеки знае, че пешеходец никне там, където не го сееш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Отсрещната кола беше с дълги светлини, така ме ослепи че нито видях кръстовището нито светофара...

Благодаря предварително

Не се съмнявам в това, но официално никой няма да ти повярва. Ако са те снимали (съмнявам се в това), ще се наложи да платиш.

Чл. 183. (5) (Нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) Наказва се с глоба 100 лв. водач, който:
1. преминава при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването;

Пише го, но платих 50 лв, след като полицаят ми каза, че глобата ще е 20 лв...

Много тъпа случка на връх пладне и посред лято, почти 400 на сянка и пусто кръстовище, което, макар и в чужд град, познавам като джобовете си, защото съм минавал 1000 пъти през него. Има знак СТОП от моя страна, спирам си чинно, внимателно се оглеждам, за да установя, че няма жива душа до хоризонта и завивам съвсем бавно надясно. Не съм включил още на 2-ра и ме застига патрулка, обсипвайки ме с всякакви бибитки, буркани, дюдюци, светлини, сирени - Холивуд ряпа да яде. В първия момент дори не разбрах, че аз съм грешникът, но спрях. Представи се полицаят, поиска документите и попита защо съм минал на червено. Казах му, че светофарът на това кръстовище не работи от поне 15 години, а аз съм спазил знака. Тогава той ме накара да изляза и да го погледна - светеше, гадът му с гад! Полицаят каза, че е ремонтиран и работи от няколко дни...

В провинцията стрктно спазвам цветовете, но в големите градове съм принуден от останалите зад мен да ползвам т.нар. "дълго жълто"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване